Kia Stinger opinie

forum użytkowników Kia Stinger
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger spalanie

Post autor: red_serp »

No to mam już przejechane 5tyś moim Stingerem. Wrażenia z jazdy rewelacyjne aczkolwiek dalej boję się że stracę prawko bo przy wyprzedzaniu momentalnie przekraczam dozwolone prędkości ^^

Kia Stinger spalanie:
Spalanie średnie to 12L/100km
Spalanie w mieście to w zależności od korków 11.5 do 14L/100km
Spalanie na trasie 90km/h to 9L/100km
Spalanie na autostradzie (jeżdzę z dziećmi więc grzecznie do 160km/h) to 10.3L/100km

Jeśli chodzi o skrzypenie to nie doświadczyłem. Skrzynia jest bardzo płynna. Elektronika rozleniwia. Szczególnie aktywny tempomat w trasie i trzymanie pasa ruchu. HUD display powinni montować w każdym aucie. Świetnie zwiększa bezpieczeństwo. Wyświetla prędkośc, wskazówki z GPS i pokazuje pojazdy w martwym polu.

Jeśli chodzi o usterki to raz na autostradzie wykrył zderzenie czołowe (pewnie jakiś owad walnał w radar) w związky z czym zacżał mi odcianać gaz. Musiałem zjechac zresetować i mogłem dalej gnać. Oprócz tego uszczelka na zewnątrz lewych tylnich drzwi odskoczyła chyba przez naprężenia. Ale serwis zamówił nową i czekam na naprawę.

Jeśli macie jakieś pytania to walcie.

A no i szok bo byliśmy z rodzinką na wakacjach i do bagażnika zmieściłem trzy duże walizy i spacerówkę. Plus kilka rzeczy z podręcznego. Więc jest lepiej z bagaznikiem niż się spodziewałem a trzeba zaznaczyć że podrózuję z dwójką dzieci i żoną.
bastion77
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2018, 19:49

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bastion77 »

2.0 czy 3.3 ?
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

3.3
bastion77
Posty: 2
Rejestracja: 22 mar 2018, 19:49

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bastion77 »

No to przyzwoicie całkiem.
Gratuluję auta, też się przymierzam, tylko muszę poczekać na tego co najpierw leasing ode mnie przejmie rocznej C-klasy.
Jeździłem kilkadziesiąt km GT-Line 2.0 i obiektywnie jest to lepszy samochód od C-klasy pod względem: komfortu (!), przekazania napędu, ergonomii, wykonania i ogólnej przyjemności prowadzenia.
Tylko audio słabiutkie jest w Stingerze, no ale to można sobie jakoś zmienić..
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: red_serp »

Dzięki wielkie :)

Audio moglo by być lepsze to prawda. Ale jak wejdzesz w ustawienia to tam jest tryb scenowy, mam wrazenie ze dopiero wtedy te wszystkie głośniki ruszają plus musisz przesunąć środek dźwięku delikatnie na środku ale przed kierowce. Wtedy zupełnie inaczej odbierasz dźwięk. Plus oczywiście ustawienia bassu i reszty tak jak lubisz :)

Zaraz wrzucę jeszcze kilka fotek spalania z trasy do Szczyrku plus bagażnika zapakowanego :)
red_serp
Posty: 30
Rejestracja: 23 maja 2018, 11:53
model samochodu: Stinger GT

Re: Kia Stinger spalanie

Post autor: red_serp »

kia stinger spalanie
kia stinger spalanie
image1.jpeg (134.66 KiB) Przejrzano 3234 razy
kia stinger bagażnik
kia stinger bagażnik
image2.jpeg (147.73 KiB) Przejrzano 3234 razy
Fotka spalania z podróży Waw -> Szczyrk i zapakowany bagażnik
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Piotrek »

bastion77 pisze:Tylko audio słabiutkie jest w Stingerze, no ale to można sobie jakoś zmienić..
Bowers&Wilkins to to nie jest. Bardzo dużo zależy od jakości muzyki, którą odtwarzasz. Jeśli masz pliki wsadowe w formacie FLAC lub też MP3 320kbps to jest znacznie lepiej. Nie zmienia to jednak faktu, że przy odsłuchu radia/spotify scena jest dość wąska I płytka.
No ale coś za coś. I tak samochód jest kozacki jak za te pieniądze.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Awatar użytkownika
bidżej
Posty: 471
Rejestracja: 25 lip 2017, 13:40
model samochodu: Optima SW GT
Lokalizacja: Augsburg

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: bidżej »

gratulacje, swietna maszyna, jezdzilbym :D
KIA Optima SW GT (2017)
+tech +panorama
Iceman
Posty: 2
Rejestracja: 23 maja 2018, 21:06
model samochodu: Stinger

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: Iceman »

Ciekawy film pojawił się w necie a propos Stingera.

https://youtu.be/UdieochQK9E

Iceman
pmax122
Posty: 15
Rejestracja: 16 maja 2018, 08:08
model samochodu: Stinger 2.0 GT-Line

Re: Kia Stinger - wasze opinie

Post autor: pmax122 »

Cześć

Ja swoje czerwone 2.0 GT-Line odebrałem w zeszły czwartek :) Jest to jednocześnie moja pierwsza KIA

Raportów spalania jeszcze nie będę wrzucał bo silnik chyba jeszcze się "układa" i po mieście jest póki co dość srogo :D (a jeżdżę na razie tylko po mieście)
O kagańcach też nie popisze bo wiadomo, docieranie autka itp....

Jeśli chodzi o wrażenia z jazdy i uwagi po pierwszym tygodniu:

1. Jest mega fajnie, komfortowo (wentylacja foteli <3<3<3<3<3) i hmm zadziornie
2. Systemy bezpieczeństwa gdy ustawimy je w trybie normal są trochę przewrażliwione (zwłaszcza przy zmianie 2 pasów na raz)
3. Android auto - nie mogę zmapować ekranu ze smartfona, nie wiem może to wina mojego smartfona, ale w innych autach się da (działają mi póki co tylko komunikatory, waze, i audio)
4. System utrzymania w pasie jest moim zdaniem średnio dopasowany i dość niebezpieczny- rozumiem że nie powinno się puszczać kierownicy bo to nie jest auto autonomiczne, ale wyłączenie sytemu kontrolowania w trakcie jazdy to moim zdaniem nie jest rozwiązanie problemu. System powinien znaleźć pobocze i zatrzymać tam auto a nie się wyłączyć i jedź panie w krzaki..... no chyba że blefuje, ale tego już nie sprawdzałem :)
5. Nie można dłubać w nosie bo auto przyciąga uwagę, nawet dzieciaki pod halą sportową robiły sobie z nim zdjęcia :lol: :lol:

6. Autko przyjemnie mruczy z wydechu (lekkim basem) zaraz po odpaleniu po długim czasie nieużywania (np po nocy), jak się trochę pojeździ, gdzieś zatrzyma i wyjdzie to ten mruk już gdzieś zanika.

Mam pytanko, zalewał ktoś już paliwkiem z większą ilością oktanów niż 95 ?
W salonie jak odbierałem mówili żeby lać 95, mało tego mówili też że od 100 z shela w demku v6 wyskakiwały błędy silnika,
Na etapie wyboru auta dowiedziałem się że w alfie giulii są jeszcze większe problemy z zalewaniem mocniejszym paliwem.

Z tego co wiem turbodoładowane silniki powinny lubić więcej oktanów. Jeśli ktoś testował na 98, albo najlepiej na 100 to prośba o opinie


Pozdrawiam
Stinger GT-Line 2017 + TEC + ECS + LST
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Stinger”