Kia Optima 2.0 AT Jak się sprawuje AT

forum użytkowników modelu Optima
pyton1985
Posty: 16
Rejestracja: 06 sty 2018, 20:31
model samochodu: KIA Optima 2.0 benzyna xl

Kia Optima 2.0 AT Jak się sprawuje AT

Post autor: pyton1985 »

Witam wszystkich forumowiczów,w piątek zamówiłem moją Optime w wersji XL.Wersje z silnikiem 2.0 benzyna AT.Mam pytanie do posiadaczy Optimy z ta skrzynia ,jak się ona wam sprawuje,jak awaryjność.Pierwszy raz będę posiadaczem auta z automatem.I teraz niewiem czy nie zrobiłem błędu,szczególnie moja żona panikuje :? Z góry dziękuje za odpowiedz .
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Kia Optima 2.0 AT Jak się sprawuje AT

Post autor: Marcin »

Z tego co wiem, to problemow z awaryjnoscia jakis specjalnych nie ma. Bedzie OK ;)

Od sprzedawcy slyszalem, ze ten automat niestety nieco zamula auto i zwieksza spalanie.

Natomiast z pewnoscia ladniej wyglada wnetrze i wygodniej sie jezdzi :)
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Kia Optima 2.0 AT Jak się sprawuje AT

Post autor: MrAdamo »

Po pierwszym automacie raczej już na manual się nie przesiądziesz.
Jeżeli jednak następne auto będzie ze skrzynia manualną to pewien jestem, że kolejne będzie w automacie.
Tak przynajmniej było w moim przypadku :lol:
Kia Optima SW GT Gravity Blue
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kia Optima 2.0 AT Jak się sprawuje AT

Post autor: chudy »

klasyczny automat, trwały i bezawaryjny - bardzo dobry wybór.

Sądzę jak kolega wyżej, jak już pojeździsz automatem to do manuala nie wrócisz, tym bardziej małżonka będzie zadowolona jak pojeździ.
SW GTLine Black & SW GT Black
Sigma_74
Posty: 197
Rejestracja: 17 lip 2017, 22:35
model samochodu: optima
Lokalizacja: Kraków/Wrocław
Kontakt:

Re: Kia Optima 2.0 AT Jak się sprawuje AT

Post autor: Sigma_74 »

automat jest ok
ale ja uważam że za mało mocy dla automatu, auto nie ma mocy, nie ma tzw kopa zeby był automat
fakt, jeżdzi sie wygodnie,

ja testowałem optime w automacie i manjual - wybrałem manual - lepiej się zbiera, automat potrzebuje mocy, do GT oczywiscie tylko automat, do wolnossacej jak dla mnie za duzy muł.
Śniegowa Dama - 2.0 Pb manual L wagon 2017
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Optima 2.0 AT Jak się sprawuje AT

Post autor: Piotrek »

Sigma_74 pełna zgoda - z automatem dynamiki zbyt wielkiej w wolnossaku nie ma. Powiem więcej, jeżeli ktoś rozważałby zakup diesla z 6-cio biegowym automatem to nie polecam - miałem okazję testować w 2016 taki pojazd I to nie jest to, co tygryski lubia najbardziej: wolno i muliście. Obecny automat z siedmioma przełożeniami jest o niebo lepszy.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Kia Optima 2.0 AT Jak się sprawuje AT

Post autor: zetek »

Ja na mojego nie narzekam. A i olej wymieniaj po 60000 km. Pisałem z różnymi osobami i wtedy piszą, że nie mają żadnych problemów nawet w przebiegiem ponad 300000 km. Co do muła to jak wcisnę do końca pedał z magicznym guzikiem i zredukuje o 2 w dół i do czerwonego następna zmiana się robi to nie uważam za muła. Co do spalania prędkość 90-100 z funkcją ECO spalanie 5.8l
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”