Kącik kinomana

Nasze hobby i zainteresowania, sprawy niemotoryzacyjne.
Awatar użytkownika
mwpol
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:35

Kącik kinomana

Post autor: mwpol »

Postanowiłem założyć ten temat dla fanów wszelakiego kina, tak by można toczyć tu dyskusję o filmach mniej lub bardziej kontrowersyjnych, tych poważnych jak i komediowych. W końcu jest zima, naszymi oldtimerami za bardzo poszusować nie możemy, więc i czas na obejrzenie dobrego filmu jest.
Co ostatnimi czasy przykuło waszą uwagę ?
Czasem potrzeba tony wiedzy, by zmienić uncję przekonań
Awatar użytkownika
major
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2012, 00:48
Lokalizacja: Południe

Re: Kącik kinomana

Post autor: major »

No właśnie też chętnie obejrzę coś nowego bo ostatnio oglądam tylko seriale... Może coś Oscarowego? oglądał ktoś któryś z nagrodzonych filmów i może polecić?
"A ja to wszystko serdecznie pier***e panie majorze i wszystkich"
Awatar użytkownika
KiaFUN
Posty: 20
Rejestracja: 11 mar 2012, 20:10
model samochodu: Rio

Re: Kącik kinomana

Post autor: KiaFUN »

Obrazek
W ostatni piątek na ekrany kin wszedł film "Kobieta w czerni"; brytyjsko-kanadyjski thriller w reżyserii Jamesa Watkinsa. Daniel Radcliffe gwiazda Harrego Pottera gra tu prawnika, który ma uporządkować sprawy spadkowe zmarłej kobiety o tajemniczej przeszłości. Recenzje i zapowiedzi wyglądają dosyć ciekawie, myślę, że warto się wybrać!
Awatar użytkownika
raulq7
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2012, 22:36

Re: Kącik kinomana

Post autor: raulq7 »

I jak się sprawdził kojarzony jako Harry Potter Radcliffe w innej roli ?
Aston Martini DB9 - jeszcze kilka lat pacy i będziesz mój :)
Awatar użytkownika
Leon
Posty: 6
Rejestracja: 16 mar 2012, 09:06

Re: Kącik kinomana

Post autor: Leon »

Uważam, że odtwórca roli Harrego sprawdził się doskonale jako młody prawnik. Cała akcja filmu jest bardziej jak horror, trzyma w napięciu, do tego sceneria wsi, leżącej gdzieś na uboczu i plaga śmierci która prześladuje całą okolicę, do tego taka mroczność każdej rodziny i tajemnice skrywane po kątach.... Półtorej godziny niezwykłej akcji opartej na szarości, przerażeniu i niepewności. Dla zainteresowanych zwiastun filmu:

Awatar użytkownika
mwpol
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2012, 16:35

Re: Kącik kinomana

Post autor: mwpol »

A co powiecie na temat transmitowanego nie dawno w walentynki na Polsacie "Tajemnica Brokeback Mountain" ?
Dla wielu film kontrowersyjny, dla innych ukazujący to co dotychczas było przemilczane, jeszcze dla innych romantyczna historia "innej miłości"
A wy jak go postrzegacie ?
Czasem potrzeba tony wiedzy, by zmienić uncję przekonań
Awatar użytkownika
Drifter
Posty: 8
Rejestracja: 12 gru 2012, 16:31

Re: Kącik kinomana

Post autor: Drifter »

Trochę odkop, z góry przepraszam, ale ten film dla mnie to po prostu wydmuszka. Temat jest kontrowersyjny, fakt, ale jego przedstawienie powinno przynajmniej mieć ambicje do stania się dziełem sztuki, a tu wyszło jak wyszło. Postacie delikatnie mówiac papierowe, dialogi naciągane, wątek miłosny jak z harlekina. Żenua.
Samochód – pojazd mechaniczny z własnym napędem i źródłem energii, dwu – lub trzyśladowy, na trzech lub więcej kołach (najczęściej 4), przeznaczony do przewozu osób, ładunków itp. i mający zdolność poruszania się w dowolnym kierunku (...)
intro
Posty: 2
Rejestracja: 03 paź 2012, 14:42
model samochodu: sport

Re: Kącik kinomana

Post autor: intro »

Polecam obejrzeć "Sępa" - całkiem, całkiem jak na polskie kino
Megan

Re: Kącik kinomana

Post autor: Megan »

ostatnio oglądałam Hobbita-polecam,warto sie na niego wybrać,może trochę jest przereklamowany ,ale za to ciekawie opowiedziana historyjka.
kuuba

Re: Kącik kinomana

Post autor: kuuba »

Hobbit był OK, ale wymiata Django :) Sępa nie widziałem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Praca / Hobby”