wymiana żarówki postojowej w KIA Rio

forum użytkowników modelu Rio
Jacek
Posty: 1
Rejestracja: 30 sie 2015, 20:40
model samochodu: Kia Rio

wymiana żarówki postojowej w KIA Rio

Post autor: Jacek »

Nie ma żadnych problemów z wymianą żarówek w samochodzie KIA Rio. Okazuje się, iż nie trzeba wyjmować przedniego reflektora. Jest dostęp do żarowki drogowej oraz do zarowki swiatel migacza. DOstęp do żarowki światla postojowego odbywa się poprzez przękręcenie plastikowego plaskiego wypustu. Wystająego z tylu z korpusu refletora. Oprawa tej żarowki wyglada jak dlugopis. Nie posiada ona kabli polaczenie elektryczne realizowane jest przez styki spręzynowe wewnatrz reflektora. Kto to wymyslil wyciąganie reflektora z samochodu
Krzywoprosty
Posty: 4
Rejestracja: 04 lip 2019, 21:27
model samochodu: KIA RIO rocznik 2015 silnik 1,2

Re: wymiana żarówki postojowej w KIA Rio

Post autor: Krzywoprosty »

Właśnie byłem na wymianie żarówki postojowej w serwisie. Jakież było moje zdziwienie widząc przez szklaną ściankę, że serwisant demontuje cały reflektor by wymienić żarówkę za 3 zł. Koszt wymiany 45 zł. Może ktoś wrzuci filmik na YOUTUBE - jak to się robi. Będę wdzięczny. Pamiętam kilka lat temu jak fordem fiestą wracałem z Wałbrzycha do Łodzi. Wysiadły mi oba światła mijania. Jechałem na światłach drogowych całą trasę do Łodzi. Dobrze że w dzień. Pomimo posiadania instrukcji wewnątrz fiesty i pomocy innych kierowców, nie udało nam się dostać do spalonych żarówek. Aby wymienić żarówkę należało zdjąć atrapę chłodnicy wymontować cały reflektor i zamontować nową. Cóż każdy musi zarobić...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”