GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: bidżej »

Może wytłukła się któraś końcówka albo magiel, ewentualnie coś nie tak z czujnikiem skrętu...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

Raczej stawiam na problemy z R-MDPS, softwarem, lub faktycznie geometrią, bo problem jest zbyt subtelny jak na fizyczne uszkodzenie. Dawno tym autem nie jeździłem, a żona ma ciężką nogę i przy dynamicznej jeździe nie zauważała tego, jest duża szansa, że problem pojawił się miesiąc temu po przeglądzie gdzie był wgrywany nowy software do auta (nie do nawigacji) i podobno była tam jakaś zmiana usztywniająca wspomaganie. Zobaczę za tydzień jak dokładnie wyregulują i sprawdzą zawieszenie, jeśli problem będzie nadal występował to znaczy, że wina jest w softwarze, albo gdzieś w elektronice R-MDPS.

btw - nie chcieli powiedzieć dokładnie co i jak, ale mówili że styczeń/luty będzie nowy soft do aut bo są jakieś problemy z ostatnią wersją
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: bidżej »

tez mi powiedzieli wczoraj, ze kolo 15 stycznia ma sie pojawic jakis nowy. Oby to bylo tylko to.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Witam. Tez mam taki problem i dwie inne osoby na tym forum też, ale nikt nic nie pisał. Ja jestem drugim właścicielem tego auta i już tak mam od początku. Byłem w ASO kierownik powiedział, że wie o co chodzi i tak ma być. Wydrukował mi tez listę rzeczy, która była już u mnie robiona i wyszło, że poprzedni właściciel tez męczył ten temat. W moim samochodzie została wymieniona: kolumna kierownicy z silnikiem elektrycznym, przekładnia kierownicza i komputer sterujący. Ale skoro piszecie, że kiedyś tak nie było to oznacza, że coś nie tak. Wyczytałem na amerykańskim forum, że jest możliwość zmiany ustawień w komputerze tego poprzez urządzenie GDS, ale nasz serwis mówi, że czegoś takiego nie da się zrobić, a w USA robią. Żeby dorwać kogoś z tym GDS-em i, żeby sprawdził.

Kolego daj znać co tam zrobią u Ciebie z tym wspomaganiem.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Kolego "chudy" jak tam wizyta w ASO ??????????????????????
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

zetek pisze:Kolego "chudy" jak tam wizyta w ASO ??????????????????????
Pierwsza wizyta w tym temacie w ASO jak podejrzewałem - przez godzinę nie zidentyfikowali problemu. Na szczęście nie olali tematu i umówioną mam drugą wizytę na cały dzień, dam znać jaki będzie jej rezultat.
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

To dobrze, że nie olali tzn. przyjeli, że jest coś nie tak. Daj znać jak poszło może wreszcie moich przydusze z tym. Na moje to problem jest z softem lub jego konfiguracją. W stanach ten problem rozwiązują po przez zmianę jakiś ustawień od wspomagania bo podobno są 3 tryby.
Jak będziesz coś wiedział to daj znać.
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

zetek pisze:To dobrze, że nie olali tzn. przyjeli, że jest coś nie tak. Daj znać jak poszło może wreszcie moich przydusze z tym. Na moje to problem jest z softem lub jego konfiguracją. W stanach ten problem rozwiązują po przez zmianę jakiś ustawień od wspomagania bo podobno są 3 tryby.
Jak będziesz coś wiedział to daj znać.
Jutro rano daję im auto na cały dzień. Też myślę że to problem z softem - tym bardziej że pojawiło się to po przeglądzie na którym m.in. podgrywali nowy soft.
SW GTLine Black & SW GT Black
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: zetek »

Z ciekawości coś znaleźli, wymyślili, naprawili ????????????????
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: GTLine SW - wspomaganie PROBLEM

Post autor: chudy »

zetek pisze:Z ciekawości coś znaleźli, wymyślili, naprawili ????????????????
Niestety jak przewidywałem NIC. Panowie naprawdę się starali i w sumie do zarzucenia im nic nie mam, bo zrobili i sprawdzili wszystko co mogli i jest OK (zbieżność, geometria, siła działania silników wspomagania, soft, cały przegląd mechaniczny z luzami, itd.) . Podczas jazdy też stwierdzili, że czują to o czym mówię, ale nie są w stanie powiedzieć co jest powodem. Zgłosili problem do KIA i musimy poczekać na odpowiedź, może przyjdzie jakaś rekomendacja dalszych działań, jeśli nie to mówią, że mogą próbować na ślepo wymieniać kolejne elementy układu, tylko wtedy każdorazowo musi być potrzebna zgoda KIA, ale też nie wiadomo czy to coś da...
Pojechaliśmy też na dwie jazdy próbne GTLine i GT które mieli u siebie jako auta DEMO i w GTLine DEMO wszystko OK, a w GT DEMO ten sam problem co u mnie...
SW GTLine Black & SW GT Black
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”