[problem] Wskaźnik paliwa

forum użytkowników modelu Venga
vengowiec
Posty: 1
Rejestracja: 08 sie 2014, 10:05
model samochodu: venga

[problem] Wskaźnik paliwa

Post autor: vengowiec »

Witam,
Ostatnio zauważyłem, że mój wskaźnik paliwa wskazuje cały czas pełny bak, w dodatku komputer pokładowy po zatankowaniu paliwa wskazał, że przejadę na nim mniej (!) niż wcześniej.
Czy ktoś miał podobny problem?
marko
Posty: 12
Rejestracja: 27 cze 2012, 20:41
model samochodu: venga

Re: [problem] Wskaźnik paliwa

Post autor: marko »

vengowiec pisze:Czy ktoś miał podobny problem?
nie, mam nadzieje że ASO poradziło sobie z twoim problemem.
Sławek
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2015, 11:37
model samochodu: Venga

Re: [problem] Wskaźnik paliwa

Post autor: Sławek »

Jak ten temat został rozwiązany. Ja mam podobną sytuację ASO wymienia kolejny czujnik. Po wymianie wszystko jest dobrze do kolejnego zatankowania do pełna.Wskaźnik nie podnosi się Nie działa też licznik przebiegu km do zatankowania. Czy ktoś mioał podobny problem?????
bogres
Posty: 2
Rejestracja: 25 lip 2021, 19:59
model samochodu: Venga

Re: [problem] Wskaźnik paliwa

Post autor: bogres »

Witajcie.
Odgrzewam temat - może poprzednicy dodadzą jakąś informację o przyczynie?
Samochód z przebiegiem ok. 50 kkm, 1.4 benzyna RP2015.
Wskaźnik zatrzymał się w górnej części. Po kolejnych tankowaniach widać różne reakcje - przeważnie się podnosi do 1/1, ale nie zawsze. Opada też do różnych wartości, ale nigdy poniżej 1/2. Wskaźnik zasięgu jazdy wariuje (jest niewiarygodny).
Nie wiem jaki jest algorytm obliczania zasięgu, ale przypuszczam, że korzysta ze wskazań czujnika poziomu paliwa, którego awaria wydaje mi się najbardziej prawdopodobną przyczyną problemu.
Pytania:
1. Czy ktoś może potwierdził to przypuszczenie w podobnej sytuacji?
2. Czy ktoś zna szczegóły problemu - zacięcie pływaka? uszkodzenie elementu sygnałowego (co tam jest? - rezystor, czujnik indukcyjny chyba nie?)
3. Pobieżne oględziny wskazują na konieczność demontażu lewej części tylnej kanapy, aby się dostać do otworu rewizyjnego w podłodze. Czy mam się tam spodziewać niespodzianek typu: specjalne narzędzia do demontażu pompy z czujnikiem lub tp.
Pytam, bo widząc informację od Sławka, że ASO wymieniała kolejny czujnik bez efektu, mam wątpliwości, czy ta najbardziej oczywista ewentualność jest rzeczywistą przyczyną.
Pozdrawiam forumowiczów.
B.
Awatar użytkownika
alexaa
Posty: 20
Rejestracja: 03 kwie 2019, 20:57
model samochodu: Venga XL 1.6 CRDI 128KM+BOX 2010r.
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: [problem] Wskaźnik paliwa

Post autor: alexaa »

Sprawdź pływak, a informacja jak się do niego dostać jest pewnie w serwisówce do Vengi, ewentualnie u nas na grupie ktoś rozkładał i ci pomoże facebook -> kia venga klub Polska
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Venga”