Twardy pedał hamulca

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Twardy pedał hamulca

Post autor: Bandi »

Witam koledzy czy u was też jak samochód postał kilka dni 3-4 dni, to pedał hamulca robi się twardy?? że przy uruchomieniu samochodu gdy naciskamy pedał hamulca to prawie wcale nie można go naciś, po uruchomieniu samochodu oczywiście wraco wszystko do normy? Wydaje mi się że w innych samochodach tego nie miałem, ale może jestem przewrażliwiony. Jak jest u was???
Kia Optima GT-Line SW
MarcinIKS
Posty: 230
Rejestracja: 11 sty 2020, 13:16
model samochodu: Kia Optima SW 1,6 T-GDI GT Line+TECH+SRF '18 Gravity Blue

Re: Twardy pedał hamulca

Post autor: MarcinIKS »

Też to u siebie zauważyłem. Wydaje mi się, że tttm, podobnie działo się w innym moim aucie.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Twardy pedał hamulca

Post autor: Piotrek »

Ciśnienie zchodzi z układu hamulcowego więc pedał staje się twardy - normalna sprawa.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Twardy pedał hamulca

Post autor: kon »

Żeby być precyzyjnym, to podciśnienie z układu wspomagania hamulców.
Jak kilka razy depniecie pedał hamulca na wyłączonym silniku, dzieje się to samo - pedał twardnieje, bo "zużyliscie" całe podciśnienie. A nowego brak, bo silnik nie pracuje.
Awatar użytkownika
Bandi
Posty: 276
Rejestracja: 23 paź 2016, 10:06
model samochodu: Kia Optima GT-Line SW 2017 FULL

Re: Twardy pedał hamulca

Post autor: Bandi »

Teraz wszystko jasne, jestem uspokojony. Myślałem że zaczyna się coś dziać złego :D Dzięki za informacje
Kia Optima GT-Line SW
hepos
Posty: 189
Rejestracja: 30 maja 2023, 06:54
model samochodu: Optima 1.7 VGT SW 2017

Re: Twardy pedał hamulca

Post autor: hepos »

Witam, ja mam natomiast inny problem. Mój pedał hamulca jest ogólnie twardy na włączonym silniku (choć nie tak twardy jak po zgaszeniu silnika i pompowaniu kilka razy). Żeby zahamować trzeba użyć dużo siły. Miałem kilka samochodów wcześniej i w żadnym tak nie było, pedał wchodził lekko.
Sprawdziłem przewody podciśnienia i zaworek zwrotny, są szczelne. Płyn hamulcowy był wymieniany wg historii ASO w zeszłym roku.
Ściągałem również przewód podciśnienia z serwa i sprawdziłem, coś tam zaciąga powietrza.

Gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”