Czujniki ABS

Pozostałe modele Kia - forum

Czujniki ABS

Postautor: zigi » 20 mar 2012, 08:10

Chcę nieco się dowiedzieć o czujnikach ABS w schuma I.
Może macie jakieś rozeznanie czy czujniki z innych aut będą pasować do Shumy I (1999r.)? A także czy czujnik z przodu będzie pasował na tył i bez względu na to czy z lewej czy z prawej?
Motoryzacja to moje motto życiowe
Awatar użytkownika
zigi

Re: Czujniki ABS

Postautor: sylwek » 20 mar 2012, 08:38

Raczej nie będzie pasował. Te czujniki są wystawiane na aukcjach (i w sklepach) jako "tylny lewy" itd. One nie pasują, ale jeżeli jeśli jakimś cudem je włożysz, to i tak nie będą działały. Nie polecam się tak bawić, więcej szkód niż pożytku. No chyba że komuś się to udało.
Hobbysta samochodowy od urodzenia, a mechanik z zamiłowania
Awatar użytkownika
sylwek

Postautor: Aga » 20 mar 2012, 09:00

A nie prawda. Ja bym tutaj polemizowała. Mojemu znajomemu to się udało. Znajomy jakiś czas temu miał podobny problem i poszedł na żywioł. Zaryzykował, zamontował to, co mógł, a konkretnie przedni czujnik na tyłach. Może miał farta, ale czujnik działał bez zarzutu i działa do dzisiaj.
Jestem początkującym użytkownikiem, ale szybko się uczę.
Awatar użytkownika
Aga

Postautor: mattde » 17 kwie 2012, 13:18

Byłem w sklepie motoryzacyjnym przy salonie KIA w Zielonej Górze. Koleś podawał mi ceny. Czujnik z przodu różni się od tego z tyłu (najprawdopodobniej długością przewodu, chociaż taki wniosek sam wyciągnąłem). Z kolei nie ma różnicy czy montujesz czujnik z lewej na prawą stronę i na odwrót.
Mam za to teraz inny problem do rozwiązania... Czy z innych modeli KIA chociażby KIA Clarus z 98r. będą pasowały czujniki ABS do Shumy I (99r.)?
mattde

Postautor: Zdzisi3k » 18 kwie 2012, 21:03

Jeśli będą pasować fizycznie, to powinny również prawidłowo pracować. Domyślam się, że one pracują na zasadzie indukcji (istnieją też takie wykorzystujące efekt Halla, ale to raczej w nowszych samochodach), więc jedynym problemem mogłaby być niezgodność poziomów napięć (powodowanych przez różnicę zwojów w cewce).
Awatar użytkownika
Zdzisi3k

Postautor: juttt45 » 31 mar 2015, 12:57

Mojemu znajomemu to się udało. Znajomy jakiś czas temu miał podobny problem i poszedł na żywioł. Zaryzykował, zamontował to, co mógł, a konkretnie przedni czujnik na tyłach. Może miał farta, ale czujnik działał bez zarzutu i działa do dzisiaj.???
juttt45

Postautor: Jevrtyis » 15 lis 2015, 15:34

Miałem kiedyś ten czujnik ale był bardzo denerwujący podczas jazdy mi się sam odpalał musiałem zdemontować bo nie szło ogarnąć zresztą nie potrzebuje go
Jevrtyis

Wróć do Pozostałe modele