CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

forum użytkowników modelu Optima
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: DUNES »

Witam czy ktoś montował już CHIP BOX do 1.7 crdi ,montuje sie go w miesce gdzie jest wejście OBD II podaje link gdzie można go kupić http://allegro.pl/chip-box-kia-optima-p ... 16323.html zastanawiałem sie nad kupnem tego modułu ,przydałoby sie OPTIMIE troche wiecej mocy ,ciekawe czy po instalacji tego urzadzenia faktucznie jest odczuwalna wieksza moc i moment .
Oczywiscie pod warunkiem ze nie bedzie to miało wpływu na awarie motoru .,czekam na opinie
TETE
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2015, 22:18

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: TETE »

Witam,
na hamowni w mojej Optimie 1,7 136 kM, 320 Nm okazało się, że jest 156 kM i 373 Nm - bez modyfikacji!!!!
Po założeniu BOXA pomiar wykazał 173 kM i 400 Nm momentu.
Powiem tak. Przed tuningiem posiadacze wieśwagenów i innych znanych pojazdów tego koncernu z silnikami 1,9 i 2,0 byli zdziwieni jak nie mogli mnie na autostradach wyprzedzić. Po tuningu uwielbiam miny kierowców takich samych marek jak im "odchodzę" po dodaniu gazu.
Ale uwaga na wrażliwe elementy napędu - półosie, sprzęgło i dwumas......
Frajda niesamowita, polecam zrobić to w odpowiednim zakładzie, bo to ryzykowna zabawa.
Kilka słów na temat spalania - praktycznie różnice niezauważalne. Podobnie jak przed zmianami, przy delikatnym traktowaniu 5-5,5, przy odrobinie szalństawa i autostradach -6 do 7 litrów spali. Zdarza się, że przy ciągłej jeździe autostradami dojdzie do prawie 8litrów, ale przy stałej 180 to nic dziwnego.
I jeszcze jedno - po modyfikacji zrobiłem jakieś 40 tyś. km, na razie bez problemów.

Pozdrawiam.
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: DUNES »

Dziwna sprawa bez modyfikacji 156 KM mysle ze ktoś już wczesniej grzebał w tym egzemplarzu chyba ze to prezent od ASO KIA I nic nie powiedzieli,
masz auto od nowości? czy odkupiłeś np wersje demo? z jaką skrzynią ?
szczerze mowiąc to ci zazdroszcze masz 170 KM pewnie niezła frajda ,znalazłem firme w mojej okolicy ktora zajmuje sie tymi sprawami
http://www.44tuning.pl/chip-tuning-kia- ... utomatic-6
w najlepszej opcji modyfikacyjnej max ok 170 KM ciekawe jak to sie ma do gwarancji auta przy tej opcji jest modyfikowane fabryczne oprogramowanie .
Myśle ze wybiore tylko boxa rozwiazanie bezinwazyjne 160 KM też da rade
TETE
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2015, 22:18

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: TETE »

Witam,
auto mam od nowości, nic nie grzebane wcześniej........
Sam docierałem i odpowiednio dbam o silnik i wymiany oleju (czytaj częściej niż to przewiduje książka serwisowa).
Auto nie było wersją demo, odebrałem niedługo po transporcie z KOREI :)
Co do gwarancji - wyjmujesz BOXA i możesz jechać do serwisu (sprawdzone)
Box dodaje moc i moment do zastanej wartości - podobnie jak np. pompy, czy nagrzewnice - chodzi o przyrost.
Przed wizytą w firmie tuningowej też sądziłem że podniosę moment (na tym mi najbardziej zależało) do wartości 360-370, ale pomiary i modyfikacja miło mnie zaskoczyły.
Napisz proszę jak coś zmienisz, jestem ciekaw Twojej opinii.

A propos skrzyni - oczywiście manual, bo testowałem automat i stwierdziłem, że jest zbyt ospały, nie reagował zbyt żywiołowo. Ponadto ja robię rocznie 60-70 tyś.km i oszczędności na paliwie przy manualnej są dość spore (gdyby było sprzęgło DSG, to bym się nie wahał)
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: DUNES »

Kupiłem wlasnie boxa jutro ma kurier dostarczyć możeSZ mi podpowiedziec w ktorym miejscu jest wejscie OBDII wstyd sie przyznac ale nigdy nie szukałem ,ciekawy jestem jak zamontuje czy zmiana bedzie
odczuwalna .
TETE
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2015, 22:18

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: TETE »

Witam,
nie bardzo rozumiem.....
chcesz sam to zrobić?????
Wydaje mi się, że przy takim zabiegu pewne parametry wymagają zaprogramowania i sprawdzenia, ale może się mylę.
A co do OBD to nie wiem, natomiast Box jest wpięty w szereg do listwy paliwowej (nie wiem jak to nazwać, może to jest common rail)
Jak zamontujesz to napisz jak odczucia.

Pozdrawiam,
TETE
DUNES
Posty: 32
Rejestracja: 30 sie 2015, 14:59
model samochodu: Optima

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: DUNES »

Ja kupiłem boxa którego sie wpina w wejscie OBDII ,wejscie już znalazlem klapka z lewej strony gdzie masz bezpieczniki ,sam montaż trwa chwile ,naciskasz restet w boxie i on zczytuje dane i na tej podstawie tworzy nowa mape
moje wrażenia jak narazie pozytywne autko sie zbiera dużo lepiej i co ciekawe ciszej chodzi a mam wrażliwy słuch ,narazie testuje w sobote jechałem odcinek ok 120 km 2 x po 60 km krotka trasa
jazda max do 110 km/h spalanie wyszło 4,7 wiec jestem w szoku bo zawsze było wiecej ,czuć ze moment jest wiekszy powinienem miec w tej chwili 155 koni ale dokładnie aby sprawdzic musiałbym jechac na hamownie ,zobaczymy jak bedzie sie sprawowal kiedy wjade na autostrade ,zastanawia mnie caly czas fakt jak to mozliwe ze u ciebie fabrycznie po sprawdzeniu było o 20 koni wiecej niż deklaruje KIA ,zreszta
po aferze z wieśwagenami nic mnie juz nie zdziwi ,powiedz mi czy ty masz blokade na predkosć ?,u mnie przy 3600 obratach na ostanim biegu predkosc okolo 205 km/h i odcina nie wiem jak bedzie teraz po założeniu boxa .
TETE
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2015, 22:18

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: TETE »

Witam,
wskazania średniego spalania z komputera nie pokrywają się z wartościami faktycznymi. Ja na BOXie tankuję średnio co 800-1000 km i z doświadczenia mogę śmiało powiedzieć, że obliczając przebyty dystans i ilość paliwa, komputer zaniża średnie spalanie o 05-08l.

Co do prędkości, to faktycznie odcięcie jest przy prędkości około 215 km/h - nawigacja wskazuje wartość 204km/h nawet z BOXem
Jeżeli chodzi o fabryczną moc u mnie - nie ma jak tego wytłumaczyć. Możemy się gdzieś spotkać i porównać nasze samochody.

Wracając do spalania - wydaje mi się, że bez BOXa spalanie jest nieco wyższe - jako przykład: trasa 300 km autostradą z prędkością 160, 100 km poza autostradą - spalanie 7,5l. Z boxem nawet na krótszych odcinkach i podobną prędkością nigdy nie przekroczyłem 7l.
Jako średnie spalanie obliczane faktyczne (nie z komputera), gdzie na dystansie 900 km (w tym około 350 km autostradą - prędkość przeważnie 160), mam na poziomie 6,3-6,6 l/100km. Poza autostradą też sobie trochę pozwalam ;)

Pozdrawiam i oczekuję informacji z hamowni- nadmienię, że u mnie sprawdzane było na 5 biegu.
gerwazy
Posty: 13
Rejestracja: 26 gru 2015, 19:12
model samochodu: Optima 2016
Lokalizacja: Piła

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: gerwazy »

Hej. Wlasnie odbieram na dniach nowa optime z silnikiem 1.7 w automacie 7biegowym. Jezdzilem juz podobna wczesniej i zauwazylem ze mozna dodac mu troche koni poprzez boxa. W sumie zalezy mi na mocy okolo 160km. Czy polecacie jakies rozwiazanie. Nie chce robic stalego tunningu bo serwis sie czepi. Aha i jeszcze jedno czy auto w pierwszych swoich kilometrach jest docierany i czy jest cos zablokowane w kompie bo nie moge osiagnac spalania ponizej 6 litrow.
pawel_wsz
Posty: 1
Rejestracja: 09 sty 2016, 22:42

Re: CHIP BOX KIA OPTIMA 1.7 CRDI

Post autor: pawel_wsz »

gerwazy pisze:Hej. Wlasnie odbieram na dniach nowa optime z silnikiem 1.7 w automacie 7biegowym. Jezdzilem juz podobna wczesniej i zauwazylem ze mozna dodac mu troche koni poprzez boxa. W sumie zalezy mi na mocy okolo 160km. Czy polecacie jakies rozwiazanie. Nie chce robic stalego tunningu bo serwis sie czepi. Aha i jeszcze jedno czy auto w pierwszych swoich kilometrach jest docierany i czy jest cos zablokowane w kompie bo nie moge osiagnac spalania ponizej 6 litrow.
Witam,
Czy instalowałeś już boxa do swojego auta? Zastanawiam się nad kupnem tej samej wersji i ciekaw jestem, jak się sprawuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”