Problem z brakiem mocy przy dużych obrotach

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Stanpio86
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2017, 12:58
model samochodu: Sportage

Problem z brakiem mocy przy dużych obrotach

Post autor: Stanpio86 »

Witam, mam problem ze swoją KIA Sportage (1.7 diesel, rocznik 2015). Podczas jazdy przy wysokich obrotach samochód nagle treści moc i gaśnie. Dodam, ze pierwsza taka sytuacja miała po przejechaniu 68 tys kilometrów. Zaniepokojony od razu zadzwoniłem do ASO. Jak się okazało zawalone syfem było sito w baku, które wyłapuje zanieczyszczenia. Sito zostało wyczyszczone i przy okazji wymieniono filtr paliwa. Wszystko wróciło do normy lecz po przejechaniu 6 tys kilometrów, podczas wyprzedzania pojawił się identyczny problem, tak jakby w momencie, w którym silnik potrzebował więcej paliwa, ono nie było mu dostarczane. Paliwo było tankowane tylko na stacji Lotos do pierwszej awarii, teraz tankowałem na Orlenie wiec wychodzi na to, ze nie będzie to wina jakości paliwa. Co może być powodem wytracania się tego syfu?
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Problem z brakiem mocy przy dużych obrotach

Post autor: bidżej »

W niektorych Kiach i Hyundaiach dawali zbiorniki paliwa pokryte od srodka farba, ktora pod wplywem paliwa sie luszczyla i zapychala filtr/sitko. Moze to bylo u Ciebie przyczyna pierwszego zapchania. Pytanie, czy w ASO przy wymianie wyczyscili tez bak, bo jak nie, to mozliwe, ze reszta syfu wlasnie dostala sie do sitka...
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Stanpio86
Posty: 2
Rejestracja: 28 sie 2017, 12:58
model samochodu: Sportage

Re: Problem z brakiem mocy przy dużych obrotach

Post autor: Stanpio86 »

Dzięki! Te informacje o farbie na pewno się przydadzą w dodatku, ze serwis zrzucił winę na syfiaste paliwo, aby nie ponieść kosztów i za wszystko płaciłem z własnej kieszeni, w dodatku wszcząłem spór ze stacja paliw, na której tankowałem. Lotos broniąc się, wezwał ekspertów którzy przebadali paliwo na owej stacji i wszystkie wyniki wyszły pozytywnie, wiec musi to być wina tej farby :) jutro mam wizytę w aso
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”