Bagażnik tylko na klapę gdzie ?

forum użytkowników modelu Picanto
mz615
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2015, 08:13
model samochodu: Picanto

Bagażnik tylko na klapę gdzie ?

Post autor: mz615 »

Jutro nabywam używane Picanto rocznik 2013 5 drzwi. I wyszedł problem z bagażnikiem rowerowym. Na dach i na hak nie interesują mnie. Poszukuję tylko na klapę.
heniu
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, 14:45

Re: Bagażnik tylko na klapę gdzie ?

Post autor: heniu »

Skoro chcesz tylko na klapę to już są raczej takie rozwiązania dedykowane pod konkretny model. Na allegro czy ceneo znajdziesz bez problemu.
mz615
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2015, 08:13
model samochodu: Picanto

Re: Bagażnik tylko na klapę gdzie ?

Post autor: mz615 »

Chciałbym dostać jakieś sprawdzone rozwiązanie które nie spowoduje strat w lakierze. Sprzedawca uczciwie zapewnia że przy jego rozwiązaniach powstaną wgnioty i rysy.
heniu
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, 14:45

Re: Bagażnik tylko na klapę gdzie ?

Post autor: heniu »

Podejrzewam że każdy bagażnik tego typu będzie ci powodował uszkodzenia lakieru a możne ci jeszcze klapę zwichrować i inne straty. Najlepsze rozwiązanie to na relingach. Jak będzie potrzeba to zmieścisz wtedy na dachu wąski kufer i 1 do 2 rowerków. Kufer wtedy ci się też przyda na zimowe wypady.
mz615
Posty: 6
Rejestracja: 02 sie 2015, 08:13
model samochodu: Picanto

Re: Bagażnik tylko na klapę gdzie ?

Post autor: mz615 »

Wybrałem najdroższe rozwiązanie hak, wygodny montaż rowerów. Samochodzik jest niestabilny a rowery 28 cali na dachu to bardzo nieprzyjemna jazda na zakrętach. Niestety tak jak przedmówcy powiedzieli bagażniki na klapę niszczą lakier, efekty widziałem.
heniu
Posty: 9
Rejestracja: 23 wrz 2011, 14:45

Re: Bagażnik tylko na klapę gdzie ?

Post autor: heniu »

Wybrałem to samo rozwiązanie, bo na dachu zamocowałem box. Koszty mojej platformy uchylnej na 3 rowery to 800 zł a hak z montażem 600 zł. Ale przez to mam dodatkowe miejsce na box dachowy a z dostępem do bagażnika nie ma problemu, bo kupiłem platformę uchylną. Ale i tak ciężko się było spakować na urlop dla 3 osób ;)

Poza tym montaż i demontaż takich rowerów jest dużo lepszy na platformie na haku niż na dachu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”