Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: chudy »

GT i GTLine ekran klimy tak samo czarny, z klimą nie próbowałem czy da się dzielić, ale nawigacja po lewej i muzyka ze skrótami po prawej można włączyć, wchodząc do jakiejkolwiek funkcji na ekranie i wychodząc z niej naciskając cofnij w prawym górnym rogu - wtedy właśnie włącza się ten tryb pół na pół
SW GTLine Black & SW GT Black
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

...albo przycisk "Home" w lewym gornym rogu - jest prawie na kazdym ekranie.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
maciejka (GD)
Posty: 3
Rejestracja: 03 sty 2018, 09:35

Oferta na 2018

Post autor: maciejka (GD) »

Witam,
Pozdrawiam forumowiczów. Przeczytałem już 2/3 postów i na pewno doczytam do końca, ale pozwolę sobie już teraz się Was poradzić.

W grudniu 2017 odbyłem dwie jazdy próbne: wersja L diesel 1.7 CRDi i wersja L benzyna 2.0 DOHC. Zadowolony z ogólnego komfortu jazdy, jakości i ceny zdecydowałem się na wersję GT + pakiet technologiczny. Kierując się względami praktycznymi myślę o kolorze Silky Silver. Ma ktoś może auto w tym kolorze?
Jeżeli tak to proszę o foto :)

Wracając do meritum. W dniu 27.12.2017 udałem się do salonu zapytać o warunki zakupu i ofertę wyprzedażową, o której tak głośno teraz. Dodatkowo na stronie kia.com.pl, którą odwiedzałem systematycznie pamiętam informację o oferowanym do nowej Optimy GT pakiecie usług serwisowych w cenie 2800 zł, oraz o korzystnym dofinansowanym leasingu.

Zapytałem dealera o warunki zakupu i się okazało:
- Nie ma żadnej Optimy GT z rocznika 2017 w ofercie wyprzedażowej
- Na chwilę obecną brak jakichkolwiek promocji na zakup rocznika 2018, tym samym pakiet serwisowy nie jest oferowany, leasingu dofinansowanego brak

Napisałem do centrali i w odpowiedzi otrzymałem informację, że warunki sprzedaży nowego rocznika powinny być znane około 10.01.2018. Jestem więc w zawieszeniu. Na rynku jest kilka aut demo GT spełniających moje oczekiwania i w sumie mam dylemat, czy wybrać któreś z nich, czy czekać na ofertę kia na nowy rocznik, a później jeszcze czekać pół roku na nowe auto. Sporo pisaliście o spokojnej jeździe przez pierwszy tysiąc kilometrów (w okolicy 3 tys. obrotów) - myślę, że auta demo w wersji GT nie były tak delikatnie traktowane, dlatego zastanawiam się czy może mieć to wpływ na późniejszą eksploatację. Co radzicie? Macie może jakieś informacje na temat promocji na 2018?
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

maciejka (GD) gratulacje zacięcia i wyboru.
Nie wiem jak wygląda sprawa z pakietem serwisowym teraz ale jak ja zamawiałem (luty 2016) to nic nie było wiadomo i z tego co pamiętam dopiero końcem marca weszła taka opcja, czyli sporo później niż piszesz.
Co do ceny wyprzedażowej to zawsze jest ściema. Na stoku prawie nic nie ma. Auta demo zawsze będą mieć jakieś "uszkodzenia" bo były przez chwilę jak "służbowe" (wiadomo najlepsze auto na świecie, podjedzie pod każdy krawężnik). Ja na Twoim miejscu poszukałbym najlepszej oferty cenowej na auto do zamówienia, jest szansa, że takie już do Europy płynie - sprawdzą to w komputerze przy zamówieniu. Jeśli dostaniesz dobry rabat to te 2800zł "odzyskasz" a może będziesz jeszcze do przodu. A jak zamówisz auto bez pakietu serwisowego to już tego nie zmienisz, wiąże Ciebie data zamówienia (ja tak miałem). Leasing poszukaj u brokera a nie stracisz ;)
Pamiętaj, że 2,0GT ma przeglądy co 10kkm ;) Ja kupując olej Motul za około 200zł dopłacam 150÷180zł do przeglądu, czyli wychodzi jakieś 400zł brutto. Było pisane coś nt tej kwoty 2800zł (podobno nie pokrywa w całości przeglądu ostatniego, szczegółów nie pamiętam).
Reasumują bo chyba przynudzam. Zamawiaj dla siebie bo Ciebie to auto ma wozić i cieszyć a te pakiety i wyprzedaże to dobrze przelicz. Bo zanim je ogłoszą to może już będziesz jeździć swoją GT ;) I oby to nastąpiło jak najszybciej. A i jeszcze jedno: nie ograniczaj się z szukaniem ofert do najbliższych dealerów, czasem warto zapytać dalej ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Ja tez mialem podobna sytuacje. Odebralem swoja Optime w marcu i jeszcze nie bylo pakietow serwisowych, wiec... Ale – wynegocjowalem sobie pierwszy duzy przeglad gratis.
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: robert-km »

Ja swoje auto kupowałem w listopadzie i jeżeli chodzi o te przeglądy w pakiecie i nie widziałem tam żadnej wzmianki o kwocie jaką to pokrywa. Po prostu jest tam, że do 40 000km (albo do 4 lat) mam przeglądy bezpłatne, co przekłada się na 4 przeglądy serwisowe w przypadku wersji GT. Muszę jeszcze raz dokładnie przejrzeć te dokumenty, żeby się nie rozczarować na czwartym serwisie.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

czyli teoretycznie masz 4 przeglądy ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
MrAdamo
Posty: 79
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:46

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: MrAdamo »

Jutro jadę na darmowy serwis 40 tys. km (pakiet serwisowy), to napiszę na ile będzie on darmowy :P
Kia Optima SW GT Gravity Blue
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

oby w całości ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Marcin »

Właśnie, czy ten "darmowy" serwis, obejmuje rowniez elementy, ktore sa wymieniane takie jak olej, filtry itp czy tylko robocizna jest gratis?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”