1,4CRDi - warto 6 biegów?

Porady, problemy, opinie dotyczące silników diesla w samochodach Kia
ArekM
Posty: 2
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:35

1,4CRDi - warto 6 biegów?

Post autor: ArekM »

Przegladalem oferty na Kia Venga w dieslu i dla silnika 1,4 CRDi jest wersja 5- biegowa 75KM i 6 - biegowa 90KM.

Jakie macie opinie o tej wersji 6- biegowej, czy warto ją wybrać i wiecej płacić?
Awatar użytkownika
mwpol
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:35

Re: 1,4CRDi - warto 6 biegów?

Post autor: mwpol »

Na to pytanie powinieneś sobie odpowiedzieć w oparciu o swój tryb jazdy.
Czy w większości podróżujesz ze średnią prędkością poniżej 80km/h ? Czy jednak powyżej ?
Czy zazwyczaj jeździsz po zatłoczonych miejskich ulicach, czy pomykasz nowo wybudowanymi autostradami, korzystając z tej infrastruktury póki jeszcze nie jest w remoncie ? ( wiem taki złośliwy żart)

Jeśli na obydwa pytania odpowiesz wybierając pierwszą możliwość to szkoda Twoich pieniędzy na 6 biegową wersję. "5" w zupełności Ci wystarczy :)
Czasem potrzeba tony wiedzy, by zmienić uncję przekonań
Awatar użytkownika
Erras
Posty: 10
Rejestracja: 29 mar 2012, 20:38
model samochodu: Picanto

Re: 1,4CRDi - warto 6 biegów?

Post autor: Erras »

Według mnie również nie warto inwestować w "sześcio biegówkę" głównie ze względów o których wspomniał mój przedmówca.
Jeśli masz więcej pieniędzy rozważyłbym kupno czegoś innego (podobnie jeśli lubisz szybką jazdę)
Oldtimery górą .. :)
reeta
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2014, 11:09

Re: 1,4CRDi - warto 6 biegów?

Post autor: reeta »

Chodź z drugiej strony dziwne że w instrukcji aż tak się pomylili. Zazwyczaj są one pisane na tyle dokładnie, że ich przestrzeganie skutkuje optymalną eksploatacją naszego auta. Gdyby było inaczej to nie widzę zasadności istnienia takich instrukcji
magbet18
Posty: 5
Rejestracja: 17 sty 2015, 11:07

Re: 1,4CRDi - warto 6 biegów?

Post autor: magbet18 »

Na autostradę ten 6bieg zawsze się przyda
stano

Re: 1,4CRDi - warto 6 biegów?

Post autor: stano »

mam go i sie przydaje na autostradach a do codziennej jazdy nie bardzo :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik Diesel”