Chcę kupić używane Kia Rio

forum użytkowników modelu Rio
RedPunica

Chcę kupić używane Kia Rio

Post autor: RedPunica »

Proszę o wskazówki od znawców tego modelu, na co zwrócić szczególną uwagę.
Będę też wdzięczny za wszelkie inne porady, które pomogą dokonać dobrego wyboru.

Dziękuje i pozdrawiam!
:)
Mario
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:59
model samochodu: Rio

Re: Chcę kupić używane Kia Rio

Post autor: Mario »

Zależy jaki rocznik tego modelu ja przykładowo kupiłem KIA HATCHBACK 2011r. - Benzyna w najbogatszej wersji XL 1,4 DOHC CVVT 109 KM i co zauważyłem? Brak kodu koloru nadwozia Fresh Beige na tabliczce znamionowej (ichnie krzaczki na tabliczce znamionowej mnie nie interesują i homologacja na świstkach), do wymiany oleju wystarczy 3 l oleju, a nie jak podaje instrukcja 3,5 l, światła mijania i drogowe są delikatnie pisząc świeczkami, brak języka polskiego w komputerze to w XXI wieku afront, brak chlapaczy w najbogatszej wersji wyposażenia to wstyd dla producenta, a te trzy rowy w oponach Hankook służą chyba do sprzątania żwiru (grysu) z naszych remontowanych dróg i szlifowania nim progów i drzwi lub samochodów jadących z tyłu. Pomijam już ciągle wydłużany okres oczekiwania na samochód (5 m-cy) i mierny system audio (przeciętne Punto ma dużo lepszy). Jednak testy bodajże "Motoru" lub pokrewnego tygodnika "Auto-Świat" rozpływały się z zachwytu. Nie wszystko można zaobserwować w czasie jazdy próbnej w dzień, zwłaszcza, że salony nie mają samochodów w pełnej gamie wyposażenia. Dla mnie zdecydowaną wadą jest jakość świateł . Również zdecydowanie wolę jak włączam światła długie dźwignią do siebie (kłania się ergonomia). Gniazdo do podłączenia nawigacji to tylko atrapa, spróbujcie podłączyć np. Garmina i nie tylko. Teraz żałuję, że byłem sknerą i nie kupiłem droższego VW Polo . Także ja bym kupił nawet z troszkę większym przebiegiem niż bym chciał nie patrząc na spalanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”