Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: lukasmasdes »

Pug nie ma też wentylacji przednich foteli i head up.

Myślę, że teraz nie ma co liczyć na takie rabaty jak kiedyś. Ja na swoją 508 dostałem w 2014 r. prawie 30%.

Jeśli wersja GT kosztuje 220 k zł to można liczyć na 20-30 tyś rabatu. Dowiadywałem się w salonie bo przed zamówieniem stingera brałem nową 508 pod uwagę.

Po drugie, pug z 1.6 i napędem na przód nie ma podjazdu do Stingera 2.0 więc wybór był prosty :)
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

Powiem Wam, że jestem zdegustowany. Oglądam mnóstwo recenzji, zarówno polskich, jak i zagranicznych. Każdy dziennikarz motoryzacyjny jest oskarżany o sprzyjanie któremuś z koncernów - Zachar VAGowi, Toyocie, a często i Kii/Hyundaiowi, MarekDrives VAGowi, Pertyn VAGowi i Kii/Hyundaiowi. Jednak to, co widziałem przed chwilą, przebiło wszystko.

Przed chwilą wypowiedziałem się na francuskie.pl w podobnym tonie jak tutaj nt. relacji cenowej Stinger vs. Pug 508. Oprócz bycia zminusowanym, dostałem odpowiedź, zapewne od moderatora tej pożal się boże strony, jak to na YouTube są setki filmów o problemach ze Stingerem. W łączniu kilku postach były dwa linki. Jeden do filmu o skrzypiącym tunelu środkowym w wersji amerykańskiej, drugi do filmu o braku przyspieszenia. Jeden miał raptem 500 wyświetleń, drugi 1000. Wpisałem jedną i drugą sugerowaną frazę ("Stinger problems", "Stinger no acceleration") w YT, raptem kilka wyników o odpowiedniej treści. Po krótkiej wymianie z tym osobnikiem, jak również człowiekiem, który próbował wnieść coś merytorycznego do dyskusji, nasze posty zostały wykasowane.

Nie sądziłem, że można bardziej lizać dupę producentowi niż w ich artykule o nowej Megance R.S., gdzie są same ochy i achy i ani słowa o jakichkolwiek wadach. Z dziennikarstwem ma to naprawdę niewiele wspólnego i gdyby ktoś kupował francuskie auto stanowczo odradzam sugerowanie się czymkolwiek, co tam jest napisane.

Najzabawniejsze jest to, że o ile sam mam pewne wątpliwości dot. przyspieszenia Stingera w wersji 2.0T, to już ze wstępnych testów wynika, że ten Pug - o ile nie jest zdławiony przez soft do czasu dotarcia, raczej również nie robi tych 7.3 s do 100. Jeśli to prawda, to fajne wozidło, ale bez specjalnych emocji.

I masz rację, nie ma wentylowanych foteli i HUDa też nie ma, ale chyba w Pugu celowo z niego zrezygnowali ze względu na położenie kokpitu nad kierownicą.

PS Pewnie o tym nie wiedzieliście, drodzy posiadacze Stingera, ale wg tego jak mniemam moderatora/członka redakcji, Stinger ma pseudonim Kia Stinky :lol: Już nie wspomnę o tym, jak rednacz przekonywał, jak ustawny jest 290-litrowy bagażnik tej RSki :D
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

:twisted: Mmmmmm 290 litrów pojemności bagażnika... to aż o 4 więcej niż w nowym Yarisie hybrid. Jak dla mnie miód, malina :twisted:
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
lukasmasdes
Posty: 369
Rejestracja: 22 cze 2018, 23:28
model samochodu: Stinger GT, CEED III GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: lukasmasdes »

Skoro Stinger 2.0 T ma problemy z przyśpieszeniem (od 6.2 do 6.9) to ciekawe co można powiedzieć o 508 1.6 PT 225 km (w teście 8,6) :lol:
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

We Francuzach też podobno jest gift, jak w VAGu, z tą różnicą, że to właściciel robi prezent producentowi, bo kupuje auto mające 10% mniej mocy, niż na papierze :D
michal84
Posty: 561
Rejestracja: 27 paź 2017, 10:01
model samochodu: Kia Stinger [MY2018]

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: michal84 »

Jestem ciekawy pomiarów pierwszych użytkowników z hamowni (zwłaszcza dla 2.0).
W jednej z polskich relacji na Youtube wyszło 245KM.

Może już ktoś dysponuje wykresem serii?
Haggard
Posty: 73
Rejestracja: 18 cze 2018, 23:05

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Haggard »

Tak jak piszesz, w tym jednym pomiarze wyszło 245 zamiast 255, ale za to moment wyszedł ponad 390 Nm zamiast ~350.
jan.kowalski.76
Posty: 8
Rejestracja: 29 sty 2018, 13:42
model samochodu: Kia Stinger

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: jan.kowalski.76 »

[quote="Przecin"]Cześć
Nie zgodzę się jednak że jest lepsza niż BMW. tzn za te pieniądze owszem materiały oraz design może jest porównywalny, ale spasowanie jest co najwyżej takie samo.
Auto jest OK i to już wystarczy nie trzeba dorabiać ideologi do tego.

Jeśli porównasz wg cennika, czyli wydasz na BMW tyle co na Stingera, to jest dużo lepsze. No i IMO dużo lepiej się prowadzi, BMW się ugrzeczniło strasznie.

Uszczelki szyb trzeszczą jak diabli, nie pomaga silikon ani wazelina, jedyne co pomaga to pogłośnienie radia, które notabene gra bardzo fajnie.
Zrób coś z tym, ja jeżdżę od pół roku, w różnych temperaturach i nic mi nie piszczy.

Kick down działa ale mam wrażenie że niepotrzebnie redukuje za dużo w dół.
Na tym polega Kick Down.
Ta skrzynia wg mnie utrzymuje za niskie obroty w trakcie jazdy, no ale "tak musi być".

Z minusów to oczywiście spalanie, ...
Ja miałem dużego kaca, po przesiadce z diesla, dopóki się nie przyzwyczaiłem.
Pije mniej im cieplej, nawet do 1.5l mniej jak się po zimie podniosła temperatura.
Na autostradzie mam w miarę stałe 9.5l, w codziennej eksploatacji zamykam się w 11l (większość ekspresówka), w mieście w okolicach 13-14, w korku, ostatnio przetestowane, przekroczyłem 20.
Ale fakt, żeby wartości były rozsądne trzeba się obchodzić delikatnie z gazem, co trochę odbiera zabawy.

Generalnie wszystko można inżynierom KIA wybaczyć prócz jednej rzeczy, pojemność zbiornika paliwa. Po pierwsze podają 60l ale ja nigdy nie wlałem jeszcze więcej niż 50l (tankowałem 5 razy), a było już sucho tak że wszystkie kontrolki się pozapalały:).

U mnie rezerwa się zapala przy 55l +- 0.5l.
Co do wielkości zbiornika, dopasowują je do spalania teoretycznego, dlatego w praktyce są za małe.

Podsumowując, auto mega fajne, ale nie praktyczne i takie miało być.
No tego nie rozumiem, ja je kupiłem właśnie dlatego, że jest praktyczne, bo w porównaniu do Q60, czy Giulii po prostu jest szczytem praktyczności.
No chyba, że porównujesz rozmiar bagażnika ze Skodą, wtedy to faktycznie jest zwała.

Na koniec rada, jak mieszkasz w mieście i 80% jazdy jest po mieście to kup diesla. Po prostu w ogólnym bilansie wyjdzie taniej.
Tego nie ma co komentować.
darl79
Posty: 17
Rejestracja: 05 lip 2018, 18:34
model samochodu: KIA STINGER 2,0 GT line

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: darl79 »

stinger odbiór.jpg
stinger odbiór.jpg (90.13 KiB) Przejrzano 2771 razy
MY2018 odebrany. r prod 2018
Moja pierwsza kijanka.
Śpieszyłem się przed MY2019 i kupiłem stokowe.
Zrobione w tydzien 3600 km. Wrażenia : rewelka.
Ani pierwiastka niezadowolenia. Takiego auta szukałem przez 2 lata ( w normalnej cenie)
Jedyne co na minus to delikatne ALU na konsoli- obiłem 3 razu pasem...
Martwię się jedynie o lakier.
Auto niezabezpieczone powłokami ( nie było czasu ...)- jutro obejrzę..
pmax122
Posty: 15
Rejestracja: 16 maja 2018, 08:08
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: pmax122 »

darl79 pisze:
stinger odbiór.jpg
MY2018 odebrany. r prod 2018
Moja pierwsza kijanka.
Śpieszyłem się przed MY2019 i kupiłem stokowe.
Zrobione w tydzien 3600 km. Wrażenia : rewelka.
Ani pierwiastka niezadowolenia. Takiego auta szukałem przez 2 lata ( w normalnej cenie)
Jedyne co na minus to delikatne ALU na konsoli- obiłem 3 razu pasem...
Martwię się jedynie o lakier.
Auto niezabezpieczone powłokami ( nie było czasu ...)- jutro obejrzę..
Gratulacje. Obawy o lakier słuszne, ja nie nakładałem powłoki i po dwóch miesiącach odprysk mam na dolnej części przedniego zderzaka (od spodu więc prawie nie widoczny)no i po ptasim gównie wżarło trochę i do spolerowania tylko się nadaje (normalnie z góry nie widać, ale jak pod kątem zaczniesz karoserii się przyglądać to rzerzączka :cry: )
Stinger GT-Line 2017 + TEC + ECS + LST
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”