Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

Hejka,

Info dla tych z Was, których drażni plastik na środku kierownicy w ich Stingerze. Miałem przyjemność spotkać właściciela Stingera, którego czasem widuję w moim mieście i pogwarzyliśmy chwilę. Na swoim aucie położył ceramikę, założył folię z przodu, oraz, przede wszystkim, dał do zrobienia kierownicę firmie Carlex Design (Śląsk). Koszt z tego co mówił to 600 zł netto. Powiem tak - wyglądało zajebiście, bez porównania lepiej, niż to, co jest standardowo. Nie przyglądałem się aż tak szczegółowo, ale materiał to chyba skóra z fajnym białym szwem po zewnętrznej stronie tego kółka na środku. Gdybym kiedyś kupił Stingera to byłaby pierwsza modyfikacja.

Pozdr.,

H.
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Wow, ciekawa sprawa, podrzuciłbyś fotę tej modyfikacji?

Oraz pytanie nr 2 do wszystkich użytkowników Stingerów. Mam taki problem a raczej niedogodność i nie wiem czy to kwestia mojego egzemplarza czy to wada całości. Już piszę o co chodzi. Poprzednio jeździłem Optimą i klima działała w niej w taki sposób ze schładzała do jakiejś temperatury a potem utrzymywała ją, tak ze nic nie dmuchało i był fajny chłodek w środku. Teraz w Stingerze jest tak ze po pierwsze na maksa szybko się nagrzewa od tem zewnętrznej i silnika a drugi problem jest taki zę jak właczę klimą nie ważne czy na obiegu zamkniętym czy otwartym to ona cały czas bardzo mocno dmucha co hałasuje a z drugej strony jest nie fajne dla mnie i dla pasażerów. Nie ma taiego momentu że łapie temperature i już jest cicho. Jak to wygląda u was?
Marcin
Posty: 404
Rejestracja: 12 gru 2016, 13:04
model samochodu: Optima 2017 2.0DOHC

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Marcin »

Wez pod uwage, ze ostatnio mamy okropne upaly, moze to jest powod takiego, a nie innego dzialania klimy?
Optima 2.0 DOHC Pb, manual, wersja L, sedan, white pearl, 2017
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: michal84 »

Ostatnio miałem nocną przejażdżkę i uważam że klima na automacie jest bardzo cicha. W upały wiadomo - wentylator na minimum nie będzie chodził. Ale i tak jest ciszej niż w innych moich dotychczasowych autach (np. Leonie MY2016)
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Macie racje być może to kwestia upałów. Potestuje pod koniec lata jak się osłabią. Ale jeśli nadal tak będzie to jade do serwisu :)
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

Prosta rzecz - główny czujnik temperatury znajduje się w desce rozdzielczej, pod szybą, w plastikowej "kopułce". Jak mocno świeci słońce, to czujnik mocno się grzeje, więc klima mocniej chłodzi.
Dokładnie tak samo zachowuje się w aktualne upały klima w mojej Optimie GT.
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Nooo widzisz i wszystko jasne. Pogadam w serwisie czy nie moga czegoś z tym zrobić. Swoją droga ja miałem Optimę z 2015 i było mega dobrze. Dodatkowo miałem chłodzony schowek a w Stingerze go nie ma :/ No i jeszcze wybieranie głosowe numerów było a tutaj trzeba kablem podłączyć tel do samochodu. Troche regresu mają. Ale na szczęście to sa pierdoły ogólnie jest mega fajnie.

Skontaktowałem się z ta firmą od obszycia kierownicy. Być może bedę to robił. Maja mi wysłać zdjęcia więc wrzucę jak dostanę. Cena kierownicy to 800zł netto. Być moze pokusze się jeszcze na inne modyfikacje. Jak będę miał coś gotowego to wrzucę foty :)
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

Widzisz, nie zdążyłem Ci odpisać, ale fotek nie miałem. Myślę, że Ci się jednakowoż spodoba, skoro robiłeś już inne drobne modyfikacje jak usunięcie emblematu na tyłku :)

Ktoś tu pisze w komentarzu, że w MY19 ma być ładniejszy przycisk klaksonu:

https://www.youtube.com/watch?v=2Bv6eVsxQNk

Aż się czasem zastanawiam, jak będzie wyglądał FL. Obstawiam, że za dwa lata będzie. Optimę po FL też chętnie zobaczę.
rookie
Posty: 29
Rejestracja: 18 sie 2018, 23:52

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: rookie »

Jako nowy pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Dziś miałem okazję obejrzeć i przejechać się autem demo w najmocniejszej wersji. Czy ktoś z posiadaczy ma zastrzeżenia do jakości skóry a właściwie do szycia. Zauważyłem, że szwy jakby się rozchodziły. Do tego brzegi tylnej kanapy nie wzbudziły mojego zaufania. W ogóle cała kanapa wyglądała jakoś średnio. Jakie są wasze obserwacje w tym temacie?
boniek
Posty: 3
Rejestracja: 20 sie 2018, 02:55

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: boniek »

Haggard pisze:Widzisz, nie zdążyłem Ci odpisać, ale fotek nie miałem. Myślę, że Ci się jednakowoż spodoba, skoro robiłeś już inne drobne modyfikacje jak usunięcie emblematu na tyłku :)

Ktoś tu pisze w komentarzu, że w MY19 ma być ładniejszy przycisk klaksonu:

https://www.youtube.com/watch?v=2Bv6eVsxQNk

Aż się czasem zastanawiam, jak będzie wyglądał FL. Obstawiam, że za dwa lata będzie. Optimę po FL też chętnie zobaczę.
Polecam obejrzec jak wyglada nowa KIA K900 - https://www.youtube.com/watch?v=XKw2p3_qgEA. Podejrzewam ze czesc rozwiazan przejdzie do Stingera po fejslifcie np nowy panoramiczny ekran, cyfrowe zegary etc.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”