Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

forum użytkowników modelu Optima
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: bidżej »

Mam super szczescie - po 5kkm mam na przednim zderzaku 3 uszkodzenia: 2 od kamieni i jedno pukniecie przez kogos w dolny rant zderzaka. Wszystkie maja po ~3-4mm wielkosci. Szukam jakiegos sensownego lakieru zaprawkowego zeby to ladnie zrobic. Macie jakies doswiadczenie? Kolor Snow White Pearl
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: Deniorek »

Spoko, problem znany. Kupowałem w Korei z ebaya. Działa. :) Przy czym ja na opryski wielkości 0,5-1mm stosowałem (okrągłe uderzenie od kamienia). Jakichś zarysowań bym nie malował, ale pewnie też możliwe.

Aukcji nie mogę znaleźć, ale ja ciut taniej kupowałem niż na tej (ale ta sama zaprawka). W jednej masz zwykły biały. A w drugiej bezbarwny z drobinkami.
https://www.ebay.com/itm/Touch-up-scrat ... PQ&vxp=mtr

W Polsce też szukałem po ASO, Allegro itp. to nic nie znalazłem jeżeli chodzi o białą perłę. Bo podobno perłowych zaprawek nie ma. Korea jednak takie ma. :)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: bidżej »

No generalnie nie sa to rysy tylko ewidentne pukniecia z malymi pajaczkami naokolo (stad mowie o tych 3-4mm), to na rancie zderzaka z kolei ewidentnie jest uderzone prawie rownolegle, ale tez mysle ze pod wzgledem moich "umiejetnosci lakierniczych" do ogarniecia bez problemu tak, ze sladu nie bedzie.

Czyli to z linka da rade na plastiku? Bo znalazlem gdzies w USA oryginalne lakiery zaprawkowe od Kii w mazaku (jednoskladnikowe), ale ludzie pisali ze plastiku nie da sie tym w ogole pomalowac...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
Roo
Posty: 132
Rejestracja: 01 lut 2016, 21:01
model samochodu: Optima

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: Roo »

Pędzelki z farbą można kupić w salonach KIA, ale podobno tego koloru nie ma. Sam szukam na jeden odprysk...
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: bidżej »

Mam juz numer: LPA10APE23SWPK

W Rzeszowie moga to sprowadzic w 2 dni, katalogowo cena 49.22PLN netto.

Szkoda ze nastepnym razem bede w PL za miesiac... Ciekawe ile zawolaja za to w Niemczech, pytanie juz wyslalem.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
chudy
Posty: 528
Rejestracja: 27 lut 2017, 00:27
model samochodu: Optima SW GTLine
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: chudy »

Miałem dwa solidne walnięcia na masce od kamienia. Gość od usuwania wgnieceń ładnie wyrównał maskę od spodu, a w ASO bezpłatnie zaprawili - widać to, ale nie ma sensu malować maski. Zadzwoń do ASO i zapytaj, mi z uśmiechem na twarzach zrobili bezpłatnie ;)
SW GTLine Black & SW GT Black
Deniorek
Posty: 57
Rejestracja: 16 paź 2016, 20:24
model samochodu: KIA Optima GT

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: Deniorek »

Ja na plastiku dotykałem i trzyma (minęło z 2 miesiące). Tylko, że te odpryski takie, że niektórzy lupą by szukali. Mi niekiedy ludzie mówią, że mógłbym w kontroli jakości pracować. Nie wiem jak zachowa się na większych odpryskach i powierzchniach do wypełnienia niż wielkość główki rysika w długopisie. Swoją drogą na zaprawce, do której link dałem są dwie końcówki. Pędzelka i coś w stylu długopisu.

Ja jak kontaktowałem się z ASO to mi powiedziano, że zaprawka do białej perły nie istnieje. Podobnie jak do czarnej perły. Każdy inny kolor, tylko nie ten. Więc upewnij się na wszelki wypadek czy to nie jest zwykły biały kolor (biały akryl). Ale to też było kilka miesięcy temu, więc może w końcu wpadli na to żeby takie coś sprzedawać i sobie na tym w końcu zarobić. Bo odpryski będą zawsze.
devil1234
Posty: 176
Rejestracja: 26 kwie 2017, 11:42
model samochodu: Optima GT
Venga

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: devil1234 »

bidżej pisze:W Rzeszowie moga to sprowadzic w 2 dni, katalogowo cena 49.22PLN netto.
Szkoda ze nastepnym razem bede w PL za miesiac... Ciekawe ile zawolaja za to w Niemczech, pytanie juz wyslalem.
Jakbyś pilnie potrzebował to pisz na pw, mogę Ci jakąś wysyłkę do DE ogarnąć ;)
Kia Optima SW GT + TECH - 2017
Kia Venga 1.6 M+Smart - 2018
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: bidżej »

devil1234 ogarnąłem już w DE za całe 16 ojro brutto. Ale dzięki :)

Deniorek, ten numer podali mi w ASO, z tego co patrzyłem to są 2 albo 3 składniki, więc szansa jest :) Poza tym nawet gdyby to był zwykły biały, to i tak będzie go mniej widać niż czarne dziurki...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Lakier zaprawkowy Snow White Pearl

Post autor: bidżej »

Ok, istnieje, mam. Tak to wygląda. W środku baza z nasadką do starcia nadmiaru, klar z perłą i instrukcja.
Załączniki
20171025_171742-756x1008.jpg
20171025_171742-756x1008.jpg (171.23 KiB) Przejrzano 4736 razy
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”