Optima - wady i zalety

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
dejwid78
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2014, 17:11
model samochodu: optima

Optima - wady i zalety

Post autor: dejwid78 »

Witam.
Jestem posiadaczem Optimy wersja XL. Obecnie przejechałem prawie 60tys. kilometrów...
Jeśli ktoś ma więcej nakręcone niech da znać - chciał bym wiedzieć jak auto sprawuje się po dłuższym użytkowaniu.
pozdrawiam
Soulem_81
Posty: 5
Rejestracja: 26 lut 2014, 16:19
model samochodu: Toyota

Re: Optima - wady i zalety

Post autor: Soulem_81 »

witam, szczerze to ciężko powiedziec, poczekajmy na inne opinie
dejwid78
Posty: 5
Rejestracja: 07 sty 2014, 17:11
model samochodu: optima

Re: Optima - wady i zalety

Post autor: dejwid78 »

No i wiem już jakie są wady...
Przebieg 68000km
Kamera cofania - w serwisie sprawdzili dlaczego nie działa i okazało się że wtyczka się rozleciała. Taka wada fabryczna i to na większą skalę z tego co się orientuje.
Kolejna wada to nawigacja a właściwie to cała "jednostka centralna" - trochę się wiesza. Możliwe że jakiś wirus - system działa na windowsie...
Na szczęście wszystko na gwarancji więc wymiana prawie od ręki bez kosztów. (Dzięki temu mam teraz uaktualnioną nawigację i nawet po polsku)
Na razie działa.
W miarę możliwości będę dodawał kolejne wpisy co i jak.

Ps. Dodam jeszcze coś o spalaniu.(benzyna)
Minimalne i to w cyklu mieszanym według wskazań komputera 6,4l/100km (to wynik mojej żony - czarna magia)
Mnie się udało osiągnąć w trasie 7,6. Średnio jednak wychodzi między 8,5 a 9,5l na setkę przy prędkościach nie przekraczających 160km/h
matrixpatrio
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2015, 12:08
model samochodu: opel
Lokalizacja: Białystok

Re: Optima - wady i zalety

Post autor: matrixpatrio »

Hej, ostatnio porównuję dwie marki: Kia Optima i Toyota Avensis. Avensis jest bardziej elegancki, Optima sportowa. Porównywany był wprawdzie wygląd ale i wygląd jest ważny, no nie? Osobiście uważam, że Optima, mimo opisywanych przez Was wad, jest lepsza. W Toyocie za kierownicą jest przycisk elektrycznego hamulca co na pewno nie jest dobrym pomysłem. Jakie są Wasze opinie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”