Negocjacje - zakup nowego samochodu

Rozpocznij przygodę z forum Kia Motors Klub! Przywitaj się i dyskutuj o motoryzacji.
Sonne
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 20:09
model samochodu: ProCeed

Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: Sonne »

Witam
Jestem bardzo zainteresowany zakupem samochodu ProCeed shooting break, który wychodzi niebawem. Niestety nie mam zbytnio doświadczenia w negocjacjach od KIA.
Rok temu kupiłem nową Mazdę CX-3, ale po pół roku mi ją ukradli :(. Drugie pół roku załatwiałem, aby ubezpieczyciel mi wypłacił odszkodowanie. W końcu jestem na prostej i nowy proceed będzie prawdopodobnie moim nowym samochodem.
Gdy kupowałem mazdę w styczniu na wyprzedaży rocznika wiedziałem, że negocjacje będą mizerne. Na forum wyczytałem, że forumowicze maksymalnie osiągali -2% od ceny + dywaniki. I taki też cel sobie obrałem podczas własnych negocjacji. Musiałem trochę za tym pojeździć, ale udało się. ( oczywiście do tego rzeczy, które oferował producent czyli opony zimowe na alu 16 )

I tak się zastanawiam jak jest u Kii, ile tutaj można wynegocjować. Szczególnie że samochód modelowo jest bardzo świeży. Do sprzedaży trafi dopiero za tydzień. A nie jak w przypadku powyżej samochód z wyprzedaży. Ale z drugiej strony to japończyki słyną z tego, ze nie chcą negocjować. Jak jest zatem u Kii ?

Dodatkowo z innej beczki chciałem się dowiedzieć jak jest z samochodem na kredyt, który będzie do odbioru powiedzmy za pół roku. W powyższym przypadku nie miałem tego problemu, bo mazda była już wyprodukowana, wiec po podpisaniu papierów czekałem na nią tylko tydzień.
Jak jest zatem w przypadku samochodu na który się czeka. Czy podpisanie umowy kredytowej następują podczas zamówienia i do czasu odebrania kluczyków kredyt jest zamrożony, czy od razu spłacany? ( tak jak np w przypadku mieszkania, że ludzie spłacają kredyt, mimo że mieszkanie jeszcze nie jest oddane, ba często nawet jest dziura w ziemi... )

Dziękuje za pomoc.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: JaWa »

Wszyscy skośnoocy nie chcą negocjować :twisted: powinieneś ugrać mniej więcej to samo co w Mazdzie. Na pewno łatwiej wyciągać dodatki i gratisy niż zniżkę finansową.
Ze swojej strony polecę jeszcze dokładne obejrzenie dodatków, bo część jest moim zdaniem warta świeczki.
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: kon »

Masz już upatrzony salon?
Jesli tak wybierz się wcześniej jakiegoś innego czy dwóch. Pogadaj, poproś o ofertę (nie wysyłaj zapytania mailem). Z ofertą konkurencji w ręku zawsze masz szansę coś jeszcze urwać z ceny, ale na cuda nie licz. Nowy model to zawsze bardziej sztywne ceny. Faktycznie lepiej negocjacje lepiej przenieść na pole dodatków, obsługi posprzedazowej i finansowania.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: kosa666 »

a ja robię zawsze tak (kupiłem już kilka nowych aut w życiu): dostaję ofertę w jednym salonie, następnie idę z nią do innego, pokazuję co mam (uwiarygadnia mnie to, że pokazuję co dostałem na piśmie) - wtedy kolejny salon pokazuje co sam może zaoferować... i tak kilka razu od salonu do salonu :)

PS - kupiłem tak np Mondeo cennikowo 125tyś w cenie 106tyś czy żony Fiata 500 cennikowo 53tyś w cenie 37500 :D
PPS - warto brać auta stockowe, a nie pod zamówienie w fabryce (stockowe już ktoś musiał zapłacić, więc chce szybciej sprzedać)

Pozdrawiam
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: kon »

Porównywanie rabatów z różnych marek nie ma sensu.
U jednych wyszarpac 5% to sztuka, a gdzie indziej 20% dostajesz od ręki.
JaWa
Posty: 277
Rejestracja: 10 paź 2018, 12:45
model samochodu: Rio

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: JaWa »

kosa666 pisze: PS - kupiłem tak np Mondeo cennikowo 125tyś w cenie 106tyś czy żony Fiata 500 cennikowo 53tyś w cenie 37500 :D
Oszukujesz :mrgreen: to są marki, gdzie cena katalogowa jest wyciągana z kosmosu i od razu podlega negocjacji :lol:
Negocjuj tak w Mazdzie albo Mercedesie :twisted:


Jeszcze z drugiej strony powiem tak: jak sami sobie wszystko wybraliście i nie chcecie jazdy, to ofertę można negocjować nawet telefonicznie. Natomiast ja lubię jazdę próbną, dyskusję z handlowcem i wynegocjowanie ceny która satysfakcjonuje obie strony. Za każde auto kupowane w salonie przepłaciłem (zawsze ktoś dawał mi o 2-3 tys lepszą cenę), ale tę zniżkę wymieniałem na czas i zaangażowanie handlowca, oraz poczucie, że daję zarobić po prostu fajnemu człowiekowi.
kosa666
Posty: 124
Rejestracja: 07 gru 2018, 22:49

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: kosa666 »

Mercedesów i Mazd nie lubię, ale ostatnie lata jeździłem BMW - jak teraz chciałem zmienić auto to oferowali mi ok 17% rabatu... więc jak się chce do się da ;)

PS - mnie nie stać przepłacać 2-3tyś, dla mnie to duża kwota :roll:
Sonne
Posty: 9
Rejestracja: 07 sty 2019, 20:09
model samochodu: ProCeed

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: Sonne »

Dziękuje za odpowiedzi, w przyszłym tygodniu czeka mnie rajd po salonach.
O jakich dodatkach mowa? Można wynegocjować cały pakiet np zimowy, czy dodatki w stylu, chromowane listwy, dywaniki, kubek ?
Powiedzieliście o zniżkach dla innych marek, a mnie interesuje jakie dostaliście zniżki podczas zakupu Kii, W końcu jesteśmy na forum kia, a nie forda czy fiata.
Można by było zrobić spis na różne modele, by każdy następny kupujący miał łatwiej. Tak jak jest to zrobione na forum Mazdy.
Piotrek
Posty: 1401
Rejestracja: 16 paź 2017, 11:00
model samochodu: Kia Optima
Lokalizacja: Łańcut

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: Piotrek »

Na optimę zniżka na osobę prywatną, bez grup zawodowych osiągnęła w moim przypadku 7,5%, więcej się nie dało. Przy rabacie na grupe zawodową było w zależności od modelu od 8 od 10%. Jak jest teraz, nie wiem.
Kia Optima L DOHC 2.0 Pb
kon
Posty: 1125
Rejestracja: 06 sty 2019, 17:37

Re: Negocjacje - zakup nowego samochodu

Post autor: kon »

W moim przypadku (Optima diesel):

Zamówienie podpisane w grudniu na samochód "z magazynu"
Finansowanie (leasing) przez salon jako element oferty: wpłata 30%, wykup 20%, 3 lata
Całkowita kwota do spłaty: 96,3% ceny katalogowej
W cenie: opony zimowe (ze średniej półki), mata do bagażnika, dwa przeglądy (ale to chyba standard)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum ogólne”