Problem z mocą po usunięciu dpf

forum użytkowników modelu Ceed
sowix1
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:12
model samochodu: Ceed

Problem z mocą po usunięciu dpf

Post autor: sowix1 »

Witam. To mój pierwszy temat na forum KIA więc proszę o wyrozumiałość jak coś będzie nie tak.
Od 3 tygodni jestem posiadaczem Kia Ceed 2007 r 1,6 crdi sprowadzony z Niemiec. Po kupnie okazało się, że auto ma dpf i postanowiłem go usunąć (lekko przybywało oleju).
Z racji tego udałem się do warsztatu w Lublinie, który zajmuje się tymi sprawami.
Umówiłem się na wykonanie tego zabiegu w czwartek, auto było gotowe do odbioru na piątek - Pan, który wykonywał usługę umawiał się na kwotę 800 zł, po czym zadzwonił, że strasznie zabrudzony jest egr i ogólnie to naprawa będzie kosztowała 1200 zł (już mi się coś nie spodobało - ale dobra nie znam się, trzeba to trzeba...)
Auto odebrałem wczoraj (piątek 18.08) i po powrocie do domu nagle złapało jakiegoś "zamuła" (po około 20 km trasy).
Teraz sprawa wygląda tak, że na 1 i 2 biegu auto przyśpiesza normalnie. Natomiast od 3 w górę czuć bardzo duży ubytek mocy i nie wiem, czy to spowodowane jest winą mechaników, czy ty, że to normalne po usunięciu dpf`a ?
Proszę więc Was o pomoc, bo sam nie wiem, ale jeśli przed usunięciem dpf`a jeździło normalnie i miało moc, a teraz straciło to.... ???
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Problem z mocą po usunięciu dpf

Post autor: bidżej »

Napiszę Ci tak: za usunięcie tego DPFa powinieneś gnić w Sztumie. Pozdrawiam.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
sowix1
Posty: 2
Rejestracja: 19 sie 2017, 16:12
model samochodu: Ceed

Re: Problem z mocą po usunięciu dpf

Post autor: sowix1 »

Dziękuję za życzenia. A czy coś konkretnego masz do powiedzenia?
dzygi
Posty: 8
Rejestracja: 20 lip 2017, 12:30
model samochodu: KIA

Re: Problem z mocą po usunięciu dpf

Post autor: dzygi »

jedz do nich NOWY EGR kosztuje 800 a on za czyszczenie 400 w serwisie chyba taniej biorą no chyba że ci go usunął.
Sklep-Kia
Posty: 26
Rejestracja: 18 cze 2015, 11:43
model samochodu: Kia Ceed

Re: Problem z mocą po usunięciu dpf

Post autor: Sklep-Kia »

Spadek mocy po usunięciu filtra cząstek stałych nie jest normalnym zjawiskiem, sprawdź czy przypadkiem nie uszkodzili lub odpięli przez przypadek turbiny, wężyków prowadzących, od tego trzeba zacząć.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Ceed”