Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

forum użytkowników Kia Stonic
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Kia Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

Witam Panowie i Panie.

Jak już większość zauważyła w Stonicu na pierwszym biegu pojawiają się kangury.
Kilka osób twierdziło że jest prowadzona akcja serwisowa polegająca na wymianie przepustnicy i że niby to rozwiązuje problem.

Otóż wczoraj odebrałem auto po niby tak rozsławionej akcji serwisowej.
Od Pan który nadzorował naprawę auta mojej żony dowiedziałem się że niema żadnej akcji serwisowej !
Pewne serwisy próbują wymieniać przepustnice ale to nic nie daje.

W przypadku auta mojej żony rozwiązano problem po przez wgranie nowego softu do ECU.
Testowałem auto na wszelkie sposoby na 1 biegu i mogę spokojnie powiedzieć że kangury zmalały o 99.9% czyli praktycznie znikły.
Osobiście lubię jak wszystko jest na tip top i ja już bym się tu nie czepiał bo jest super !!!

Pan z serwisu powiedziała że będzie jeszcze jedna aktualizacja bo to przejściowe oprogramowanie wypuszczone dla testu.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: JaWa »

W ogóle dziwna sprawa z tymi kangurami, bo przecież ten sam silnik i ta sama skrzynia latają w Rio i Ceedzie...
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: camelleon »

w Rio owszem, w ceedzie juz jest inaczej programowana (swierza informacja z ubieglej srody).

co do przepustnicy wymiany itd.. nie wiem jak sie to odbyło ale u mnie przy przegladzie pierwsza pozycja na check liscie jest "Akcje serwisowe" zaznaczono ptaszek ze akcja wystepuje.
i przy odbiorze auta po pierwszym przegladzie, otrzymalem dokument "zlecenie wymiany" w ramach akcji, koszt bezplatny.
pomimo iż moja przepustnica mi się podobała jak pracuje - "wymieniono". nie mam gwarancji czy całą czesc (musialbym pod maską poszukac jak wyglada i czy jest nowa nowa, czy wymieniono oprogramowanie czy cos).
w kazdym razie po zmianie.. mam odczucie minimalnie plynniej przy starcie. bardziej gładko delikatnie. (pali od razu wiecej wiec cos robili) :D:D
Mess with the best
Die like the rest
Nuniek
Posty: 27
Rejestracja: 31 paź 2018, 10:23
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Nuniek »

Jaki przebieg mieliście do wymiany czy akcji serwisowej? U mnie 600km i jak się podjeżdża nie na jedynce lub zmiana na dwójkę efekt szarpniecia występuje, 1.4 L. Dziś w Kia Rybnik serwisant stwierdził że wszytko ok mam jeździć do dotarcia czyli 2tys km żeby wszystko że sobą zaczęło współpracować. Co za bzdura ale żona stwierdziła że tak zrobimy. Co Wy na to?
lobito
Posty: 50
Rejestracja: 13 paź 2018, 19:36
model samochodu: stonic 1.0 GDi

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: lobito »

Nuniek pisze:... jak się podjeżdża nie na jedynce lub zmiana na dwójkę efekt szarpniecia występuje...
Też to obserwuję u siebie mimo że mam inny silnik, poczekam do 2000km bo i tak będę w serwisie aby wymienić olej. Zauważyłem że sprzęgło "bierze" dosyć nisko, za nisko jak dla mnie, powinno załączać się po ok 1/3 skoku licząc od podłogi, potrzeba wciskania pedału do samego końca by w pełni wysprzęglić to dyskomfort. Jeśli w Stonicu skok jest regulowany to poproszę o wyregulowanie skoku jałowego pedału na ok 1/3 i zobaczymy czy to poprawi sytuację.
Tomitoxy
Posty: 7
Rejestracja: 16 lip 2018, 12:23
model samochodu: Stonic 1.4 L AEB

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Tomitoxy »

witam.
mam 5 tysiecy na liczniku i kangurki jak były tak są
żona mocno poirytowana ty stanem.
zadzwonie zapytam o ten soft do komputera. tylko to powinno pomóc bo na 100% jest błąd
zauważyłem że np. po rozpedzeniu na jedynce wciskamy sprzegło i czekamy 2-3 sekundy i dopiero puszczamy na dwójce sprzegło. wydaje mi sie ze wtedy mniej szarpie
ale żony do tego nie przyuczę.
tomek
Tomitox
___________
STONIC 1.4 L AEB + CP1 kolor: AURORA BLACK ( ja to określam jakio gorzka czekolada).
windrob
Posty: 23
Rejestracja: 17 paź 2018, 20:24
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: windrob »

Witam. Jestem na etapie oczekiwania na to autko. Wersja "L" z pakietem stylistycznym. Czytam o tej dolegliwości i zastanawiam się czy jest to choroba wieku dziecięcego czy coś więcej. Zakładam, że będę miał szczęście i problem mnie nie będzie dotyczył. Pytam więc na ile moje założenia są właściwe? Czy osoby które ostatnio stały się właścicielami mają ten kłopot z głowy, a może on dalej trwa. Wnioskuję więc do osób obeznanych o informację na co zwrócić uwagę w chwili odbierania samochodu. Zawsze można ustawić się okoniem i robić pod górkę przy odbiorze, a wtedy to niech salon się martwi.
Pozdrawiam
Depesz
Posty: 75
Rejestracja: 20 wrz 2018, 19:54
model samochodu: Stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: Depesz »

Samochod(tez L+stylistyczny) zamówiłem w połowie sierpnia,odebrałem w tamtym tygodniu.Kangurów u mnie nie ma.Jedynie co zauważyłem to stukanie gdy włacze ogrzewanie,raz jest raz nie ma,bede na razie obserwował...Za 2 tygodznie tak jade do salonu i jak to nie ustąpi to oczywiscie zgłosze.Tak po za ty wszystko oki.
andrzej62
Posty: 38
Rejestracja: 05 gru 2018, 13:24
model samochodu: stonic

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: andrzej62 »

Dzień dobry.
Dotychczas przejechałem 7 tyś. Samochód zdecydowanie na tak , gdyby nie te kangury pojawiające się sporadycznie ale trochę utrudniające komfortowe poruszanie się tym autem. Sposób zaradzenia dokładnie taki jak podają inni uczestnicy forum , ale przecież nie oto chodzi . Podajcie , proszę gdzie i w jakim serwisie zmieniono wam oprogramowanie , które okazało się lekarstwem na kangury , bo mój serwis nie wie o takiej możliwości .
dziabi3
Posty: 174
Rejestracja: 02 lip 2018, 00:05
model samochodu: Stonic 1.4 MPI

Re: Stonic 1,4 Kangury - rozwiązanie problemu

Post autor: dziabi3 »

Nuniek pisze:Jaki przebieg mieliście do wymiany czy akcji serwisowej? U mnie 600km i jak się podjeżdża nie na jedynce lub zmiana na dwójkę efekt szarpniecia występuje, 1.4 L. Dziś w Kia Rybnik serwisant stwierdził że wszytko ok mam jeździć do dotarcia czyli 2tys km żeby wszystko że sobą zaczęło współpracować. Co za bzdura ale żona stwierdziła że tak zrobimy. Co Wy na to?
Sprzedał ci kit jak się patrzy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stonic”