zaskoczony i zachwycony nową Rio

forum użytkowników modelu Rio
AndrewWiggin
Posty: 1
Rejestracja: 02 paź 2015, 00:22
model samochodu: RIO III

zaskoczony i zachwycony nową Rio

Post autor: AndrewWiggin »

Witam wszystkich,
jeśli można to kilka słów ode mnie na temat nowiutkiej Kii Rio, którą miałem przyjemność odebrać z salonu w sierpniu. Muszę na wstępie przyznać, że mam niestety fioła na punkcie motoryzacji, więc wybór nowego auta dla mojej małżonki był dla mnie wyzwaniem nie lada :) Wiedziałem jedno. Po włożeniu fortuny w ciągłe naprawy jej 14 letniego Audi A4 1.9 tdi, którym jeździła przez ostatnie 10 lat zdecydowałem, że nie ma mowy, nie kupię auta używanego! Chciałem mieć nowe, z gwarancją, z salonu, nie bite!, tak żebym przez te 6-7 lat miał święty spokój na tym odcinku :] Tym bardziej, że miało to być auto do miasta, z segmentu gdzie ceny nowych są w miarę przystępne. Ponadto pomyślałem, że stojąc w korku osiągi, momenty obrotowe i hałas w kabinie przy 160 na godzinę, czy też czas przyspieszania na 5 biegu od 80 do 130 nie mają żadnego znaczenia :), więc po co przepłacać? Po zbadaniu tego co jest na rynku w kwocie do 50 tys wybór i to zdecydowany padł na Kię. Muszę przyznać, że Rio spełniła w zasadzie wszystkie moje oczekiwania auta do miasta za rozsądną cenę. Ma bardzo udaną, z przodu wręcz zadziorną, stylistykę nadwozia. Z mordki rzekłbym takie prawie GTI :)Wewnątrz -i tu moje największe zaskoczenie - ogromna! Absolutnie nie spodziewałem się w aucie z tego segmentu taaaaakiej przestrzeni! A już przestrzeń na nogi pasażerów tylnej kanapy mnie autentycznie powaliła. Pod tym względem z przodu, a przede wszystkim z tyłu, bije na głowę takie na ten przykład Audi A4 B6. Auto z innego segmentu. Na głowę! Zaskakująco dobre fotele przednie, przynajmniej w tej wersji, z bardzo przyzwoitym trzymaniem bocznym. W tej klasie chyba najlepsze. Bardzo fajnie pracująca, z lekkim oporem, zadziwiająco precyzyjna skrzynia biegów. Dla mnie porównywalna z niemieckimi, bardzo uznanymi producentami. Wow! Silniczek 1.2 w mieście praktycznie niesłyszalny, ale jak się komuś Kubica włączy, odpowiednio kręcąc całkiem żwawy. Na miasto absolutnie wystarczający. Komfort resorowania, przy szesnastkach, bardzo przyzwoity. W aucie cicho, zawieszenie również zaskakująco ciche, nawet na większych nierównościach. I do tego to wyposażenie! Jak dla mnie, jak na auto miejskie, można powiedzieć kompletne :) Klima automatyczna, kierownica z wszystkimi bajerami, bluethootami, telefonami etc. Swiatła ledowe dzienne automatyczne, wycieraczki automatyczne, 16 calowe felgi, przyciemniane szyby, czujniki parkowania, klimatyzowany schowek, ledy w lusterkach, start/stop etc. Noż czego można chcieć więcej. Już wyobrażam sobie cenę takiego nie przymierzając VW Polo w porównywalnej opcji :O Reasumując i kończąc mój przydługi wpis. Ode mnie Kia BIG RESPECT za postęp jaki ten koncern wykonał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”