KIa shuma I 1.5 16V Brak obrótów na zimnym silniku

Pozostałe modele Kia - forum
Arkom
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:42
model samochodu: Kia Shuma I

KIa shuma I 1.5 16V Brak obrótów na zimnym silniku

Post autor: Arkom »

Witam, jestem na forum nowy dlatego w pierwszej kolejności chcę się przywitać.

W aucie KIA Shuma borykam się z problemem braku obrotów gdy silnik jest zimny. Auto niestety nie posiada tradycyjnego OBD2 a jakieś inne gniazdo - mam przejściówkę ale elm sobie z tym nie radzi .... Fakt faktem, że chek się pali ale nie umiem go odczytać.

Mój problem polega na tym, że gdy auto jest zimne nie ma wgl obrotów trzeba go gazować przez około 3 minuty aż przełączy się na gaz i wtedy jest ok. Jak się rozgrzeje silnik to i na benzynie chodzi ok - jak jest zimny nie trzyma obrotów. Do tej pory sprawdziłem / podmieniłem:

1. czujnik temperatury - ten w bloku silnika,
2. podmieniłem przepustnicę z TPS-em,
3. świece kable i cewki - to akurat z innych przyczyn bo silnik przerywał,
4. dolot szczelny - sprawdzałem,
5. podciśnienia są ok - sprawdzone.

Auto nie ma przepływomierza ale jest MAP i jego jeszcze nie podmieniłem ale nie chcę tego robić w ciemno. Generalnie mam dwa pytania:

1. Jak wymrugać błędy diodą - ponoć się da,
2. Czy istnieje możliwość sprawdzenia MAP bez komputera?

Ewentualnie może ktoś podpowie gdzie szukać przyczyny? Auto zachowuje się tak jakby nie było "ssania" w aucie z gaźnikiem.

Będę wdzięczy za wszelkie rady.
Piotrek
Posty: 1400
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: KIa shuma I 1.5 16V Brak obrótów na zimnym silniku

Post autor: Piotrek »

A silniczek krokowy dobrze Ci działa?
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
Arkom
Posty: 2
Rejestracja: 08 paź 2018, 22:42
model samochodu: Kia Shuma I

Re: KIa shuma I 1.5 16V Brak obrótów na zimnym silniku

Post autor: Arkom »

Sprawdzałem zasilaczem 4,8V i wydaje się, że jest ok - zamyka się w większym stopniu oraz otwiera całkowicie. Co zauważyłem ciekawego to dwa przewody przy wtyczce EGR-u urwane. Jeszcze tego nie zrobiłem więc nie wiem czy to tego wina. Nie ukrywam, że schemat elektryczny by się przydał, jeżeli nie teraz to na przyszłość - może ktoś dysponuje?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe modele”