Problem z gazem.

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Loxus
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:23
model samochodu: kia sportage

Problem z gazem.

Post autor: Loxus »

Witam,
Posiadam Kia Sportage I z silnikiem 2.0 DOHC i mam problem z gazem LPG. Auto na gazie przerywa. I mam pytanie. Co może być przyczyną tego ewentualnie co mogę wymienić przed wizytą u mechanika? Gdy przełączę na benzynę to też jakiś czas przerywa, ale po kilku sekundach wszystko działa poprawnie. Gaz jest sekwencyjny.
Pozdrawiam
koralgol
Posty: 5
Rejestracja: 28 paź 2013, 11:35

Re: Problem z gazem.

Post autor: koralgol »

Ja bym nic nie kombinował tylko podjechał do "gaziarza" żeby na to zerknął. Skoro na benzynie po chwili działa OK, to pewnie jest wina gazu. Może jakiś filtr? Doświadczony spec od gazu tylko popatrzy i już będzie wiedział - nie ma co samemu kombinować.
Loxus
Posty: 2
Rejestracja: 03 lis 2013, 22:23
model samochodu: kia sportage

Re: Problem z gazem.

Post autor: Loxus »

Witam,
Dziś jechałem na benzynie. Niestety na benzynie też przerywa,ale znacznie mniej. Gdy dojdzie do 5000obr/min auto ma dziurę w pedale gazu i znacznie traci na mocy a obroty wzrastają ale strasznie powoli.
redmary@o2.pl
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2013, 16:57

Re: Problem z gazem.

Post autor: redmary@o2.pl »

najlepiej podjechać do kogoś kto się na tym zna, i na początek tylko zapytać co i jak
Maszkins32
Posty: 1
Rejestracja: 09 gru 2013, 12:12

Re: Problem z gazem.

Post autor: Maszkins32 »

Może być coś z bendixem, ale to tylko mój domysł. Wstępna diagnoza mechanika by się przydała :) Pozdrawiam.
zielonyp
Posty: 8
Rejestracja: 17 lut 2013, 10:57
model samochodu: Kia Sportage 2.0 16V 128KM 4WD

Re: Problem z gazem.

Post autor: zielonyp »

bendix odpada bo to w rozruszniku. U mnie był przestawiony rozrząd.
Kia Sportage 2.0 16V 128Km 2001r 4WD
Dhokahai7
Posty: 1
Rejestracja: 28 lut 2015, 10:24
model samochodu: aaaa

Re: Problem z gazem.

Post autor: Dhokahai7 »

Uwaga najważniejsza. Jedź przede wszystkim do innego serwisu KIA. Rejonizacja przecież nie istnieje prawda ? Ma działać i już. Pozdrawiam.[/i]???
Pottrazas
Posty: 1
Rejestracja: 05 lis 2015, 21:17

Re: Problem z gazem.

Post autor: Pottrazas »

Najpierw spróbuj pojechać do salonu gdzie go kupiłeś i może oni coś zaradzą na to jeśli nie to szukaj mechanika który dobrze ustawi ci ten gaz. Szerokiej drogi!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”