Nawigacja...

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
QRChuck
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2011, 20:42

Nawigacja...

Post autor: QRChuck »

Jakie macie doświadczenia z używaniem nawigacji. Korzystacie z niej ? Jeśli chodzi o mnie to korzystam z niej, ale podchodzę z rezerwą na każdym zakręcie typu "za 500 metrów skręć w prawo"
Jestem świadomy jej błędów, co często się zdarza na polskich drogach choć ogólnie jest to wielce użyteczny sprzęt. Pomaga ale trzeba pamiętać,że to tylko urządzenie i często papierowa mapa jest lepsza niż głos Krzysia Hołowczyca (ciekawe czy na Dakarze sam siebie prowadzi).
Awatar użytkownika
karlik
Administrator
Posty: 31
Rejestracja: 17 cze 2011, 13:12
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: Nawigacja...

Post autor: karlik »

Ostatnio zastanawiałem się nad kupnem nawigacji ale doszedłem do wniosku, że lepiej zainwestować w lepszą komórkę z modułem GPS, bo to podobna cena jak zwykły GPS i kupiłem nokię 6720 z OVI maps i jak jechałem ze śląska do Gdyni to generalnie tylko raz się pomyliła pod Łodzią, ale były jakieś remonty i może nie wszystko było zaktualizowane na mapie.Ale generalnie jak się często nie używa to wystarczy telefon.
dossier
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:39

Re: Nawigacja...

Post autor: dossier »

Oj nie zgodzę się.. wychodze z założenia, że co jest do wszystkiego jest do niczego, więc w moim przypadku raczej telefon z opcją gps odpada. Zresztą to wszystko bazuje na Ovi, która bazuje na informacjach z maps.google (tak mi sie wydaje), która to mapa mimo, iż popularna nie jest tak dokładna jak inne. Po za tym taka AutoMapa jest co rusz aktualizowana, pokazuje ci pkt. POI, fotoradary, masz przyjemny głos Krzysztofa Hołowczyca. Wg mnie większe znaczenie ma siła nadajnika i moc obliczeniowa samego urządzenia czego raczej telefon ci nie zapewni... a jak chcesz pogadać z kimś to już po funkcji czytania mapy ;)... i minąłeś zjazd ;)
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Nawigacja...

Post autor: piotrsze »

Dla mnie jedynym słusznym wyborem jest normalny gps. Ok, mapa w komórce niech sobie będzie, ale jest to dla mnie na razie zbędny bajer, który pewni w przyszłości będzie mocno rozwijany i świetnie funkcjonalny. Na razie po prostu jest to rzecz niefunkcjonalna ze względu na wielkość ekranu (moja znajoma, z która sobie zwiedzamy Polskę mocno narzekała na wielkość ekranu - od kiedy mam Larka 50.3 jest usatysfakcjonowana). Oczywiście i tak zawsze mam mapę Polski w formie papierowej - nikt i nic na razie jej nie zastąpi ;)
dossier
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:39

Re: Nawigacja...

Post autor: dossier »

Ok, rzeczywiście w samochodzie każdy z nas powinien posiadać normalną mapę papierową. Jak ze znajomymi robiliśmy sobie kiedyś tripa przez Czechy, Słowację, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Francję, Belgię, Niemcy to powiem szczerze, że to co nas czasami ratowało to, oczywiście mieszkańcy, to był to niemniej atlas samochodowy Michelin. Kurcze, jeszcze tak fajnie mi się nie jechało jak z taką mapą. Czytelna, prosta i ukazująca wszystkie zdjazdy i podjazdy. Jasna sprawa - trzeba drugiego człowieka, który ciągle dzierży na kolanach to 2 kg tomiszcze niemniej tam nie ma czegoś takiego jak straciłeś sygnał gps , chyba że się pilot rypnął w czytaniu. W takim przypadku na żywioł i do przodu ;)
dzwierz
Posty: 3
Rejestracja: 19 wrz 2011, 15:31

Re: Nawigacja...

Post autor: dzwierz »

Piszesz że telefon jest za mały zeby wyświetlać mapy. Teraz są smartfony, które mają ekrany ponad 4 cale to chyba tyle co przeciętna nawigacja. Teraz mam LG Swift 3D z ekranem 4,3 cala. Cały czas podłączony do internetu pokazuje mi widok satelitarny, tak że mogę się orientować po budynkach.
Awatar użytkownika
zigi
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2012, 08:24

Re: Nawigacja...

Post autor: zigi »

Witam serdecznie:

Poszukuję dobrej nawigacji GPS do mojego samochodu. Jak uważacie która jest lepsza Tom Tom czy Mio ?
Motoryzacja to moje motto życiowe
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012, 13:50

Re: Nawigacja...

Post autor: sylwek »

Mio używam od roku i sobie ją chwalę. Trzeba tylko dobrze ją ustawić, bo na początku miałem małe problemy z jakością odbioru. Ale teraz już wszystko jest dobrze. Można ja kupić na skąpcu już za 300 zł.
Hobbysta samochodowy od urodzenia, a mechanik z zamiłowania
intro
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2012, 14:42
model samochodu: sport

Re: Nawigacja...

Post autor: intro »

Gps Tom Tom nie polecam, Mio jest zdecydowanie lepszy.
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Nawigacja...

Post autor: zetek »

U mnie ok.
Właśnie aktualizowałem.
Aktualizacje można pobrać z chomcia

https://chomikuj.pl/marcinkowalski1415/ ... r(archive)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”