Sprzęgło

forum użytkowników modelu Optima
Kevinoptima
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:34
model samochodu: Optima

Sprzęgło

Post autor: Kevinoptima »

Witam serdecznie, mam problem z KIA optima 1.7CRDI 2012r. Przebieg 108k pedał sprzęgła wciska się bez oporu i ciężko wchodzą biegi, jeżeli podpompuje 2-3 razy to wchodzą pięknie, dzieje się tak na każdych biegach podczas jazdy i na postoju to samo. Dodam że wcześniej miałem ten sam problem, ale pomogła wymiana płynu hamulcowego, był już mocno zużyty, wyglądał jak przepalony olej, myślałem że wszystko będzie ok, lecz niestety po dwóch tysiącach dzieje się to samo, na moje zapowietrza się układ, miał ktoś podobny problem.? Proszę o odpowiedź.

Druga sprawa. Zawsze gdy odpaliłem samochód klimatyzacja włączała się automatycznie, teraz muszę wscinąć "AUTO" dopiero zapala się kontrolka, że jest uruchomiona. Pozdrawiam serdecznie
perlak88
Posty: 112
Rejestracja: 08 sty 2019, 23:52
model samochodu: KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180km, wer. L

Re: Sprzęgło

Post autor: perlak88 »

Miałem podobne problemy w innym aucie. Na zimnym haczyły mi niektóre biegi. Po rozgrzaniu było lepiej. Później nie mogłem wrzucać 1 i wstecznego. Problem rozwiązała wymiana pompy wspomagania sprzęgła.
KIA OPTIMA 1.6 TGDI 180KM, L sedan
zetek
Posty: 370
Rejestracja: 26 wrz 2017, 20:45
model samochodu: Kia Sorento UM 2.0CRDI 4x4 Biznes Line

Re: Sprzęgło

Post autor: zetek »

Dokładnie wygląda na padającą pompę lub wysprzęglik. Najlepiej zrobić ciśnienie w układzie 1 bar i zobaczyć jak chodzi. Jeżeli działa to pompa. Jeżeli nie to wysprzęglik.
Marabut
Posty: 121
Rejestracja: 28 sty 2019, 00:42

Re: Sprzęgło

Post autor: Marabut »

Kevinoptima pisze:Witam serdecznie, mam problem z KIA optima 1.7CRDI 2012r. Przebieg 108k
Rozumiem, że gwarancja 7 lat właśnie się skończyła? Takie problemy po 100k nie zachęcają za bardzo do zakupu... śledzę to forum bo właśnie się czaję na kijankę i sprawdzam z jakimi problemami borykają się użytkownicy
Prawie Kia Optima 1.6 T-GDI 7DTC GT Line...
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Sprzęgło

Post autor: Piotrek »

Gwarancja na sprzęgło nie trwa 7 lat. To po pierwsze. A po drugie czego się spodziewasz po 7 letnim samochodzie, że będzie jeździł jak po opuszczeniu fabryki? Poza tym nie patrz tylko na przebieg ale też na czas, bo czas też wpływa na sprawność mechaniczna części.
Optima to dobry samochód. Ma swoje niedomagania (głównie diesel), ale ogólnie na tle całego segmentu jest w czołówce niezawodności. Jeśli chcesz wóz który się nie psuje to proponuję Porsche 911. Tam jakość wykonania i trwałość są najlepsze, cena też :twisted:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Wolan86
Posty: 133
Rejestracja: 31 gru 2018, 13:38
model samochodu: Optima L 2019 1.6 T-GDI DCT

Re: Sprzęgło

Post autor: Wolan86 »

Poza tym 100 tysięcy i 7 lat sugeruje bardziej miejskia eksplatacje samochodu. A taka eksplatacja daje nieźle popalić sprzeglu bardziej niz 500 tys przebyte w trasie.

Co do objawów tez sprawdził bym pompę sprzęgła.

Pozdrawiam
Kevinoptima
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:34
model samochodu: Optima

Re: Sprzęgło

Post autor: Kevinoptima »

Dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedź, na dniach zabieram się za rozbieranie. Oczywiście dam znać czy się udało:)
worys
Posty: 1
Rejestracja: 22 lut 2024, 11:14
model samochodu: Kia Sportage 1,6

Re: Sprzęgło

Post autor: worys »

Witam, czy udało się usunąć usterkę, pytam ponieważ mam to samo.
Pozdrawiam.
Kevinoptima
Posty: 30
Rejestracja: 13 lut 2018, 11:34
model samochodu: Optima

Re: Sprzęgło

Post autor: Kevinoptima »

Od tamtej pory 2x ta sama usterka. Wysprzeglik hydrauliczny który znajduje sie w skrzyni biegów:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Optima”