Kia Rio III UB 2011r 1.2 nie włącza się wentylator chlodnicy

forum użytkowników modelu Rio
KiaSi
Posty: 1
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:48
model samochodu: Rio

Kia Rio III UB 2011r 1.2 nie włącza się wentylator chlodnicy

Post autor: KiaSi »

Witam, mam problem z moją Rio, kupiłem samochód po wypadku, po zrobieniu do niedawna nie zauważyłem niepokojących objawów natomiast obecnie przyszły upały i zaświeciła mi się kontrolka przegrzania, wentylator na krótko sprawdzony i działa.. co wysterowuje jego załączeniem ? Jeśli jest to czujnik to gdzie jest on umiejscowiony ? Świeci mi się również check a na kompie wychodzi błąd 2 sond i mechanik powiedział, że to będzie coś z wiązka, glupieje również alarm, jeśli zamknę pilotem to potrafi się włączyć co noc ( panic alarm ) i wyje klaksonem. Bezpieczniki sprawdzone, gdzie i czego dalej szukac?
kwach89
Posty: 4
Rejestracja: 06 maja 2019, 07:58
model samochodu: RIO 2013

Re: Kia Rio III UB 2011r 1.2 nie włącza się wentylator chlod

Post autor: kwach89 »

Witam termostat masz zamontowany na dole chłodnicy. On jest urządzeniem sterującym od włączania i wyłączania wentylatora. Po pierwsze jak mówi Ci mechanik że wiązka elektryczna jest to możliwe i po prostu kable robią Ci zwarcie jak masz wilgoć lub dotkną karoserii auta. Jeżeli masz auto po wypadku i było robione to wiązka mogła być uszkodzona i ktoś polepił ją byle by działało. Sprawdź przekaźniki one czasem potrafią namieszać. Kabelki możesz samemu sprawdzić miernikiem czy nie masz doziemienia do masy( karoserii)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”