Spaliny w kabinie ( wlot powietrza )

forum użytkowników modelu Optima
szabak
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2022, 17:12
model samochodu: Kia Optima 1,7

Spaliny w kabinie ( wlot powietrza )

Post autor: szabak »

Witam wszystkich Forumowiczów.
KIA OPTIMA 1,7 GT -Line
Temat j/w . Do wnętrza kabiny dostają się spaliny , a tak naprawde tlenek węgla . Po przejechaniu paru kilometrów odczówam zawroty glowy , cisnienie w skroniach - normalne objawy zatrucia czadem.

Pytanie moje brzmi czy , ktoś się spotkał z taką ,, dolegliwością" auta i w jaki sposób wyeliminował " dolegliwość"

EGR - ? auto nie stracilo na mocy , wkręca siębez problemu.
Wymieniono przy silniku uszczelkę kolektora oraz splanowano kolektor . Niby wszystko ok a jednak nie

Poproszę o wskazówki
Z góry dziękuję
Marcin_1976
Posty: 209
Rejestracja: 04 kwie 2022, 09:57
model samochodu: ProCeed GT-Line 2022, White Deluxe

Re: Spaliny w kabinie ( wlot powietrza )

Post autor: Marcin_1976 »

szabak pisze: 16 wrz 2022, 07:37 Witam wszystkich Forumowiczów.
KIA OPTIMA 1,7 GT -Line
Temat j/w . Do wnętrza kabiny dostają się spaliny , a tak naprawde tlenek węgla . Po przejechaniu paru kilometrów odczówam zawroty glowy , cisnienie w skroniach - normalne objawy zatrucia czadem.

Pytanie moje brzmi czy , ktoś się spotkał z taką ,, dolegliwością" auta i w jaki sposób wyeliminował " dolegliwość"

EGR - ? auto nie stracilo na mocy , wkręca siębez problemu.
Wymieniono przy silniku uszczelkę kolektora oraz splanowano kolektor . Niby wszystko ok a jednak nie

Poproszę o wskazówki
Z góry dziękuję
Zacznij do sprawdzenia szczelności układu wydechowego, elastycznego łącznika.
MarRa
Posty: 280
Rejestracja: 27 kwie 2022, 20:42
model samochodu: Kia Ceed, Kia Stonic

Re: Spaliny w kabinie ( wlot powietrza )

Post autor: MarRa »

Miałem kiedyś taki problem w samochodzie starszej konstrukcji (nie kijanka). Ostatecznie okazało się że winę ponosił zmurszały gumowy przewód tzw. odmy (tak to przynajmniej nazwał mechanik). Po wymianie problem zniknął. Naprawa trwała kilkanaście minut i kosztowała 150 zł.
Guciu
Posty: 62
Rejestracja: 30 kwie 2022, 20:33
model samochodu: Kia Optima JF Sportwagon GT

Re: Spaliny w kabinie ( wlot powietrza )

Post autor: Guciu »

Ja kiedyś miałem pęknięty kolektor wydechowy w innym samochodzie. To taka z gorszych chyba rzeczy. Czasami można próbować zaspawać albo niestety do wymiany co nie jest tanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”