Opony do Sportage

forum użytkowników modelu Sportage
Regulamin forum
link
Magda

Opony do Sportage

Post autor: Magda »

Od niedawna mam Kia Sportage i poszukuję opon letnich do niego.

Zastanawiam się nad Nokian V??? używał już ktoś ich? Macie doświadczenie z nimi, a może polecacie coś innego w atrakcyjnej cenie oczywiście...
kisiu
Posty: 8
Rejestracja: 20 cze 2011, 21:36

Re: Opony do Sportage

Post autor: kisiu »

Dobrze by było opisać bardziej jaki to Sportage.
Kóry rocznik, jaki silnik no i jaki rozmiar felg ma na lato. Bo tak to cieżko coś doradzić.

Najlepiej by było dodać swoje auto w dziale NASZE SAMOCHODY Ja mam Sorento, musze znaleźć kilka fotek, opisac go i też tam go dodam.
Kia Sorento 2.5 CRDI
Magda

Re: Opony do Sportage

Post autor: Magda »

Moja Sportage ma 141KM , rocznik 2005. właśnie dokłądnie nie mam pojęcia od czego się zabrać i czym kierować podczas doboru opon. A gdzie znajdę rozmiar felgi?
flash
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:27

Re: Opony do Sportage

Post autor: flash »

Jak masz auto kupione prosto z salonu to masz wtedy pewność, że są założone właściwe opony i wtedy wystarczy odczytać z opony jej rozmiar.
Jak nie masz pewności czy opony, które są założone są właściwe to wtedy możesz poszukać naklejki z możliwymi rozmiarami opony. Ja taką naklejkę mam na progu od strony kierowcy, ale możesz też mieć na słupku. Jak masz instrukcje pojazdu to w specyfikacji technicznej też powinni podać rozmiar opon.
Kia Carens III 2.0 CRDi 140KM, 2010
Magda

Re: Opony do Sportage

Post autor: Magda »

Znalazłam, dziekuje bardzo za pomoc.

I zastanawiam sie teraz czy Bridgestone ER300 215/65 R16 będą dobrym wyborem... a najtańsze znalazłam na tej stronie http://www.tirendo.pl/...
widze, że to jakaś nowość na rynku, ale mają też niemiecki i holenderski sklep, więc mogą być warci uwagi, zamawialiście już tam?

ale narazie najważniejsze czy ta opona będzie ok?
flash
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:27

Re: Opony do Sportage

Post autor: flash »

Gdzie Ty szukasz, że takie rzeczy tu piszesz??
W sklepie, który polecasz ta opona kosztuje 520 zł/szt a przy szukaniu na ceneo.pl ceny zaczynają się od 389 zł, więc różnica ogromna.

Na pewno sklep nie warty uwagi, bo nie dość że mają najdrożej to w ogóle nieznana firma.

A jeśli już chodzi o same opony to zależy ile chcesz na nie wydać. Bridgestone Turanza ER300 215/65 R16 to opona szosowa klasy Premium, czyli wysoki komfort i lepsze prowadzenie, a z drugiej strony wyższa cena. Więc jeśli chcesz kupić ten model to na pewno się sprawdzi, choć osobiście wybrał bym coś tańszego.
Kia Carens III 2.0 CRDi 140KM, 2010
Magda

Re: Opony do Sportage

Post autor: Magda »

a co mozesz polecić z tańszych?
ja się naczytałam i ta mi się wydała najbardziej rozsądna.

mam już coraz mniej czasu, dobrze, że teraz śnieg spadł więc trochę można jeszcze na zimówkach pojeździć.
flash
Posty: 7
Rejestracja: 26 wrz 2011, 13:27

Re: Opony do Sportage

Post autor: flash »

Ogolnie możesz sobie kupić dużo tańsze, ale nie polecam takich marek.

Z takich sprawdzonych i nie za drogich opon to możez sobie zobaczyć Fulda EcoControl HP 215/65R16 98H

W miarę dobra opona z ceną poniżej 340 zł

Przy czym do Sportaga jako SUV-a to poleciłbym opony Goodyear EFFICIENTGRIP SUV 215/65R16 98H

Dobra opona specjalnie przeznaczona do samochodów typu SUV i z napędem 4x4

Taka uniwersalna. Sprawdzi się zarówno na drogach publicznych, jak i w terenie.

Cena w ganicach 360 zł, więc to byłby chyba najlepszy wybór.
Kia Carens III 2.0 CRDi 140KM, 2010
cezar

Re: Opony do Sportage

Post autor: cezar »

Jeżeli nie masz pewności to wybierz się do ASO lub salonu KIA, tam Ci na pewno podpowiedzą.
redmary@o2.pl
Posty: 3
Rejestracja: 27 lis 2013, 16:57

Re: Opony do Sportage

Post autor: redmary@o2.pl »

fajnie opisane
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Sportage”