tarcze hamulcowe

forum użytkowników modelu Soul
Agarius
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2013, 00:07
model samochodu: Kia Soul 1,6 crdi

tarcze hamulcowe

Post autor: Agarius »

Witam wszystkich.
Mam pytanie dotyczące tarcz hamulcowych. Mianowicie będąc ostatnio w ASO na przeglądzie przebieg 60 000 km, oprocz wymiany klocków hamulcowych trzeba było wymienić również przednie tarcze hamulcowe. Brakowało 0,3 mm do minimalnej grubości wyznaczonej przez producenta. Miałem w swoim życiu wiele samochodów rożnej marki, lecz pierwszy raz spotkałem się z tak szybkim zużyciem tarcz hamulcowych, bez mała w tym samym tępie co zużycie klocków nastąpiło zużycia tarcz, dla mnie zakrawa to na kpinę producenta z użytkowników. Z reguły tarcze wymienia się p trzech a nawet czterech wymianach klocków hamulcowych, dlatego zastanawiam się czy te tarcze przypadkiem nie są zrobione z jakieś dykty. Dlatego chciałbym wiedzieć czy ktoś z użytkowników tej marki, niekoniecznie tego modelu miał podobny przypadek tak szybkiego zużycia tarcz hamulcowych. Samochód jest z 2012 roku, systematycznie serwisowany.
soul1312
Posty: 3
Rejestracja: 10 mar 2013, 15:26

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: soul1312 »

Witam.mam soul z 2010r ale tarcze nie były wymieniane-70 000 km.Wygląda na błąd w pomiarach.
Agarius
Posty: 2
Rejestracja: 17 mar 2013, 00:07
model samochodu: Kia Soul 1,6 crdi

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: Agarius »

Dziękuję za informacje. Po dłuższym zastanowieniu doszedlem do wniosku że prawdopodobnie dalem się serwisowi naciągnąć na wymianę tarcz hamulcowych.
jerry
Posty: 7
Rejestracja: 06 paź 2013, 21:12

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: jerry »

Kia Soul 2012.
Po trzech latach i 41000 przebiegu przednie tarcze hamulcowe osiągnęły agonalny stan 24,3 mm i wymagają wymiany . Natomiast klocki mają jeszcze grubość 14 mm - a więc są w połowie konsumpcji . To chyba jedyny zanany w kosmosie przypadek szybszego zużycia tarcz niż klocków.
AndyGee
Posty: 2
Rejestracja: 06 kwie 2015, 12:40
model samochodu: Soul

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: AndyGee »

Czasami tak sie dzieje. ja mialem do wymiany tarcze po 60000 ale to dlatego, ze na czas nie wymienilem klockow. Przynajmniej taka byla diagnoza serwisu. Faktem jest, ze wygladaly zle :/ Powiedzieli, ze to kwestia jezdzenia i przede wszystkim miasto. W aucie sluzbowym mialem to samo a nawet szybciej ;)
Sebix
Posty: 5
Rejestracja: 26 paź 2015, 16:37
model samochodu: Soul

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: Sebix »

W serwisie po prostu chcą sobie zarobić czasem. I po prostu wymieniają na zapas części bez takowej potrzeby. :mrgreen:
ogi
Posty: 1
Rejestracja: 05 lut 2016, 09:36
model samochodu: Soul

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: ogi »

Dziś wstawiłem soula na przegląd po dwóch latach. Przebieg 31 000. Po godzinie telefon z serwisu, że hamulce z przodu do wymiany tarcze + klocki. Zastanawiam się czy takie g... zostało zamontowane fabrycznie, czy serwis chciał mnie naciągnąć.
Narazie grzecznie podziękowałem i sprawdzę to u zaufanego mechanika.
PS
Witam wszystkich.
kawex
Posty: 15
Rejestracja: 06 cze 2015, 09:11
model samochodu: soul

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: kawex »

Radzę sprawdzać grubość samemu nie jest to trudne. W serwisie jak to w serwisie, każdy chce z czegoś żyć.
facio.k
Posty: 5
Rejestracja: 13 sty 2019, 12:56
model samochodu: soul

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: facio.k »

Mam soula użytkuje od nowości od 2012 roku i mechanik, który mi wymienia oleje stwierdził, że jak będę musiał wymienić niedługo klocki przód to tarcze też do wymiany PRZEBIEG 70 000 km jazda spokojna w mieście, to jest MASAKRA. Lecz mechanik twierdzi, że teraz tak robią.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: tarcze hamulcowe

Post autor: Piotrek »

Dlaczego masakra? Jeździsz w miejscie, co chwilę hamujesz i ruszasz to klocki i tarcze padają. To normalne. Gdybyś jeździł tylko trasy można by mieć zastrzeżenia. Jednak w przypadku, który opisujesz nie ma nic nadzwyczajnego.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Soul”