Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Forum poświęcone swobodnym dyskusjom na dowolne tematy.
parias

Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: parias »

Pytam, bo wprawdzie sam mam od około 14 lat prawko, ale żona chciała zapisać się na kurs. Pytanie jakie mogą być koszta z tym związane? No i czy trudno jest zdać za pierwszym, bo różne opinie się słyszy na ten temat.
enzo

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: enzo »

Całkowity koszt a więc jazda, egzamin teoretyczny i praktyczny zamyka się w kwocie do 3 tys zł. Czasami jest to tańsze, ale te 3k trzeba mieć aby wszystko pozaliczać. U mnie było to za pierwszym razem, ale zdawałem kilkanaście lat temu i teroetycznie było łatwiej. Nie było takiego ruchu na ulicy jak jest obecnie.
Z tego co wiem, to teoria potrafi sprawić wiele problemów. Pytań jest ponad 2 tys. Z tej puli losowanych jest 32 pytania z kilku kategorii. Można to ogarnąć, ale ten miesiąc trzeba poświęcić. Pytania są na stronie ministerstwa infrastruktury, ale w takiej formie że nie wiem jak można się z tego uczyć. Lepsze są testy dostępne chociażby na LTesty.pl - gdzie prowadzone są statystyki itd. A koszt miesięczny to jakieś kilkanaście zł.
osida

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: osida »

u mnie to bylo tak ze za 1 razem przejechalem na czerwonym switle ale za 2 zdalem :P
Razor

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: Razor »

Ja za 3 i cieszę się, że mam to już za sobą.
krzys982
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2017, 11:13
model samochodu: kia ceed

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: krzys982 »

Za drugim zdałem. Przy pierwszym razie stres był duży i już na placu manewrowym spaliłem ;)
henri
Posty: 4
Rejestracja: 05 paź 2017, 13:34
model samochodu: KIA Rio

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: henri »

Ja zdałem za drugim, czyli w sumie dosyć standardowo :)
Nbupo
Posty: 3
Rejestracja: 21 paź 2017, 21:39

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: Nbupo »

Ja zdałam za drugim razem, ale pierwszy egzamin oblałam przez własną głupotę, więc nie mam pretensji do nikogo ;)
mk1991

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: mk1991 »

A może warto się w tym temacie rozeznać wśród znajomych? Według mnie to jest naprawdę dość dobre rozwiązanie :)
zenon

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: zenon »

Zdałem prawo jazdy za drugim podejściem, także byłem nawet zadowolony. Pierwszy egzamin miałem niezaliczony za niedomknięte drzwi, także trochę niesprawiedliwe moim zdaniem.
renada

Re: Za którym razem zdaliście prawo jazdy?

Post autor: renada »

Ja za pierwszym tylko było znacznie łatwiej jak teraz .
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hyde Park”