Ma już ktoś nowe Kia Picanto

forum użytkowników modelu Picanto
Andre
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2012, 16:17

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: Andre »

Ja jeżdżę od wczoraj KIA Picanto z z silnikiem 1,2 85 KM. Wersja wyposażenia L+ACN. Na razie sprawia dobre wrażenie. Przejechałem nim dopiero 30 km.
Andre
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2012, 16:17

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: Andre »

Dziś go sprawdzę. Mam do przejechania ponad 500km.
Yu-pica
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2012, 13:19

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: Yu-pica »

Ja mam, jeżdżę prawie rok, wesrja L, 1,2 85 koni, 5-drzwiowa, klima, przejechane prawie 10 tys. km, polecam z czystym sumieniem, w mieście wszedzie się wciśnie, na trasie - igła :)
Andre
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2012, 16:17

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: Andre »

Ja swoim przejechałem dotychczas 1080 km. Na razie sprawuje się bez zarzutu.
Yu-pica a wymieniałeś już światła (żarówki) do jazdy dziennej - moje pytanie http://forum.kia-motors.pl/viewtopic.php?f=17&t=375
Yu-pica
Posty: 2
Rejestracja: 05 gru 2012, 13:19

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: Yu-pica »

Andre, jeszcze nie wymieniałam ale jak siebie znam to nie skończyłoby się na zdjęciu zderzaka ;) więc pewnie jak nadejdzie czas wymiany czeka mnie wizyta w ASO :)
Tomi
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2013, 13:14
model samochodu: Pikuś

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: Tomi »

Jeżdżę Picato 1,2 od lipca 2012, przejechałem chyba 10 000 km. Auto naprawdę wygodne, silnik sprawdza się w każdych warunkach - zarówno w mieście, jak i na trasie. Należę do osób, które lubią mocniej przycisnąć na starcie i muszę powiedzieć, że już nie jednego kierowcę w niby mocniejszym aucie zawstydziłem 8-) Jak to się ładnie mówi - mały, ale wariat :D
Do tej pory zauważyłem 3 minusy.
Po pierwsze i główne - kiepska skrzynia biegów. Nie wiem czy mam taki egzemplarz, czy występuje to we wszystkich Picantach, ale przy wrzucaniu wstecznego często haczy i zgrzyta :-/ Byłem z tym problemem w serwisie, powiedzieli, że ten model tak już ma... W kwietniu pojadę do innego serwisu, zobaczymy co oni powiedzą.
Po drugie przez w dosyć wysoką budę i niską wagę auto jest mocno podatne na boczne podmuchy wiatru. Na trasie czasem trzeba mocno uważać żeby nie zdmuchnęło do rowu albo na sąsiedni pas ;)
Po trzecie, przy włączaniu tylnej wycieraczki nie ma możliwości wcześniejszego spryskania szyby płynem. Niby pierdoła, ale mnie wnerwia ;)

W pewnym momencie miałem jeszcze problem z przednim reflektorem - całkowicie zaparował. Całe szczęście wymienili mi całą lampę w ramach gwarancji.

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z autka i szczerze mogę go polecić.
Andre
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2012, 16:17

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: Andre »

Ja nie mam kłopotów ze skrzynią biegów. Biegi a zwłaszcza wsteczny wchodzą dobrze. Jedyny problem to częste "brudzenie" tylnej szyby w czasie wilgotnej pogody.
marcinr
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 09:57
model samochodu: kia picanto II

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: marcinr »

U mnie wystąpił problem z wibrującym dźwiękiem który pojawiał się w zakresie obrotów 1500 - 1800. W serwisie zmienili mi na gwarancji cięgła do skrzyni biegów i problem zniknął. Niestety ostatnio drżenie znów jest słyszalne, więc czeka mnie kolejna wizyta w serwisie.
Andre
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2012, 16:17

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: Andre »

Ile masz nim przejechane kilometrów (rocznik) i po jakim przebiegu wystąpiły te problemy?
marcinr
Posty: 8
Rejestracja: 29 maja 2012, 09:57
model samochodu: kia picanto II

Re: Ma już ktoś nowe Kia Picanto

Post autor: marcinr »

Auto jest z maja 2011 r. Teraz mam 26 000 km, a dźwięk pojawił się po ok. 21 000 jakieś 4 m-ce temu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Picanto”