Wymiana fabrycznego radia Picanto 1.0 2011 r.

forum użytkowników modelu Picanto
dan-tom
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2017, 09:05
model samochodu: Picanto

Wymiana fabrycznego radia Picanto 1.0 2011 r.

Post autor: dan-tom »

Witam,

mam takie pytanie do wszystkich forumowiczów, czy ktoś już wymieniał może fabryczne radio na inne w Picanto? Jak się do tego zabrać, czy jest to trudne zadanie?
Powiem może czemu o tym myślę, po zakupie jestem trochę zniesmaczony jakością audio w moim aucie, dźwięk słaby, jakość tragiczna, nie można właściwie ustawić dźwięku w aucie, po prostu wszystko kiepsko gra. Dźwięk z głośników dramat, z tyłu głośniki jakby wcale nie grały.
Na początku zależało mi na fabrycznym audio z powodu wyglądu itd. ale teraz jestem wręcz zmuszony do wymiany.
A teraz konkretne pytania, jak wygląda sprawa demontażu radia razem z panelem oraz jak w bezpieczny sposób dostać się do głośników w drzwiach, zarówno z przodu jak i z tyłu?
A teraz takie pytanie, jakie radio zamontować, tak aby była możliwość podłączenia sterowania z kierownicy (mój model posiada taką opcję, głośność w górę i w dół, przełączanie kanałów w radiu/utworów itd., wyciszenie), no i czy będzie można podłączyć USB które jest w aucie do tego radia.

Za każdą wskazówkę z góry dziękuję.
wwbb
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2017, 21:46
model samochodu: picanto

Re: Wymiana fabrycznego radia Picanto 1.0 2011 r.

Post autor: wwbb »

Ja zakupiłem nowe picanto i podzielam opinie kiepsko grającego radia.
Głośniki tyko dwa. Moje pytanie czy jest możliwość zamontowania dodatkowych głośników.
dan-tom
Posty: 2
Rejestracja: 13 mar 2017, 09:05
model samochodu: Picanto

Re: Wymiana fabrycznego radia Picanto 1.0 2011 r.

Post autor: dan-tom »

Nie wydaje mi się nawet że to wina tylko głośników, lecz kiepskiej jakości radia fabrycznego.
Sądzę że trzeba dokonać wymiany całego sprzętu wraz z głośnikami aby jakoś to grało w naszych picantach.
Tylko na jakie radio, jakie głośniki aby pasowały do auta i gdzie dokupić "półkę" na radio w miejsce fabrycznego. No i moje pytanie jak się dostać do wszystkich głośników bez uszkadzania niczego ;) bez znajomości konstrukcji auta chyba bezboleśnie się nie da :)
U mnie jeszcze pozostaje problem podłączenia sterowania z kierownicy do radia, chciałbym aby wszystkie klawisze tam działały z innym radiem, ale też przydałaby się podpowiedź czy taka możliwość istnieje, jeśli tak, to z jakim radiem.
Andre
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2012, 16:17

Re: Wymiana fabrycznego radia Picanto 1.0 2011 r.

Post autor: Andre »

U mnie jest ok.
wwbb
Posty: 8
Rejestracja: 18 mar 2017, 21:46
model samochodu: picanto

Re: Wymiana fabrycznego radia Picanto 1.0 2011 r.

Post autor: wwbb »

Napewno należałoby zacząć od głośników, są najmiej kosztowne.
No i jak mają dobrze grać takie małe głośniczki pod szybą
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”