Regeneracja wtryskiwaczy

Pozostałe modele Kia - forum
dawidek6
Posty: 1
Rejestracja: 17 lut 2013, 18:38
model samochodu: Sorento

Regeneracja wtryskiwaczy

Post autor: dawidek6 »

Mam na oku rodzinny samochód kia carnival 2,9 crdi, ale słyszałem ,ze są problemy z wtryskiwaczami Common Rail Delphi. Jak często lub po jakim przebiegu pojawiają się problemy z wtryskiwaczami bo koszt naprawy są nie małe. Kolega naprawiał takie wtryskiwacze w sprawdzonej i pewnej pracowni http://www.wtryskiwacz.comi zapłacił za sztukę z rok temu około 300zł i jeździ do dzisiaj. Ale i tak to kupa kasy. Pytanie mam takie czy można się jakoś zabezpieczyć, aby zminimalizować powody uszkodzenia wtryskiwaczy. Jakie macie sprawdzone sposoby w tej kwesti.
alex
Posty: 4
Rejestracja: 23 wrz 2011, 14:53

Re: Regeneracja wtryskiwaczy

Post autor: alex »

Dużo zależy od sposobu eksploatacji i jakości paliwa. Znajoma też tak miała. Cały czas tankowała na BP Diesel Ultimate i nic się nie działo. Raz zatankowała na Neste i od razu uszkodziło wtryskiwacze. Trochę się wystraszyła bo wymiana na początku miała kosztować w granicy 10 tys. Ale udało się zregenerować dużo tańszym kosztem.

Po wymianie czy regeneracji wtrysków trzeba pamiętać aby usunąć przyczynę awarii wtryskiwaczy. Jeśli zbiornik i przewody paliwowe były zanieczyszczone to trzeba wlać do baku odpowiedni preparat, aby przeczyścić układ paliwowy no i wymienić filtr paliwa.
redshock@o2.pl
Posty: 3
Rejestracja: 26 lis 2013, 18:08

Re: Regeneracja wtryskiwaczy

Post autor: redshock@o2.pl »

dzięki za rozwiązanie tego problemu, miałem podobny :)
Acidland
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2013, 17:05

Re: Regeneracja wtryskiwaczy

Post autor: Acidland »

300 zl to sporo
billoz

Re: Regeneracja wtryskiwaczy

Post autor: billoz »

300 zł to sporo, ale jak na - miejmy nadzieję - pojedynczy wydatek, jeszcze nie tak źle. Naprawdę, może być znacznie, znacznie gorzej.
Kijan
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2015, 15:33
model samochodu: kia

Re: Regeneracja wtryskiwaczy

Post autor: Kijan »

Można znaleźć zakłady, które taniej regenerują wtryskiwacze. Ja na przykład już kilka miesięcy temu w Turbo Centrum płaciłem koło 1500-200 zł dokładnie nie pamiętam, a zrobili to naprawdę solidnie. Warto najpierw lepiej poszukać, zrobić rekonesans cen. Większość dobrych firm i tak ma punkty odbiory i naprawy w całej Polsce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe modele”