Ekran dotykowy

forum użytkowników Kia Stonic
Porczas89
Posty: 1
Rejestracja: 07 sty 2018, 08:18
model samochodu: Stonic

Ekran dotykowy

Post autor: Porczas89 »

Witam wszystkich !

Od końcówki listopada posiadam pięknego białego Stonic'a, jednak problemy pojawiły się już 2 dni po odbiorze.
Ekran dotykowy ( od multimediów ) zaczął nakładać 2 ekrany na siebie, kamera cofania pokazywała wszystko w zwolniony tempie. Serwis - jedynym wyjściem wymiana całego modułu.
Mijają niespełna 2 tyg zaproszono do salonu, ekran wymieniony. Działa!

No i zaczyna się kolejny problem, 2 dni po wymianie pojawia się kolejny problem z ekranem - nie reaguje na dotyk, 2-3 próby odpalenia auta i wróciło do normy. Podoba sytuacja w okresie świątecznym, aż do obecnego piątku, ekran ponownie przestał działa, mija 3 dzień, nadal nic. Zgłoszony problem do serwisu. W poniedziałek, wtorek mam się dowiedzieć co będą robić z tym dalej. Oczywiście dam znam.

Pytanko do szczęśliwych posiadaczy, czy ktoś miał jakiś problem z ekranem dotykowym, jakieś problemy w działaniu ? Czy tylko mi trafił się wadliwy model pod tym względem ?
Może ktoś ma jakiś pomysł co tam może sprawiać problem ?
Pozdrawiam
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Ekran dotykowy

Post autor: gnysek »

Mam samochód trzeci miesiąc i wszystko jest ok, chociaż przyznam, że najczęściej mapę głosowo obsługuję, a radio zmieniam z kierownicy, więc jeśli chwilowo coś nawalało mogłem nie zwrócić uwagi. Generalnie jednak po starcie na pewno wszystko działa, bo android auto trzeba odpalić z palca :)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Ekran dotykowy

Post autor: camelleon »

gnysek pisze:Mam samochód trzeci miesiąc i wszystko jest ok, chociaż przyznam, że najczęściej mapę głosowo obsługuję,
a polaczenia telefoniczne tez da sie.. wybierac glosowo gdzie ma dzwonic? bo jak mialem na testach .. to ten przycisk na kierownicy nie chcial wspolpracowac :/
Mess with the best
Die like the rest
cambel
Posty: 3
Rejestracja: 21 gru 2017, 07:20
model samochodu: Stonic

Re: Ekran dotykowy

Post autor: cambel »

Zeny dzialaly komendy glosowe musisz miec zainstalowane w tel android auto i przez kabel
gnysek
Posty: 16
Rejestracja: 04 gru 2017, 16:13
model samochodu: STONIC

Re: Ekran dotykowy

Post autor: gnysek »

camelleon pisze:
gnysek pisze:Mam samochód trzeci miesiąc i wszystko jest ok, chociaż przyznam, że najczęściej mapę głosowo obsługuję,
a polaczenia telefoniczne tez da sie.. wybierac glosowo gdzie ma dzwonic? bo jak mialem na testach .. to ten przycisk na kierownicy nie chcial wspolpracowac :/

Oczywiście i Googlowy asystent nawet prawidłowo odmienia słowa (nie musisz mówić "zadzwoń do żona" tylko "zadzwoń do żony". Akceptuje nawet zdrobnienia, np. "zadzwoń do agatki"). Android Auto oficjalnie w PL nie ma, trzeba pobrać spoza sklepu Play. Podłączasz przez USB i telefon przechodzi w tryb ograniczonego wyświetlania (tylko kontakty/mapa/spotify/google music).
Czasem są problemy z wysłaniem SMS po powiedzeniu "wyślij", no ale to nie wina samochodu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”