PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

forum użytkowników Kia Niro
wrzoch
Posty: 36
Rejestracja: 10 sie 2018, 23:11
model samochodu: Niro

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: wrzoch »

Wracając jeszcze do tego co Niro oferuje.

Bardzo przyjemną ergonomię. Wszystko jest na swoim miejscu, trzeba się przyzwyczaić do "nożnego ręcznego", ale następuje to dość szybko i później się człowiek zastanawia dlaczego inni (poza Mercedesem, Lexusem CT200h i paroma innymi) też tak nie mają. Przecież wajcha ręcznego to strata miejsca.

Sterowanie klimatyzacji klasyczne, czyli są pokrętła i przyciski, a nie jakaś dziwna i głupia moda sterowania wszystkim przez wyświetlacz dotykowy. Dodatkowo jako jedno z nielicznych aut ma możliwość ustawienia klimatyzacji "Driver Only". Jedziesz sam - chłodzi/grzeje tylko ciebie. Duża oszczędność energii i zdecydowanie szybciej/ciszej to wtedy działa. Jest nawiew w tunelu środkowym na pasażerów z tyłu i możliwość sterowania przysłoną i kierunkiem nawiewu również z tyłu.
Jako jeden z nielicznych samochodów w tym segmencie (również cenowym) umożliwia zamówienie podgrzewanych i wentylowanych foteli przednich. W wersji L i XL w standardzie jest już teraz podgrzewanie foteli i kierownicy.

Jako jeden z nielicznych (w sumie to nie znam innego producenta) oferuje DARMOWE aktualizacje map w okresie gwarancji (7 lat). Nawigacja fabryczna oparta jest o mapy TomTom (po podzieleniu się internetem z komórki dochodzi informacja o natężeniu ruchu i fotoradarach), dodatkowo wspiera AndroidAuto i AppleCar (czy jak to się zwie - nie jestem fanboyem nadgryzionego jabłka), co daje możliwość korzystania z jednego z 4 rozwiązań nawigacyjnych na ekranie fabrycznego radia. Dochodzi GoogleMaps, Waze (taki Janosik, tylko z lepszymi mapami) no i Apple Maps/Google Maps jak ktoś ma srajfona. System multimedialny działa naprawdę żwawo, mam L-kę, czyli nie JBLa i trochę mniejszy ekranik, ale wystarcza.

Koszty przeglądów też w normie. Co 15000km lub rok w zależności co nastąpi pierwsze, przy czym co drugi, to jest "mały" przegląd, który sprowadza się w sumie do wymiany oleju i filtra powietrza. Mam za sobą dwa, za pierwszy mały zapłaciłem 330PLN, za drugi (bez wymiany filtra kabinowego, gdyż KMP NIE OFERUJE filtrów węglowych, dlatego wymieniam we własnym zakresie) 710PLN (ponad 100PLN taniej, czyli oszczędzam jeszcze na wymianie filtra. Węglowy filtr Knechta do Niro kosztuje około 50-60PLN. Wymiana trwa jakieś 30 sekund i odbywa się BEZ UŻYCIA jakichkolwiek narzędzi (Ci co mieli styczność z Fordem i wymieniali we własnym zakresie na pewno docenią).

Moim zdaniem autko (poza wersją Plug-In hybrid) jest naprawdę fajnie wycenione i warte tej ceny. Wersja L jak dla mnie najbardziej optymalna. W XL dużo trzeba dopłacić za dodatki, bez których można żyć. Plug-In musiałby być ładowany z przydomowej elektrowni i naprawdę dużo jeździć, żeby się różnica w cenie zwróciła.
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

Dziękuję za obszerne wyjaśnienia, rozwiałeś sporo moich wątpliwości. Teraz muszę wybrać się do KIA i obczaić autko organoleptycznie :).
Kia Niro XL
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

Witam ponownie.
W cenniku Niro jest oferowany fabryczny system alarmowy, ale wiadomo że pewniejsze jest jakieś autorskie - nietypowe zabezpieczenie. Czy serwis dopuszcza takie rozwiązania ?, może ktoś z użytkowników ma coś takiego i był już na przeglądzie serwisowym.
Kia Niro XL
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Piotrek »

Jeśli zamontujesz coś samodzielnie stracisz gwarancję. Opcją jest montaż jakiegoś zabezpieczenia samodzielnie wybranego, ale w ASO przez ludzi KIA. Wtedy utrzymasz gwarancję na samochód, kednakże stracisz gwarancję producenta zabezpieczenia przez Ciebie wybranego. Czyli i tak źle, i tak niedobrze.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
PioKia
Posty: 32
Rejestracja: 11 sie 2018, 00:15
model samochodu: Kia NIRO XL
Lokalizacja: Kraków

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: PioKia »

to jest mały problem
Kia Niro XL
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: camelleon »

Piotrek pisze:Jeśli zamontujesz coś samodzielnie stracisz gwarancję. Opcją jest montaż jakiegoś zabezpieczenia samodzielnie wybranego, ale w ASO przez ludzi KIA. Wtedy utrzymasz gwarancję na samochód, kednakże stracisz gwarancję producenta zabezpieczenia przez Ciebie wybranego. Czyli i tak źle, i tak niedobrze.
co Ty piotrkujesz?
pytales czy gdybasz?

gwarancję tracisz na elementy które zostaną poddane modyfkacji czyli np na uklad elektryczny bo wiazki naruszasz itd.. ale gwarancja na silnik skrzynie przeniesienie napedu itd.. blache zostaje. pytalem o takie rzeczy. nawet gaz zamontowany samodzielnie (do kianki innej) nie zabiera gwarancji na wszystko tylko na osprzet silnika i silnk sam w sobie.

a w drugą stronę. jesli kupisz alarm w sklepie z alarmami i zamontja ci go serwisanci to nie tracisz gwarancji na ten alarm. bo on i tak byul do samodzilnego montazu prawda!?!

bo.. malo ktory producent zabezpieczen ma tak rozbudowaną siec montujaca jego alarmy .. zeby bylo wymagane instalowanie u producenta!!! mysl zanim napiszesz pierdołe jakąś!
Mess with the best
Die like the rest
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: camelleon »

PioKia pisze:to jest mały problem

nie ma problemu żadnego.. (post wyzej poczytaj)
Mess with the best
Die like the rest
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Piotrek »

Nie gdybam - wiem. Temat był poruszany w wątku o optimie.
Co do gazu poczytaj instrukcję - montaż LPG kasuje gwarancję na wszystko prócz blacharki - wiem bo mam i temat zgłębiałem. Głupie to jest, ale taki są fakty.
Dlatego też, drogi camelleonie, zanim coś napiszesz to przeglądnij całe forum i poszukaj informacji bo świat kia nie kończy się na niro i stonicu.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
sylb
Posty: 1
Rejestracja: 16 sie 2018, 00:04

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: sylb »

No dobra, odbyłem dzisiaj jazdę próbną NIRO.
Gorąco polecam wszystkim zainteresowanym, podszedłem do tego mega pozytywnie po informacja, jakie się naczytałem jak to świetnie się jeździ hybrydami, bo reakcja jest natychmiastowa na każde muśnięcie pedała gazu.
Rzeczywistość okazała się zgoła inna, odczucia moje są takie, że to jest mega muł. Pomimo deptania tego drugiego gazu. (pedał gazu w NIRO dział dwu stopniowa, 1 stopień normalna jazda, 2 stopień to redukcja, obroty na max. i ile fabryka dała ze wszystkiego.)
Nie wiem dlaczego, samochód którym jeżdżę na co dzień i do którego to porównuję to OUTLANDER 2.0D( i w żadnym razie to nie jest rakieta), jest cięższy i mam mniejszą moc. Testowałem go w warunkach miejskich i na „Zakopiance”.
Myślałem, że wyprzedzanie innego samochodu, jadącego po górkę 80km/h, będzie bardziej efektywne.

O cenie zasadniczo nie dyskutowałem, został mi zaoferowane 4,5% bo na firmę.
Larry
Posty: 6
Rejestracja: 19 wrz 2018, 23:52

Re: PRZYMIERZAM SIĘ DO KUPNA NIRO

Post autor: Larry »

@sylb testowałeś w trybie Sport czy Eco ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Niro”