Zalety i wady KIA Rio

forum użytkowników modelu Rio
Awatar użytkownika
KiaFUN
Posty: 20
Rejestracja: 11 mar 2012, 20:10
model samochodu: Rio

Zalety i wady KIA Rio

Post autor: KiaFUN »

Do zalet mógłbym przede wszystkim zaliczyć: wygląd auta, dobre wyposażenie i przestronność wnętrza.
Jeśli chodzi o wady: to na pewno klima i lusterka, no i ten silnik mógłby mieć większą moc, do tego wyciszenie.

Mimo wszystko samochód odznacza się stylem, jest mało awaryjny i ekonomiczny.

A co Wy moglibyście zaliczyć do wad i zalet KIA Rio?
wigu92
Posty: 5
Rejestracja: 07 kwie 2014, 00:29
model samochodu: Rio

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: wigu92 »

Mi takze do gustu przypada wyglad tego auta, jego ergonomia i ceny czesci zamiennych.
Ekonomicznie to nie do konca, bo pali 2l wiecej niz producent przewidzial, ale na pewno jestem bardzo zadowolony z zakupu tego auta i z pewnoscia gdybym mogl cofnac sie w czasie kupilbym to autko raz jeszcze!
Jako wady moge przyczepic sie jedynie tylu samochodu tj. brak klamki do bagaznika oraz brak tylnej eycieraczki (Kia Rio II 2006r. Sedan)
Mario
Posty: 5
Rejestracja: 11 paź 2015, 11:59
model samochodu: Rio

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: Mario »

Moim zdaniem KIA Rio prezentuje się bardzo gustownie , lecz model Rio nie cieszy się zbyt dobrą reputacją . No wady to przede wszystkim amortyzatory bardzo mała trwałość , przeciekające uszczelni wnętrz i jak już wspomniane tylne wycieraczki i naprawdę szkoda że niema tej klamki bagażnika . Zalet też nie brakuje małe spalanie no ale za to mniejsza moc silnika no i jak już mówiłem ładnie się prezentuje .
miczek
Posty: 2
Rejestracja: 29 sty 2016, 12:13
model samochodu: Kia Rio

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: miczek »

Na pewno ekonomika. Nie wiem chłopaki jak prowadzicie ale u mnie pali czasami nawet mniej niz producent peplał. Ode mnie to wielki plus
Dziki1982
Posty: 7
Rejestracja: 04 maja 2016, 07:30
model samochodu: Kia Rio

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: Dziki1982 »

Zalety: - Po lifcie I gen wygląda całkiem nieźle, zwłaszcza z relingami dachowymi.
- Wygodna (ten podłokietnik ;) i duży bagażnik (wersja kombi)
- Myślę, że stosunkowo dobre właściwości jezdne, porównując z innymi autami w tym segmencie

Wady: - mam też starszego Hyundaia, który jest zdecydowanie lepiej wykonany, tu brak dbałości o szczegóły
- dosyć głośno w środku
- karoseria podatna na ryski, wgniotki

Ps.
To, że w wersji sedan nie macie klamki bagażnika czy wycieraczki to nie wada - tak po prostu mają wszystkie sedany, a przynajmniej miały do niedawna.
icz71
Posty: 1
Rejestracja: 28 lis 2016, 12:08

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: icz71 »

Witam.Zastanawiam sie nad kupnem nowego Kia Rio sedan 1.4.Czy mogłbym prosić użytkowników tego modelu o podpowiedź czy warto,jak wygląda sprawa z serwisem(wiele pisze się że 7-letnia gwarancja to wielka ściema i ma wiele wyłączeń).
makisz
Posty: 4
Rejestracja: 12 lip 2017, 21:30
model samochodu: KIA Rio

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: makisz »

Wyłączenia to akumulator, radio, opony - 2 letnia gwarancja. Coś tam jeszcze by się pewnie znalazło. Ja na razie mam już 3 rok auto, jedyna rzecz to poodpinaly się czujniki parkowania. Natomiast co do gwarancji i przeglądów. Na razie wszystko robione w Aso, auto sprawuje się bez zarzutu.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: camelleon »

mam od 2012 rio hatch 1.2 benzyna

zalety
-stosunek ceny do wyposazenia - konkurencja daje mniej za te same pieniądze..
-w standardzie pelen pakiet bezpieczenstwa wszselkie abs esp hac bas i kilka innych plus kurtyny poduszki poczne.
-dobre spalanie jak na ten silnik.. (82tys w 5 lat srednie spalanie około 6.1)
-wygląd-zaprojektowany przez tego samego goscia co kreslil audi A3.
-przestrzen w srodku (szerokosc na przednich fotelach) wieksza niz zazwyczaj w klasie B.
-dobre swiatla ladnie doswietlają
-serwis ASO stosunkowo tanie przeglady
-gwarancja 7 lat na osprzet silnik skrzynie uklad przeniesienia napedu

rzeczy neutralne
-bagażnik (niecale300l) foremny pakowny 2 duze walizki i duza torba sportowa wchodzi.
-kanapa z tylu nisko osadzona (ale ja tam nie jezdze)
-nawiew od strony kierowcy dziala wolniej niz reszta

wady
-powyzej 150 głośno


sprzedam:
ZDJECIA i opis: https://www.absolwent.mt.polsl.pl/plakaty/
Mess with the best
Die like the rest
Muody05
Posty: 1
Rejestracja: 07 mar 2018, 19:26
model samochodu: Kia Rio

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: Muody05 »

Taak klima zdecydowanie jest na minus w tym aucie. Osobiście posiadam Kijankę z 2008 roku i mimo wszystko jestem zadowolony. Jak na kombii to jest kompaktowe auto.

Dla mnie fajne ekonomiczne autko :)
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Zalety i wady KIA Rio

Post autor: camelleon »

Mess with the best
Die like the rest
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”