Venga diesel 1,4CRDi 75KM

forum użytkowników modelu Venga
karolus
Posty: 2
Rejestracja: 09 wrz 2011, 16:01

Venga diesel 1,4CRDi 75KM

Post autor: karolus »

Jeżdzi ktoś Vengą z dieslem 75KM, jaka jest dynamika i czy ten slinik nie jest zbyt głośny?
Awatar użytkownika
zigi
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2012, 08:24

Re: Venga diesel 1,4CRDi 75KM

Post autor: zigi »

Jest to auto bardziej rodzinne a nie sportowe. I dynamika w nim jednak nie jest rewelacyjna z tego co wiem. Tym autem trzeba jeździć świadomie i dla kierowcy żądnego mocnych wrażeń w ruchu drogowym może się okazać dość nudne prowadzenie takiego samochodu.Trzeba nim jeździć z dużym wyczuciem i wtedy poczuje się przyjemność z jazdy, no i radość na stacji benzynowej. Przy umiarkowanej szybkiej jeździe w trasie ( ok. 100 km/h) pali 6,2 l / 100 km. Wszystko zależy od tego czego się spodziewasz od tego samochodu.
Motoryzacja to moje motto życiowe
Awatar użytkownika
motoja
Posty: 9
Rejestracja: 19 mar 2012, 09:02

Re: Venga diesel 1,4CRDi 75KM

Post autor: motoja »

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=90dddxNG ... r_embedded[/youtube]

Co do silnika jest średnio awaryjny, nienazbyt wyciszony, ale tez nie głośny. Wysokie podwozie, które przyniosło wiele korzyści - dało większą przestronność wnętrza pojazdu, ale jednocześnie sprawia, że samochód ma mniejszą stabilność przy pokonywaniu zakrętów. Mimo wszystko reszta nadrabia niedociągnięciom i w sumie autkiem jeździ się dosyć przyzwoicie, różnie też bywa z układem kierowniczym. Mimo wszystko dla mnie ma trochę więcej wad niż zalet, dlatego już go nie mam. A i jeszcze jedno nie pali dużo, nieco ponad 5L/100km, jego koszt też jest umiarkowany - model z 2010r. - ok. 40 tys. złotych.
“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej - szaleniec”
(George Carlin)
kosa
Posty: 17
Rejestracja: 21 wrz 2011, 09:04

Re: Venga diesel 1,4CRDi 75KM

Post autor: kosa »

Ponad dwa lata już jeżdżę Kia Venga wersja 1.4CRDI, 75KM. Przebieg ponad 50 tys.
W tym samochodzie za ekonomiczne spalanie należy pochwalić silnik. Przy jeździe na trasie, prędkość 90-100km/h spalanie wynosi 4,7-4,9 mierzone przez kilkukrotne tankowanie pod korek. Komputer pokładowy pokazuje podobne zużycie. Przy mocniejszym dociskaniu gazu zużycie paliwa gwałtownie wzrasta.

Przez ten czas nie było żadnej poważnej awarii jednak rzeczami, które denerwują to kiepskiej jakości plastiki, które trzeszczą przy jeździe po nierównościach. Był ten problem zgłaszany w ASO i niby został usunięty ale kokpit dalej tak trzeszczy jak wcześniej, podobno ten problem ma więcej posiadaczy vengi.

Kolejną rzeczą, która przeszkadza w codziennej eksploatacji to ograniczona widoczność przez przedni lewy słupek, ale taka jest konstrukcja auta, więc do tego trzeba się przyzwyczaić, że trzeba się wychylać przy skręcie żeby poprawić sobie widoczność.
Kia Venga 1.4CRDI, 75KM
kathi
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2014, 06:23

Re: Venga diesel 1,4CRDi 75KM

Post autor: kathi »

Wczoraj miałem okazję przyjrzeć się nowj Vendze i jestem pod wrażeniem. Jezeli chodzi o desing i wykonanie to Kia zrobiła duży postęp już Kia ceed jest nieźle wykonana a Venga jako drugi samochód taki typowo miejski jest bardzo dobrze wykonana i ma wiekszy bagażnik niz konkurencyjne modele nawet wiekszy niż w focusie, który jest pozycjonowany o kategorie wyżej i jak na takie miejskie autko to naprawdę przestronny a cenowo też lepszy od np fiata punto, który nawet nie ma takiej wersji silnikowej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”