CB Radio do mojej kia

W tym dziale poruszamy wszelkie sprawy związane z CB-radiem, sprzętem audio, telefonami, nawigacją.
Awatar użytkownika
zigi
Posty: 19
Rejestracja: 18 mar 2012, 08:24

CB Radio do mojej kia

Post autor: zigi »

Poszukuję dobrego CB radia do kia ceed. Cena gdzieś do 500 zł. Mam jeszcze pytanie tego typu co jest ważniejsze w zestawie samo radio czy antena ?
Motoryzacja to moje motto życiowe
Awatar użytkownika
sylwek
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012, 13:50

Re: CB Radio do mojej kia

Post autor: sylwek »

Polecam typy:
EX-40 POLMAR / LAFAYETTE ERMES
EX-40 POLMAR / LAFAYETTE ERMES
Rozbudowany radiotelefon CB marki Lafayette. Nowoczesna stylizacja radia.Łatwy i intuicyjny dostęp do menu radiotelefonu dzięki klawiszowi funkcyjnemu. Bardzo mały, poręczny, dynamiczny mikrofon wyposażono w elastyczny kabel spiralny i włącznik automatycznego filtra redukującego szumy (ASQ). Cena około 400 zł.
Hobbysta samochodowy od urodzenia, a mechanik z zamiłowania
cyderka
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2013, 00:42

Re: CB Radio do mojej kia

Post autor: cyderka »

A coś do 300 zł ? Co możecie polecić?
kianq

Re: CB Radio do mojej kia

Post autor: kianq »

jak do 300zł to tylko Uniden Pro 520 XL
Dazdrils
Posty: 1
Rejestracja: 11 mar 2015, 08:58

Re: CB Radio do mojej kia

Post autor: Dazdrils »

Unideny są bardzo dobre, nieduże i sprawdzone. Problem stanowi brak homologacji na te radia. Ostatnio gdzieś widziałem bardzo podobnie wyglądające m-tech legend II. Podobno to to samo i ma homologację (tylko dostosowany do wymagań homologacji i sprzedawany pod inną marką) - ale czy na pewno?

Może ktoś zbadał już ten temat i podpowie, bo sam bym się nim zainteresował.
Chyba, że to tylko wygląda podobnie, a w środku jest jakiś tani szumofon.

Inne ciekawe radia cb to firmy Lafayette. Mają zupełnie inaczej działający squelch (nie w tych najtańszych modelach) i przez blokadę przechodzą tylko sygnały o stromo narastającym zboczu. Ma to na celu wyeliminowanie przebijania się przez blokadę szumów i zakłóceń przemysłowych (te przeważnie powoli narastają), a powinny tylko przechodzić sygnały nadawane od innych użytkowników.

Ja mam małe Lafayette Atena i też mogę go śmiało polecić. Antena do tego to chyba najbardziej uniwersalna i szeroko znana ML-150. Średnia długość ok 150cm, niedroga i ma bardzo dobre osiągi.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sprzęt Audio, CB-radio, GPS, GSM”