Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

forum użytkowników modelu Optima
dkusnierz
Posty: 91
Rejestracja: 10 gru 2019, 19:47
model samochodu: Optima 1.6 t-gdi

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: dkusnierz »

Ja za soft i swiatla nie placilem.
Awatar użytkownika
wsciekly83
Posty: 147
Rejestracja: 20 sty 2020, 16:12
model samochodu: Kia Optima SW Aurora Black Pearl

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: wsciekly83 »

PabloPL pisze: 28 lut 2020, 19:04 A powiedzcie mi czy za wgranie nowego softu czy regulacje LEDow ASO liczą sobie jakąś opłatę? Czy to jest w ramach naprawy usterki?
Jak posiadasz gwarancje to nie ma dyskusji dlaczego masz za coś płacić co zostało spartaczone ?
Kia Optima SW GT Line 1.6 T-GDi 7DCT + Tech + Panorama
coy
Posty: 68
Rejestracja: 29 wrz 2019, 12:48
model samochodu: Optima Kombi 1.6 T-GDI 7DCT GT Line +TEC+SRF+MET+PANO

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: coy »

Wgrali mi dzisiaj nowy soft. Wprawdzie nie miałem problemu z szarpaniem ale może to wynikało ze stylu jazdy.
Tak czy inaczej po pierwszej jeździe muszę powiedzieć, że auto chodzi zupełnie inaczej. Ciągnie aż miło :-).
Coś mi się zdaje, że zwiększy to trochę spalanie (przynajmniej na zimnym) ale warto.
Teraz mam wersję: TJF-JEC06F100H0K
Mrsk at
Posty: 42
Rejestracja: 21 paź 2019, 09:22
model samochodu: Optima

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: Mrsk at »

Wczoraj bylem na pierwszym przeglądzie w Moto. I znów byłem mile zaskoczony. Pierwsza wizyta oczywiście światła, 5 minut roboty, zmienili ustawienia w kompie a ponieważ wbiłem bez kolejki to poprosili o samodzielne sprawdzenie czy nie świecą za wysoko. Później podjechałem na regulację ręczną i znowu wszystko od strzała. Przegląd trwał niecałe 2godzinki sprawdzili oprogramowanie, wtryski czy nie są starszej generacji wypisali protokół i z uśmiechem na twarzy pożegnaliśmy się. Czuję się dobrze obsłużony. Osobiście ich polecam. Znają tematy i potrafią tłumaczyć.
Optima sedan L biała perełka 1.6
PabloPL
Posty: 92
Rejestracja: 10 lis 2019, 11:34
model samochodu: Kia Optima MY19, 1.6 T-GDI, 7DCT

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: PabloPL »

coy pisze: 28 lut 2020, 21:16 Wgrali mi dzisiaj nowy soft. ...
Teraz mam wersję: TJF-JEC06F100H0K
Dziś byłem w ASO. Mi też powiedzieli, że wgrali TJF-JEC06F100H0K, a wcześniej miałem TJF-JEC06F000H0K.

Niestety jakoś nie odczułem żadnej zmiany. Zobaczymy rano na zimnym... Może poprzedni soft też miałem nowszy niż reszta. W każdym razie po odpaleniu auta na postoju czuje nierówną pracę silnika, tak delikatnie ale jednak. Są momenty gdy stoję na światłach i jest ok, ale po uruchomieniu, po krótszym postoju jest te delikatne szarpanie. Chyba że to normalne w tym silniku.. silnikach z turbiną.. Bo jak nie to może to są początki problemów z wtryskami co je miał Eryk (przebieg 4100km)... obym był przeczulony 😬
Ankieta: viewtopic.php?f=21&t=3492
Optima Sedan MY19, 1.6 T-GDI, L+NAV, biała perła
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: Łukasz555 »

W którym ASO byłeś?
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
Eryk93
Posty: 392
Rejestracja: 26 mar 2019, 11:57

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: Eryk93 »

PabloPL pisze: 03 mar 2020, 19:27 Dziś byłem w ASO. Mi też powiedzieli, że wgrali TJF-JEC06F100H0K, a wcześniej miałem TJF-JEC06F000H0K.

Niestety jakoś nie odczułem żadnej zmiany. Zobaczymy rano na zimnym... Może poprzedni soft też miałem nowszy niż reszta. W każdym razie po odpaleniu auta na postoju czuje nierówną pracę silnika, tak delikatnie ale jednak. Są momenty gdy stoję na światłach i jest ok, ale po uruchomieniu, po krótszym postoju jest te delikatne szarpanie. Chyba że to normalne w tym silniku.. silnikach z turbiną.. Bo jak nie to może to są początki problemów z wtryskami co je miał Eryk (przebieg 4100km)... obym był przeczulony 😬
U mnie na postoju chwilę po odpaleniu też czuć, że parę zapłonów potrafi wypaść i czasem nierówno pracuje. Najczęściej podczas tych podwyższonych obrotów na ssaniu. Ale potem jak już ruszę i stoję na światłach to tego nie czuć.
hanson
Posty: 4
Rejestracja: 12 kwie 2019, 12:53
model samochodu: Optima 1.6 GDI 180KM

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: hanson »

Hej forumowicze,

dziś odebrałem swoją Kiankę z ASO KIA Olsztyn i potwierdzam po aktualizacji ECU szarpania na zimnym już nie ma :) Z regulacją świateł też sobie poradzili choć zobaczymy czy wieczorem nie będą mi mrugali, że świecą za wysoko. Jeżeli chodzi o aktualizację ECU to musiałem Pana troszeczkę naprowadzić bo twierdził, że ludzie nie zgłaszają tego problemu - moim zdaniem ściemniał. Ale dobrze że już wiedzą o co chodzi.

Dodatkowo można od razu poprosić o update nowych mapek.

Pozdrawiam
Optima SW (MY19) 1.6 GDI 180KM L
Łukasz555
Posty: 189
Rejestracja: 16 wrz 2019, 19:02
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT
Lokalizacja: Kraków

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: Łukasz555 »

Wczoraj byłem w Moto w Katowicach, wgrali nowy soft, silnik pracuje dużo lepiej, tylko trochę tęskno za katapultą :D . Mam wrażenie, choć to może tylko wrażenie że skrzynia biegów dużo płynniej zmienia biegi a samochód chętniej nabiera obrotów. Światła też ustawili, wreszcie świecą na drogę a nie na drzewa.
Szkoda tylko że w Krakowie mamy 3 serwisy a ja żeby naprawić swój samochód musiałem do Katowic jechać.
Przy okazji przyciemniłem szyby w https://www.ciemne-szyby.pl/, polecam Panów, pełen profesjonalizm.
Kia Optima 1.6 t-gdi 7DCT Czarne Kombi w M-ce
LeszekS
Posty: 19
Rejestracja: 11 lis 2019, 12:32
model samochodu: Kia Optima 1.6 t-gdi L

Re: Szarpanie/nierówne przyspieszanie na zimnym 1.6T GDI 180KM 7DCT

Post autor: LeszekS »

hanson pisze: 06 mar 2020, 16:38 Hej forumowicze,

dziś odebrałem swoją Kiankę z ASO KIA Olsztyn i potwierdzam po aktualizacji ECU szarpania na zimnym już nie ma :) Z regulacją świateł też sobie poradzili choć zobaczymy czy wieczorem nie będą mi mrugali, że świecą za wysoko. Jeżeli chodzi o aktualizację ECU to musiałem Pana troszeczkę naprowadzić bo twierdził, że ludzie nie zgłaszają tego problemu - moim zdaniem ściemniał. Ale dobrze że już wiedzą o co chodzi.

Dodatkowo można od razu poprosić o update nowych mapek.

Pozdrawiam
Hej. I ja również dzis-profilaktycznie, bo jakoś nie obserwowałem tego slynnego szarpania- pojechałem do Kuleja w Olsztynie gdzie wgrano nowy soft ECU i od razu aktualne mapy. Swiatla robili mi wczesniej i po trasie stwierdzam,ze nie widze czarnego pasa ani mrugan jadacych z naprzeciwka,czyli chyba zrobili to dobrze....i nie byli zdziwieni,ze chcialbym zaktualizować oprogramowanie ECU :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”