Spalanie

forum użytkowników modelu Rio
westbem
Posty: 3
Rejestracja: 31 lip 2016, 20:53
model samochodu: Rio III

Spalanie

Post autor: westbem »

Witam serdecznie forumowiczów.

Jestem posiadaczem nowej Kia Rio 1.4 PB, przejechałem ją dopiero 500 km, ale już niepokoi mnie jedna rzecz, a mianowicie spalanie.
Specjalnie jeżdżę nią jak jak emeryt ( nie obrażam emerytów ha ha ha ) i w średnim spalaniu nie mogę zejść po mieście poniżej 10 l, lepiej pokazuje mi nawet ok. 12 l/100 km. Chyba coś jest nie tak , prawda? Kolejna rzecz jaką zaobserwowałem to to, że na biegu jałowym komputer pokazuje mi maksymalne spalanie chwilowe. Jakieś sugestie? Z góry dziękuję za podpowiedzi.
Seb
Posty: 1231
Rejestracja: 18 lut 2016, 18:28
model samochodu: Była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
Jest Superb 2.0TSI
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Spalanie

Post autor: Seb »

Jeżdżę innym silnikiem ale PB i na wolnych obrotach chwilowe wyświetla "0" (w poprzednim aucie 0,9l). Zazwyczaj tak jest, że przez pierwsze 1000km auto może więcej palić bo się silnik układa. Ale u mnie spalanie 10,5l jest na trasie (autostrady i ekspresówki) z dużą prędkością. W mieście więcej niż 8,5l mi nie pokazał jeszcze. Ja jechałbym do ASO otwierał zlecenie i niech kombinują. Ewidentnie coś nie halo z autem.
Pisał Sebastian
była KIA Optima L 2016 sedan 2,0PB manual
jest Superb 2.0TSI 140kW
crobby

Re: Spalanie

Post autor: crobby »

Twoje spalanie ewidentnie jest za duże. Coś może być nie tak. Tak jak radzi kolega powyżej - serwis i niech się martwią.
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Spalanie

Post autor: camelleon »

mam 1.2 2012r. ale 7..8 to mi pokazywalo przy pierwszych 2tysiacach.. teraz chocbym jezdzil po 140.. to nie przekracza mi 8.. przy normalnej jezdzie miasto trasa mieszanej do pracy mam 5.8 do 6.2, .. wskazanie chwilowe 0 jest gdy jedziesz na 5 z górki, jak dasz na luz chwilowe pokazuje 1,2..

w twoim przypadku 10 12.. to chyba lekka przesada, ale kto wie. :) za chwile bede mial 1.4 i Ci powiem jak to wyglada.
Mess with the best
Die like the rest
Mikalos
Posty: 27
Rejestracja: 19 cze 2018, 10:18
model samochodu: Rio

Re: Spalanie

Post autor: Mikalos »

u mnie silnik 1.4 - średnie spalanie miasto -trasy - w granicach 7-7,5 l na przestrzeni 3 lat
camelleon
Posty: 507
Rejestracja: 19 lut 2018, 17:52
model samochodu: RIO

Re: Spalanie

Post autor: camelleon »

Mikalos pisze:u mnie silnik 1.4 - średnie spalanie miasto -trasy - w granicach 7-7,5 l na przestrzeni 3 lat
no wiec to co pisales w innym poscie ze jezdziles 1.2 i 1.4 i ze 1.4 lepszy.. otóż mam 1.4 mialem 1.2 i ten mniejszy mniej palił mial 5 biegów 4 byla tak elsatyczna ze 30-90 jezdzilo sie spokojnie jak automatem, srednie spalanie zimą 6.5 latem 6 i mniej.. wiec czemu 1.4 jest lepszy? że szybciej o 1 sekunde przyspiesza i predkosc maxymalna szybsza o 10km.. ??? moje 1.2 do 180 szło spokojnie ze spalaniem 10 przy 180..

teraz mam 1.4 i biegi 1-4 są bardzo krotkie 5tka niby jest elastyczna ale juz nei tak bardzo jak w mneijszym silniku. 6 bieg obniza obroty ale minimalnie.. jakies 300 moze a nie 500 jak w turbo dieslach. w zwiazku z tym.. fajnie ladnie ale.. polecalbym 1,2 do miasta zwlaszcza.
Mess with the best
Die like the rest
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Spalanie

Post autor: JaWa »

camelleon pisze:polecalbym 1,2 do miasta zwlaszcza.
Chyba trochę nie w temacie :mrgreen:
A jeżeli o ten 1,4 chodzi, to mi na jałowym pokazuje tylko jedną kreskę, a nie wszystkie w życiu nie widziałem tam 12 jak bym nie jeździł, więc coś ewidentne jest nie tak. Obstawiam, że elektronika siadła. Szkoda, że autor nie odpisał co na to ASO
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kia Rio”