Nowa Kia Optima opinie

forum użytkowników modelu Optima
Nopler
Posty: 59
Rejestracja: 16 mar 2016, 19:55
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Nopler »

Stuknelo 70 000km. Wszystko dziala, bez zastrzezen
Kia Optima XL, diesel, sedan, Gravity Blue
robert-km
Posty: 90
Rejestracja: 09 paź 2017, 00:03
model samochodu: Kia Optima GT 2017 Sedan
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: robert-km »

Odebrałem dzisiaj swoją Optimę GT z salonu. Im więcej jeżdżę, tym bardziej to auto mi się podoba :) Póki co staram się nie forsować silnika.
Z pierwszych 150km wyszło mi niecałe 9l/100km.
Auto zwraca na siebie uwagę na mieście, to fakt 8-)
Więcej napiszę, gdy narobię trochę kilometrów.
Optima GT 2017 sedan, biała perła
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

robert-km gratulacje!! Miej świadomość tylko, że od jeżdżenia Optimą robią się zakwasy w mięśniach twarzy. To od ciągłego banana na ustach 8-)
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Piotrek »

Informacja dla właścicieli sedanów.

Gdyby ktoś z Was chciał przyciemnić tylne szyby w swojej optimce i chciał to zrobić tak, aby przyciemnienie było zbliżone do szyb w wersji SW to parametr przepuszczalności światła w wersji kombi wynosi 20%.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
marcin7913
Posty: 42
Rejestracja: 08 mar 2017, 19:00
model samochodu: Sorento

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: marcin7913 »

Ile pali VW albo Audi , Skoda z silnikiem 2.0T ??
Sorento III
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: bidżej »

KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
patefoniq
Posty: 15
Rejestracja: 30 paź 2017, 17:15
model samochodu: VW Passat
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: patefoniq »

To zależy jak jeździsz. Mnie pali (mam auto po programie) średnio ok. 9.5-10, gdzie na komputerze średnia prędkość, to ok. 70km/h. Jak depczę, to zje tyle ile ma w baku (np. jak oddaję do naprawy, to dostaję ze średnią 34l). Ogólnie bak wystarcza mi na ok. 650km i jeszcze z 10l zostaje w środku (staram się do zera nie zjeżdżać).
Linkpl
Posty: 89
Rejestracja: 20 paź 2017, 12:51
model samochodu: Lexus GS430

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Linkpl »

Odebrałem maszynę w ostatni czwartek, zrobione do tej pory 500 km, więc trochę polatane. Skrzynia pracuje ładnie, motoru na razie nie zabieram na dalsze wyprawy, tylko takie docieranie na miejscu. W sumie spalanie pokazuje na tą chwilę 6.9 litra, czym w sumie na razie się nie ekcytuję zbytnio, bo do tego wrócę jak zarobię 20-30k km ...

Czytałem tutaj o problemach ze światłami ... w moim przypadku krótkie świecą w miarę dobrze, ale długie trochę za wysoko, co w nocy przeszkadza, ponieważ robi się taka ciemna poświata pomiędzy jednymi światłami a drugimi.
Serwis w Radomiu jest dość mocno oblegany, ponieważ zapisali mnie na tą pierwszą wymianę oleju dopiero 18stego grudnia - pierwszy możliwy termin, także będą musieli się zająć również tym ...

Jakichś większych problemów nie stwierdziłem ... tak na prawdę, postaram się jeszcze będąc na przeglądzie żeby dostać jakiś rabat na części.

Pozdrawiam wszystkich i szerokiej drogi.
Link

PS. Byłem zawsze obecny na forum lexusa, ponieważ taki miałem samochód i tutaj jest dziewiczy spokój w porównaniu do tego co się działo tam ... albo awarie, albo jaki olej, jakie felgi jaka lotka w sumie to bardzo mnie to męczyło a tutaj zupełnie nie ma takich trywialnych problemów co bardzo mi się podoba :D
Optima SW 1.7 GT line 7DCT - Platinum Graphite
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: Seb »

Linkpl gratulacje i niech śmiga lepiej niż Lex. Co do usterek to kilka razy sam marudziłem ale mi przeszło ;)
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
westwi78
Posty: 45
Rejestracja: 09 lut 2017, 17:45

Re: Nowa Kia Optima II - opinie

Post autor: westwi78 »

Linkpl nie czekaj na serwis ze swiatłami tylko jedz do jakiegoś warsztatu gdzie te światła ustawiają albo diagnosty. Regulacja prawo/lewo góra/dół robi się przy pomocy zwykłego klucza jak w każdym innym aucie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”