Najczęstsze usterki w Ceed

forum użytkowników modelu Ceed
Awatar użytkownika
raszbu
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2012, 00:42
Lokalizacja: Wrocław

Najczęstsze usterki w Ceed

Post autor: raszbu »

Proponuje żebyśmy wypisali co najczęściej sie nam psuje w Ceedach. Może to dac nam jak i potencjalnych kupującym pogląd na co należy szczególnie zwracać uwagę przy zakupie i ewentualnie z czym trzeba sie liczyć przy remontach :)

Ja zaczne: do tej pory zauważyłem, że coś mi stuka w podszybiu z przodu oraz, że plastiki są źle spasowane i trzeszczą :)

a u Was?
"The Power to Surprise"
Awatar użytkownika
motoja
Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2012, 09:02

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post autor: motoja »

Do najczęstszych usterek można z pewnością zaliczyć trzeszczące plastiki, przy dużym obciążeniu sprzęgło się przypala, stuki w podszybiu! Ceed ma tych usterek kilka i wymaga to przyłożenia się do ich naprawy w następnych odsłonach modelu.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
(George Carlin)
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012, 13:50

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post autor: sylwek »

Dużym problemem jest rdza. Kia ceed zaczyna już rdzewieć po dwóch latach, często tez niektóre złącza w karoserii , które notabene nie maja kontaktu z wodą staja się zardzewiałe dość szybko. Nie pomaga nawet przemalowanie czy dodatkowe konserwacje karoserii. Koreańczycy w tym zakresie nie postarali się.
Hobbysta samochodowy od urodzenia, a mechanik z zamiłowania
Awatar użytkownika
KiaFUN
Posty: 20
Rejestracja: 11 mar 2012, 20:10
model samochodu: Rio

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post autor: KiaFUN »

Największy problem mają chyba kierowcy i posiadacze czerwonych Kia Cee'd, gdzie w większości z aut zauważono problem ze złuszczającym się lakierem, którego warstwa jest zbyt cienko położona. Taka sytuacja może być zauważalna już poi okresie 4-6 miesięcy.
Ustosunkowując się do rdzy, o której wspominacie to do korozji zazwyczaj dochodzi na złączach blach, inne elementy zarówno nadwozia jak i podwozia są raczej lepiej zabezpieczone i w tych miejscach nie powinna pojawiać się rdza.
Słyszałem tez o problemach z radiem z radiem, które dosyć często się zawiesza, oczywiście mając tu na myśli może 2-3 znane mi tego przypadki.
REROMEK
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2012, 13:40
model samochodu: niro XL

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post autor: REROMEK »

sylwek pisze:Dużym problemem jest rdza. Kia ceed zaczyna już rdzewieć po dwóch latach, często tez niektóre złącza w karoserii , które notabene nie maja kontaktu z wodą staja się zardzewiałe dość szybko. Nie pomaga nawet przemalowanie czy dodatkowe konserwacje karoserii. Koreańczycy w tym zakresie nie postarali się.
i tu się nie zgodzę - pięć lat pod chmurką - zero rdzy nawet w miejscach wymienianych na forach, a najczęstsza usterka to szybko wybijające się łączniki stabilizatorów
jarek1012
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2012, 14:06
model samochodu: ceed

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post autor: jarek1012 »

Witam. W dwuletnim ceedzie pojawiła mi się rdza na tylniej klapie! Serwis chce usunąć usterkę poprzez malowanie. Dzwoniłem do przedstawicielstwa kii i potwiedzili, że taka jest procedura....Pytanie, kiedy rdza pojawi się znowu?
crobby

Re: Najczęstsze usterki w Ceed

Post autor: crobby »

Z rdzą to trzeba bardzo szybko postępować.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”