Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
brandon
Posty: 1
Rejestracja: 18 maja 2012, 20:32

Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: brandon »

Witam serdecznie,
Jestem studentem 3 roku Zarządzania na Uniwersytecie Warszawskim i jestem właśnie w trakcie pisania pracy licencjackiej pt. "Zmiana wizerunku produktu związanego z krajem pochodzenia marki na przykładzie Kia Motors Group". Dokładniej praca dotyczy tego, jak w ciągu ostatnich lat zmienił się wizerunek marki i samochodów KIA, oraz jakie były tego przyczyny. Jednak w trakcie pisania pracy natrafiłem na problem, który mam nadzieję pomożecie mi rozwiązać.

Mianowicie jeden z podrozdziałów pracy dotyczy tego jaki wizerunek kreowała i posiadała marka przed 2004-2005 rokiem, czyli przed wielką rewolucją związaną z wprowadzeniem modelu Cee'd i następnych. Ciężko uzyskać na ten temat informacje z internetu, gdyż 7 lat to kawał czasu, a oparcie pracy o własne poglądy na temat starszych modeli KII byłoby zbyt mało subiektywne.

Prośba więc do Was drodzy użytkownicy forum - czy moglibyście opisać swoje odczucia dotyczące modeli KII z lat "przed Cee'dem" lub zamieścić tutaj jakieś przydatne informacje dotyczące działań marketingowych/reklamowych KII do roku 2005, bądź informacji dotyczących strategii firmy na tamte lata ?

Zdaję sobie sprawę z tego, iż praca licencjacka niewiele wnosi i tak naprawdę ma małe znaczenie, jednak chciałbym w swojej pracy jak najlepiej pokazać jaka zmiana nastąpiła w ciągu tych kilku lat i co złożyło się na tak ogromny sukces firmy. Co więcej, mam również na uwadze fakt, że najlepszym sposobem uzyskania takich informacji byłoby skonsultowanie się z przedstawicielami KII, jednak ważne są dla mnie osobiste opinie użytkowników i osób zorientowanych właśnie w tym temacie.

Mam nadzieję, że pomożecie mi dokończyć moją pracę i kto wie, może przyczynicie się do dalszego rozwoju firmy.

Pozdrawiam, Krystian Siemiątkowski
yanoosch
Posty: 1
Rejestracja: 08 lis 2012, 00:15

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: yanoosch »

Hejka.

No i tu mamy problem, powniważ marka Kia starała się być marką nisko budżetową. Wybudowanie fabryki na Słowacji i budowa centrum rozwojowego w Niemczech skłoniła firmę (może nie od razu, ale po sukcesie marketingowym Ceeda) do postrzegania się jako "średniaka" w Polsce. Nimniejszym ceny dotychczasowych części nie wzrosły a są takie same. Jakby co czekam na pytania.
womer
Posty: 6
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:27

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: womer »

Kia ne musi się postrzegać jako średniak, bo już dawno nim jest.
I tak jak samochody Kia sprzed 10 lat budziły śmiech i pożałowanie to teraz budzą zazdrość i pożądanie.
Choćby taki kia pro ceed. Chcesz powiedzieć że to nie jest nawet średniak?

Dawne miejsce Kii zajęła teraz Dacia.
Megan

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: Megan »

teraz kia bije rekordy popularności,sprzedaje się jak świeże bułeczki.
sylwia22

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: sylwia22 »

Tak, nawet wśród moich znajomych i znajomych znajomych widać że Kia stała się bardzo pożądaną marką :)
silver4426
Posty: 3
Rejestracja: 11 wrz 2013, 11:23

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: silver4426 »

No rzeczywiście Kia sprzedaje się jak świeże bułeczki :D
rozmag

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: rozmag »

Jak dla mnie najlepsza marka ze wszystkich!
polonez

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: polonez »

Kia ostro idzie w górę w rankingach popularności, zwłaszcza jeśli chodzi o nowe samochody, nabywane z salonu - i warta jest takiej popularności, IMO, to bardzo dobra marka i coraz chętniej kupowana.
kolinka

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: kolinka »

Z czystym sumieniem potwierdzam, że rosnąca popularność Kia jest jak najbardziej zasłużona - marka jest na wysokim poziomie, stosuje coraz to nowsze rozwiązania, nie stoi w miejscu, widać postęp i myśl technologiczną.
kwiatek34621

Re: Pomoc w pisaniu pracy licencjackiej dot. KII

Post autor: kwiatek34621 »

Teraz KIA to uznana marka, kiedyś była troche niszowa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”