Wideorejestrator

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Wideorejestrator

Post autor: wojtunio »

Macie w swoich samochodach kamerki?? Jakie możecie polecić?? Czym się kierować podczas zakupu?? Które opcje są przydatne a które zbyteczne?
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Wideorejestrator

Post autor: Piotrek »

Zwróć uwagę na gabaryty, czy jest możliwość zapisu w pętli, jakość zapisu (gdybyś chciał ją wykorzystać do nagrywania czegoś inego niż przejazd samochodem), czas pracy na baterii (ważne dla ludzi, którym przeszkadza wiszący kabel od zasilania), jakość stabilizacji optycznej (czy wszystkie drgania są rejestrowane czy część jest np wytłumiona).
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Wideorejestrator

Post autor: Mikalos »

To co kolega napisał, ale dodam od siebie jeszcze GPS, dobrze działające Wifi, nagrywanie trasy z podaną prędkością. Teraz to podstawa, zważywszy na to że coraz więcej nieoznakowanych na drogach, które jak wiadomo mierzą swoją prędkość:). Ja jeżdżę z taką kamerką i już kilka razy się ta opcja przydawała.
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Wideorejestrator

Post autor: wojtunio »

a jakie konkretne model możecie polecić??
Miałem styczność z kamerką Mikavi od znajomego i chciałbym porównać jej parametry z tymi polecanymi przez Was.
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Wideorejestrator

Post autor: Mikalos »

Mikavi są całkiem spoko. Zwłaszcza PQ3 bo tak jak patrzyłem to kamerka która ma chyba wszystko co trzeba. U siebie mam kamerkę, która bazuje na tym samym przetworniku i chipsecie (OmniVision i Novatek) i obraz jest jak dla mnie wręcz idealny. Tylko tu masz jeszcze lepszą jakość (4K) i możliwość obsługi większych kart (128GB), a to moim zdaniem ma znaczenie.
lukasz33
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2019, 10:40

Re: Wideorejestrator

Post autor: lukasz33 »

Mam bardzo poważne pytanie? Czy warto i czy ktoś zamawiał jakieś wideo rejestratory z Ali express? tylko czy to jest coś warte, bo różne opinie są w Internecie, ale nawet bym poczekał te trzy tygodnie na dostawę
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Wideorejestrator

Post autor: JaWa »

Przyzwoity wideo rejestrator w Polsce to 250-350 zł plus karta pamięci jakieś 40-70 zł. Masz zapewnioną gwarancję i 2 tygodnie na zwrot przy zakupie internetowym.
lukasz33
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2019, 10:40

Re: Wideorejestrator

Post autor: lukasz33 »

W sumie racja. 250 i po problemie. Dzięki za rozjaśnienie umysłu :)
Awatar użytkownika
Dybuk
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2019, 17:59
model samochodu: Stonic

Re: Wideorejestrator

Post autor: Dybuk »

70mai Dash Cam Pro 1944P HD Car DVR Camera 140 stopni FOV

U przyjaciół w Chinach można kupić do 250zł (darmowa przesyłka)
wojtunio
Posty: 35
Rejestracja: 15 lip 2016, 13:06

Re: Wideorejestrator

Post autor: wojtunio »

Sprowadzenie z chin zajmuje troszkę czasu. Może i da się taniej sprowadzić takie urządzenie ale czy będzie w takich samych parametrach jak urządzenia kupione w Polsce? A dodatkowo dochodzi gwarancja. Urządzenia Mikavi np PQ3 mają parametry porównywalne z droższymi urządzeniami. Warto wyposażyć się w dobrą kamerkę aby obraz był wyraźny aby w razie jakiegoś zdarzenia obraz był wartościowym dowodem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”