Czujniki ABS

Pozostałe modele Kia - forum
Awatar użytkownika
zigi
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2012, 08:24

Czujniki ABS

Post autor: zigi »

Chcę nieco się dowiedzieć o czujnikach ABS w schuma I.
Może macie jakieś rozeznanie czy czujniki z innych aut będą pasować do Shumy I (1999r.)? A także czy czujnik z przodu będzie pasował na tył i bez względu na to czy z lewej czy z prawej?
Motoryzacja to moje motto życiowe
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012, 13:50

Re: Czujniki ABS

Post autor: sylwek »

Raczej nie będzie pasował. Te czujniki są wystawiane na aukcjach (i w sklepach) jako "tylny lewy" itd. One nie pasują, ale jeżeli jeśli jakimś cudem je włożysz, to i tak nie będą działały. Nie polecam się tak bawić, więcej szkód niż pożytku. No chyba że komuś się to udało.
Hobbysta samochodowy od urodzenia, a mechanik z zamiłowania
Awatar użytkownika
Aga
Posty: 7
Rejestracja: 20 mar 2012, 08:54

Re: Czujniki ABS

Post autor: Aga »

A nie prawda. Ja bym tutaj polemizowała. Mojemu znajomemu to się udało. Znajomy jakiś czas temu miał podobny problem i poszedł na żywioł. Zaryzykował, zamontował to, co mógł, a konkretnie przedni czujnik na tyłach. Może miał farta, ale czujnik działał bez zarzutu i działa do dzisiaj.
Jestem początkującym użytkownikiem, ale szybko się uczę.
mattde
Posty: 1
Rejestracja: 17 kwie 2012, 14:14
model samochodu: Shuma I

Re: Czujniki ABS

Post autor: mattde »

Byłem w sklepie motoryzacyjnym przy salonie KIA w Zielonej Górze. Koleś podawał mi ceny. Czujnik z przodu różni się od tego z tyłu (najprawdopodobniej długością przewodu, chociaż taki wniosek sam wyciągnąłem). Z kolei nie ma różnicy czy montujesz czujnik z lewej na prawą stronę i na odwrót.
Mam za to teraz inny problem do rozwiązania... Czy z innych modeli KIA chociażby KIA Clarus z 98r. będą pasowały czujniki ABS do Shumy I (99r.)?
Awatar użytkownika
Zdzisi3k
Posty: 16
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:46
Lokalizacja: Leszno

Re: Czujniki ABS

Post autor: Zdzisi3k »

Jeśli będą pasować fizycznie, to powinny również prawidłowo pracować. Domyślam się, że one pracują na zasadzie indukcji (istnieją też takie wykorzystujące efekt Halla, ale to raczej w nowszych samochodach), więc jedynym problemem mogłaby być niezgodność poziomów napięć (powodowanych przez różnicę zwojów w cewce).
juttt45

Re: Czujniki ABS

Post autor: juttt45 »

Mojemu znajomemu to się udało. Znajomy jakiś czas temu miał podobny problem i poszedł na żywioł. Zaryzykował, zamontował to, co mógł, a konkretnie przedni czujnik na tyłach. Może miał farta, ale czujnik działał bez zarzutu i działa do dzisiaj.???
Jevrtyis

Re: Czujniki ABS

Post autor: Jevrtyis »

Miałem kiedyś ten czujnik ale był bardzo denerwujący podczas jazdy mi się sam odpalał musiałem zdemontować bo nie szło ogarnąć zresztą nie potrzebuje go
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe modele”