Kia Rio 1.3 - olej Bizol 5W30 - prośba o opinię

forum użytkowników modelu Rio
Dziki1982
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:30
model samochodu: Kia Rio

Kia Rio 1.3 - olej Bizol 5W30 - prośba o opinię

Post autor: Dziki1982 »

Moja sprowadzona z zagranicy Kia jest zalana olejem Bizol - 5W30. Wg książki serwisowej następna wymiana dopiero za 3-4 tys. km, ale zastanawiam się już teraz, czy zalać tym samym olejem czy innym. Czytałem o tym oleju Bizola, na razie znalazłem same dobre recenzje. Czy ktoś może używa ten olej w swojej "Kijance" i podzieli się opinią?

Wiem, że to dość drogi olej, ale z góry dziękuję za odpowiedzi "Kup obojętnie jaki olej X, bo tańszy". Zależy mi na tym, by silnik pracował dobrze tak jak teraz jeszcze długo.
Bartosz G
Posty: 10
Rejestracja: 12 maja 2016, 07:55
model samochodu: ceed

Re: Kia Rio 1.3 - olej Bizol 5W30 - prośba o opinię

Post autor: Bartosz G »

Jeśli masz olej Bizol już teraz zalany to kontynuuj. To jest jeden z najlepszych obecnie olejów na rynku. Są jakby dwa rodzaje, zielony będzie dobry do Twojego silnika, szczególnie polecany do ruchu miejskiego, zabezpiecza silnik przy częstych startach i gaszeniach. Żółty jest z kolei polecany do silników wysilonych z turbo. Bizol produkuje też różnego rodzaju uszlachetniacze i jest to marka ceniona w Niemczech. Cena rzeczywiście niska nie jest, ale wiesz za co płacisz. Na pewno nie dostaniesz tu produktu olejopodobnego jak w znanych markach za 15 zł za litr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”