Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
maciejka (GD)
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2018, 09:35

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: maciejka (GD) »

Dzięki za szybką odpowiedź. Jeszcze jedno istotne pytanie. Czy w sedanie GT można założyć hak. W katalogu akcesoriów mowa jest tylko o haku do wersji kombi i do sedana w wersji podstawowej. Pominięta jest wersja sedan GT :( We wcześniejszych wątkach były informacje, że się niby da, ale że trzeba pokombinować i wyciąć otwór w dyfuzorze, czy zderzaku? Natrafiłem też na info, że się da założyć https://www.westfalia-automotive.com/pl ... 0001-1069/, ale czy ktoś próbował? Czy ktoś ma w sedanie GT hak?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Marcin pisze:Właśnie, czy ten "darmowy" serwis, obejmuje rowniez elementy, ktore sa wymieniane takie jak olej, filtry itp czy tylko robocizna jest gratis?
Przegląd gwarantowany w pakiecie przez KIA Polska obejmuje wszystko: części plus robociznę, więc nie musisz się niczym interesować.

Co do tego pakietu to nie wiem jak jest w wersji GT lub z silnikiem diesla jednak w wolnossącym 2.0 Pb ostatni przegląd nie zostanie pokryty w całości - zabraknie około 200-300zł (stan na koniec października 2017).

maciejka (GD) duża dostawa optim ma być w połowie lutego - byćmoże nie zostały jeszcze wyprzedane.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

ale burdel robicie w tym watku...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Ten wątek stał się "śmietnikiem" około 130 strony, więc powinieneś się już przyzwyczaić 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Oferta na 2018

Post autor: Linkpl »

maciejka (GD) pisze:Witam,
Pozdrawiam forumowiczów. Przeczytałem już 2/3 postów i na pewno doczytam do końca, ale pozwolę sobie już teraz się Was poradzić.

W grudniu 2017 odbyłem dwie jazdy próbne: wersja L diesel 1.7 CRDi i wersja L benzyna 2.0 DOHC. Zadowolony z ogólnego komfortu jazdy, jakości i ceny zdecydowałem się na wersję GT + pakiet technologiczny. Kierując się względami praktycznymi myślę o kolorze Silky Silver. Ma ktoś może auto w tym kolorze?
Jeżeli tak to proszę o foto :)

Wracając do meritum. W dniu 27.12.2017 udałem się do salonu zapytać o warunki zakupu i ofertę wyprzedażową, o której tak głośno teraz. Dodatkowo na stronie kia.com.pl, którą odwiedzałem systematycznie pamiętam informację o oferowanym do nowej Optimy GT pakiecie usług serwisowych w cenie 2800 zł, oraz o korzystnym dofinansowanym leasingu.

Zapytałem dealera o warunki zakupu i się okazało:
- Nie ma żadnej Optimy GT z rocznika 2017 w ofercie wyprzedażowej
- Na chwilę obecną brak jakichkolwiek promocji na zakup rocznika 2018, tym samym pakiet serwisowy nie jest oferowany, leasingu dofinansowanego brak

Napisałem do centrali i w odpowiedzi otrzymałem informację, że warunki sprzedaży nowego rocznika powinny być znane około 10.01.2018. Jestem więc w zawieszeniu. Na rynku jest kilka aut demo GT spełniających moje oczekiwania i w sumie mam dylemat, czy wybrać któreś z nich, czy czekać na ofertę kia na nowy rocznik, a później jeszcze czekać pół roku na nowe auto. Sporo pisaliście o spokojnej jeździe przez pierwszy tysiąc kilometrów (w okolicy 3 tys. obrotów) - myślę, że auta demo w wersji GT nie były tak delikatnie traktowane, dlatego zastanawiam się czy może mieć to wpływ na późniejszą eksploatację. Co radzicie? Macie może jakieś informacje na temat promocji na 2018?
Odbierałem swój samochód na końcu listopada i mogłem wybierać kolory ... czekałem na swój samochód 2 tygodnie z rejestracją lisingiem itd ... Leasing był w miarę dobry w sumie po 3 latach dopłacę 3% ... Skoda dawała 1%, co daje raptem 3k pln różnicy w leasingu i 20k pln w cenie na korzyść Optimy. Dużo bardziej opłaca się walczyć o cenę samochodu, niż o ofertę leasingu tak na prawdę ... Odwiedzaj jednego dilera i mów mu, że zastanawiasz się, że oglądałeś takie auto, takie auto itd itd ... w końcu da Ci ekstra cenę i kupisz ... Na demo rzeczywiście nie dostaniesz dofinansowanego leasingu, bo to jest auto używane, a nie nowe ... Po za tym auto będzie miało już pół roku, czy rok ... w sumie zależy od podejścia. Oglądałem dwa dema i żadne mnie nie przekonało ... bo dostałem bardzo przekonującą cenę na samochód nowy ...

Pozdro
Link
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MrAdamo »

MrAdamo pisze:Jutro jadę na darmowy serwis 40 tys. km (pakiet serwisowy), to napiszę na ile będzie on darmowy :P

Potwierdzam, że przegląd na 40 tys. km dla wersji GT jest darmowy i nic nie dopłacałem.
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: vilip76 »

Witam,

jestem po jeździe próbnej SW diesel 141 KM z dwusprzęgłową automatyczną skrzynią biegów.
Nie chcę powielać już wystawionych tutaj opinii, w ogromnej większości pozytywnych, z którymi nie sposób się nie zgodzić: duży, komfortowy samochód z kompletem wyposażenia.
Co mnie zaskoczyło in plus: ten silnik daje radę, byłem przekonany, że będzie zamulał. Inna sprawa, że 4 osoby na pokładzie + bagaż będą miały wpływ na moc.
Komfort świetny, wykończenie całości bardzo dobre, tak jak lubię, pokrętełka bez tabletowych fajerwerków a la Talisman (-> Talisman bardzo fajny, komfortowy i ładny, dobrze się prowadzi i kompletnie wyposażony, ale ten tablet... brrrr...). Skrzynia aut. działa płynnie i jest po prostu wygodna.
Harman Kardon niezły, ale dźwięk Bose w Renault Scenic III chyba lepiej zestrojony, krótki twardy mocny bas, w Optimie dźwięk bardziej miękki i "pływa", nie ma tego jeb...cia, ale może za krótko słuchałem. Natomiast w Talismanie głośnik centralny na podszybiu zabiera trochę stereofonii. Ale też gra nieźle, szczerze mówiąc.
To tyle, jak dorwę GT, to może też coś skrobnę.
pozdrawiam
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

w ustawieniach audio mozna wlaczyc dodatkowa obrobke dzwieku - sprawdz nastepnym razem i zobacz czy cos daje :D
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
vilip76
Posty: 95
Rejestracja: 28 gru 2017, 10:51
model samochodu: C4 II VTi, Scenic Tce III

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: vilip76 »

Słuchałem najpierw na wyzerowanych ustawieniach bass/treble/mid. Potem trochę się pobawiłem.
Grało dobrze, ale lekki (leciutki...) niedosyt mam.
Inna sprawa, że tam nie ma slotu CD i zapodałem USB z MP3 (chyba 320). Gdybym miał taki system audio, to pozgrywałbym moje cedeki we FLACU (o ile HK czyta ten format, bo nie pamiętam) albo MP3 w maks. jakości. Niestety, audio w samochodzie musi dla mnie brzmieć, i nie chodzi tu o dźwięk typu "bumbox"... ;)
vilip76
Optima SW GT (MY 2018)
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Jeśli masz plik wejściowy w dobrej/bardzo dobrej jakości to H-K w Kia brzmi dobrze. Jednkaże niczego nie urywa. jest lepiej niż w serii pod warunkiem, że masz dobry wsad. Niestety rewelacji nie ma I z tym trzeba się pogodzić. Chociaż z drugiej strony cudów za taka kase też się nie ma co spodziewać.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”