KIA Stinger Cena

forum użytkowników Kia Stinger
waldee
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:51
model samochodu: Stinger GTLine 2.0 full opcja.
Lokalizacja: Bełchatów

KIA Stinger Cena

Post autor: waldee »

Mam pytanie do szczęśliwych posiadaczy Stingera,
Czy oprócz 7,5% jako rabat lojalnościowy idzie jeszcze coś utargować z ceny ?
Prośba o podzielenie się doświadczeniami przy zakupie
KIA Stinger GT Line 2.0
White Pearl
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: michal84 »

Ja męczyłem kilka salonów, 7,5% uważam za dobry rabat. To raczej max co da się uzyskać.
Dodatkowo to tylko akcesoria typu dywaniki lub ja wyrwałem dobrą cenę na drugi komplet felg.

Nie wiem też którego roku modelowego się to tyczy - handlowiec w Kia twierdzi że stary rok modelowy ze względu na brak GPF rozchodzi się szybko. Więc pewnie chęć obniżek też mniejsza.
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: lukasmasdes »

Ja otrzymałem 8% rabatu + dywaniki + mata do bagażnika.

Trochę mnie to zdziwiło, że dywaniki do takiego samochodu są traktowane jako bonus. Do mojego poprzedniego dużo tańszego auta, beż żadnych pytań, dostałem dwa komplety (welurowe i gumowe), nie wspominając już o 25% rabacie :)
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: michal84 »

welurowe do kabiny są w standardzie.

Gumowe do kabiny i bagażnika to osobno płatny temat.
waldee
Posty: 17
Rejestracja: 27 lis 2017, 21:51
model samochodu: Stinger GTLine 2.0 full opcja.
Lokalizacja: Bełchatów

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: waldee »

Jak na razie pomęczyłem kilka salonów,
Najlepsza oferta jaką mi się udało na razie wytargować na GT biała perła z dachem to 220 tysia plus folia na zderzak przy bagażniku oraz oświetlenie diodowe pod lusterkami i projektor diodowy z logo KIA.
Natomiast auto demo z 5000 przebiegiem croma red za 206 tysia.
Jest też na otomoto biała perła za 202 tysi ale ma 26000 przebiegu i po filmach na YT widać jak mocno dostała na testach
KIA Stinger GT Line 2.0
White Pearl
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: lukasmasdes »

Wydaje mi się, że nie warto brać aut demo. Każdy chyba wie jak klienci i pracownicy nimi jeżdżą, i to w najbardziej newralgicznym dla nich okresie.

W necie jest wiele opinii, że z takimi autami jest później masa problemów. Poza tym co nowe to nowe, a nie lekko używane. Upust też nie jest jakiś rewelacyjny jak na używane :)

Sam myślałem o GT ale niestety nie dysponowałem wystarczającym budżetem :(

Chociaż narazie jestem w pełni usatysfakcjonowany osiągami mojego autka.

Moje auto po rabatach wyszło 174 500 zł + 2 000 zł za ceramikę.
cajar
Posty: 19
Rejestracja: 01 sie 2018, 11:59

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: cajar »

Upusty jakie oferuje KIA na auta po testowe są zbyt małe, aby warto się było tym interesować. Gwarancja biegnie od daty rejestracji, brak możliwości personalizacji, silnik i osprzęt nie były oszczędzane, lakier wystawiony na działanie warunków atmosferycznych itd. Po prostu auto używane, tyle że przez salon.

Dla porównania dodam, że u niemieckich producentów rabaty są znacznie większe dla aut po testowych - dwa przykłady: rabat z 245 na 199, rabat z 320 na 250.

I nie chodzi mi tutaj o narzekanie, bo nie chce żebyście mi pisali 'to kup sobie ten cudowny niemiecki i nie marudź'.

Chodzi mi tylko o to, że w przypadku KIA nie warto kupować za 220 auta po testowego, gdzie nowe kosztuje 240.

Natomiast ogólny poziom rabatów dla aut zupełnie nowych (nie po testach/demo), to już kwestia indywidualna dla danej marki i ciężko z tym dyskutować. Po prostu taka jest polityka KIA i tyle.
darl79
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2018, 18:34
model samochodu: KIA STINGER 2,0 GT line

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: darl79 »

michal84 pisze:Ja męczyłem kilka salonów, 7,5% uważam za dobry rabat. To raczej max co da się uzyskać.
Dodatkowo to tylko akcesoria typu dywaniki lub ja wyrwałem dobrą cenę na drugi komplet felg.

Nie wiem też którego roku modelowego się to tyczy - handlowiec w Kia twierdzi że stary rok modelowy ze względu na brak GPF rozchodzi się szybko. Więc pewnie chęć obniżek też mniejsza.
Gratuluję.
Ja dostałęm mniej... Kupiłem jak była juz informacja o GPF.
Zależało mi na MY 2018 bez GPF
W konfiguracji jaką chciałem juz nie był dostępny. Kupiłem u danego dilera ponieważ wziął konkretnie taki na plac...
Z tego co wiem to bez GPF same ochłapy...
axel_88
Posty: 1
Rejestracja: 06 sie 2018, 14:38

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: axel_88 »

Czy mówicie o rabatach na nowe samochody przez was konfigurowane czy te dostępne od ręki o dealera?
Planuję zakup stingera i się zastanawiam czy da się ugrać przynajmniej parę % od ceny z konfiguratora.
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: KIA Stinger Cena

Post autor: michal84 »

Ja kupowałem auto będące na statku w drodze do Europy, był tam dostępny taki konfig jaki chciałem kupić.

Jeśli chodzi o stojące u dealerów nowe (nie demo) to wydaje mi się, że za dużo schodzić nie będą,
ponieważ nowy rok modelowy będzie miał filtr cząstek stałych także w benzynach.
Widzisz w tym wątku jakie rabaty były uzyskiwane.

Co do roku modelowego 19 to nikt się nie chwalił jeszcze takim zamówieniem na forum więc nie wiadomo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”