Modele historyczne

Pozostałe modele Kia - forum
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Modele historyczne

Post autor: piotrsze »

Ponieważ jak każda marka samochodowa, także i Kia ma za sobą bujną historię chciałbym w tym temacie przedstawić i zachęcić was do szperania po starych informacjach a najbardziej zdjęciach starych modeli aut marki Kia.
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Modele historyczne

Post autor: piotrsze »

lata '60


Kia K-360 Truck z roku 1962

Kolejnym modelem wywodzącym się z poprzedniego była:

Kia T-1500 Truck z 1963 roku

Kia T-2000 Truck z 1967 roku

Kia T-600 Truck z 1969 roku

Obrazek

Obrazek

zdjęcia postaram się dodać w miarę odnalezienia ich w sieci ;)
QRChuck
Posty: 12
Rejestracja: 12 lip 2011, 20:42

Re: Modele historyczne

Post autor: QRChuck »

Świetny pomysł. Jeśli nie masz nic przeciwko to się podłączę i też wrzucę trochę takiej chronologicznych informacji.
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Modele historyczne

Post autor: piotrsze »

Nie ma sprawy. Jak chcesz to zrób lata '70 a ja zajmę się nastepnym dziesięcioleciem '80. Jeżeli ktoś chce podjąć się lat '90 to wpisujcie swoje posty, ale w zwykłej formie chronologicznej bez komentarzy. Przedstawmy tylko modele historyczne a następnie pogadajmy w osobnym temacie, co nas w nich urzeka. Czyli tak: ja zrobię lata '80 a QRChuck (fajny nick) zajmie się latami '70. Jak będę miał jakieś zdjęcia to podeślę linki na priv i jeżeli ktoś coś znajdzie do lat '60 to proszę o info ;)
dossier
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:39

Re: Modele historyczne

Post autor: dossier »

To ja się też podpinam... mogę zrobić lata '80 i fajna sprawa takie kalendarium poglądowe dla każdego z nas przygotować ;) W końcu która marka samochodowa wzięła się z nikąd? Żadna. Poznanie modeli na przestrzeni lat to bardzo dobry pomysł. reasumując biorę na siebie lata '80 ( w razie czego będę pisał o pomoc)
dossier
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 18:39

Re: Modele historyczne

Post autor: dossier »

czekam piotrsze jak zrobisz swoją listę żeby było chronologicznie. Dopisze swoje posty po tobie ;)
piotrsze
Posty: 16
Rejestracja: 11 lip 2011, 21:11

Re: Modele historyczne

Post autor: piotrsze »

dobra... dobra! Nie panikuj - już uzupełniam, daj mi jedną chwilę, chwilunię ;) Coś taki w gorącej wodzie kąpany - jak widziałeś, że nic nie piszę to trzeba było samemu podjąć wątek, wysłać mi info na priva i wsio. Zaraz coś wrzucę ;)
Awatar użytkownika
Niedoscigniony
Posty: 9
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:04
model samochodu: Sorento

Re: Modele historyczne

Post autor: Niedoscigniony »

Jako pasjonat swoistych oldtimerów (chodź z tymi ze wschodu jeszcze do czynienia nie miałem) podpinam się pod temat i chciałbym go kontynuować. Czy któryś z zadeklarowanych wcześniej forumowiczów ruszy ze swoimi zamierzeniami ? :)
Śpieszmy się korzystać z wyprzedaży.. są tak rzadko a tak szybko się kończą
Awatar użytkownika
Kaśka
Posty: 13
Rejestracja: 14 mar 2012, 06:49
model samochodu: Picanto

Re: Modele historyczne

Post autor: Kaśka »

Rok 1974 i mamy wspaniały samochód produkcji koreańskiej marki Kia - a mianowicie Kia Brisa. Szczerze przyznam wygląda całkiem przyjaźnie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Samochód produkowany był począwszy od 1974r. przez okres 7 lat. Wyprodukowano ponad 30 tysięcy egzemplarzy, z silnikiem rzędowym , 4-cylindrowym, montowanym z przodu pojazdu. A jak Wam podoba się ten przeszło z ponad trzydziestu lat model Kia?
Właścicielka kijanki :)
Awatar użytkownika
Gryffin
Posty: 9
Rejestracja: 23 mar 2012, 10:38
model samochodu: Optima

Re: Modele historyczne

Post autor: Gryffin »

Dosyć podobny do modeli koncernów pochodzących z ZSRR w tamtym czasie. Widać ich wpływ.
Za to trzykołowce z 1969r. to typowy model, który kojarzy mi się z wchodnioazjatycką motoryzacją, krajów zaliczanych do tamtejszych "tygrysów"
Visca el Barca!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe modele”